گویا تک – آموزش موبایل
تبليغات تبليغات

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟  این سؤال ذهن کاربران زیادی را به خود مشغول کرده است. بسیاری از افراد معروف و صاحبان پیج‌های معتبر در اینستاگرام متأسفانه در خطر هک شدن قرار دارند. به همین دلیل سعی می‌کنند تا جایی که امکان دارد، امنیت پیج خود را افزایش دهند. این روش‌ها اگرچه نمی‌توانند شما را از حمله هکرها به طور کامل حفظ کنند، اما می‌توانند این خطر را کاهش دهند. البته حفظ امنیت تنها به‌حساب تجاری محدود نمی‌شود و برای اکانت‌های شخصی نیز لازم است. برای حفظ امنیت خود بهتر است روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید.

همچنین با دستگاه‌های گوناگون وارد اکانت خود نشوید. لوکیشن خود را با دیگران به اشتراک نگذارید. سعی کنید اکانت‌های مشکوک و فیک را فالو نکنید. تمام این موارد شما را در حفظ امنیت پیج یاری می‌کنند. البته اینستاگرام نیز گاهی اوقات به کاربران هشدارهای امنیتی می‌دهد که بهتر است آن را جدی بگیرند و به توصیه‌ها عمل نمایند. رعایت کردن این نکات گام بزرگی در افزایش امنیت پیج اینستاگرام محسوب می‌شود.

 

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

 

انتخاب یک رمز کاربری مناسب و قوی

هنوز هم افرادی وجود دارند که هنگام ساخت اکانت برای تعیین رمز عبور از شماره‌تلفن، تاریخ تولد و ... استفاده می‌کنند. این رمزها از امنیت کافی برخوردار نیستند. زیرا ممکن است افراد زیادی از آن مطلع باشند. این رمزها کار را برای هکرهای اینستاگرام بسیار راحت می‌کند. در این بخش نکات مهمی را که باید برای تعیین رمز عبور مدنظر قرار دهید را برای شما توضیح می‌دهیم:

  • زمانی که قصد انتخاب رمز عبور دارید بهتر است از حروف کوچک و بزرگ همچنین نمادها و اعداد استفاده نمایید تا احتمال هک شدن را تا حد زیادی کاهش دهید
  • چنانچه فکر می‌کنید رمز عبور خود را فراموش می‌کنید، بهتر است آن را در جایی برای خودتان یادداشت نمایید
  • اینستاگرام همواره توصیه می‌کند که چند وقت یکبار رمز خود را تغییر دهید و همیشه از یک رمز ثابت استفاده نکنید
  • هرگز رمز عبور خود را در دسترس افراد قرار ندهید

 

فعال‌کردن احراز هویت دومرحله‌ای

یکی از روش‌های امنی که می‌تواند امنیت پیج شما را تا حد زیادی افزایش دهد، احراز هویت دومرحله‌ای محسوب می‌شود. زمانی که برای حساب اینستاگرام خود این ویژگی را فعال می‌کنید، برای ورود به برنامه تنها داشتن رمز عبور کافی نیست. شما باید برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام از روشی که قبلاً مشخص کردید، هویت خود را به اثبات برسانید. به همین دلیل است که نام این ویژگی را احراز هویت دومرحله‌ای گذاشتند. قبل از ادامه، پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه خصوصی کردن حساب کاربری اینستاگرام را هم مطالعه کنید.

 

بررسی دستگاه‌های وارد شده به اکانت شما

کافی است به قسمتی که برای شما توضیح می‌دهیم، مراجعه کنید و از این طریق بدانید که چه دستگاه‌هایی از کدام بخش جغرافیایی و در چه زمانی به اکانت شما دسترسی داشتند. برای اطلاع از این موضوع فرایند زیر را انجام دهید:

Settings > Security > Login > Activity

اگر بعد از مشاهده این بخش متوجه دستگاه مشکوکی شدید که به شما تعلق ندارد، روی نماد سه نقطه‌ای که کنار موقعیت جغرافیایی وجود دارد کلیک کنید. بدین ترتیب دسترسی این دستگاه به اکانت اینستاگرام شما قطع می‌شود.

 

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

 

ثبت کردن ایمیل در اکانت اینستاگرام

اغلب افراد با استفاده از شماره موبایل اکانت اینستاگرام خود را باز می‌کنند. اما برخورداری از یک ایمیل معتبر سبب می‌شود، امنیت حساب شما به میزان زیادی افزایش یابد. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر با استفاده از شماره موبایل برای خودتان اکانت اینستاگرام ساختید، حتماً ایمیل خود را نیز در برنامه ثبت کنید. بدین ترتیب هرگاه رمز عبور خود را نیز فراموش کنید، ایمیل ثبت شده به کمک شما می‌آید. این ایمیل علاوه بر افزایش امنیت پیج اینستاگرام سبب می‌شود، اکانت شما مجدداً بازیابی شود.

بدین ترتیب حتی اگر اکانت شما نیز هک شود، ایمیل به ذخیره شدن اکانت شما کمک می‌کند. اگر اینستاگرام برای شما ایمیل‌هایی ارسال می‌کند که حاوی هشدارهایی هستند، لطفاً آن‌ها را جدی بگیرید. این ایمیل‌ها می‌توانند حاوی هشدارهای امنیتی بسیار مهمی باشند که در این صورت نباید از کنار آن‌ها به‌سادگی عبور کنید. زیرا ممکن است عواقب بسیار بدی برای شما به همراه داشته باشند.

 

بررسی تغییرات موجود در اکانت شخصی

اگر به مسیر Settings> Security> Access> Data بروید، خواهید دید که این بخش حاوی همه اطلاعاتی است که به‌حساب کاربری شما مربوط می‌شود. مواردی که می‌توانید در این بخش بررسی کنید، شامل تغییرات ایمیل، تعداد حساب‌ها، حریم خصوصی حساب، شماره موبایل و زمان ورود و خروج می‌شود.

اگر زمانی که چنین مواردی را بررسی می‌کنید، تغییر مشکوکی مشاهده نمودید، وارد Settings> Security> Login> Activity شوید و سپس این اکانت ناشناس یا مشکوک را از لیست دستگاه‌های خود حذف نمایید.

 

چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بالا ببریم؟

 

بررسی میزان دسترسی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به اینستاگرام

یکی از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید میزان دسترسی شما به سایت‌ها و اپلیکیشن‌هاست. برای این کار وارد بخش Settings > Security > Apps & Websites شوید تا زمینه را برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام فراهم کنید. در این بخش کاربران می‌توانند سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که به اکانت آن‌ها دسترسی دارند را ببینند. کلیه این موارد شامل سه دسته فعال، منقضی شده و حذف شده می‌شوند. اگر می‌خواهید میزان دسترسی به این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را مسدود کنید، باید وارد بخش فعال شده شوید. اکنون مواردی که دوست ندارید را پاک کنید. این کار می‌تواند امنیت حساب شما را به میزان زیادی بالا ببرد. اینستاگرام نیز مانند دیگر برنامه‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری می‌تواند هک شود. اما اگر اقداماتی که ما تاکنون برای شما توضیح دادیم را انجام دهید، با اطمینان زیادی امنیت اکانت خود را افزایش دادید. همچنین از افشا شدن اطلاعات شخصی خود جلوگیری می‌کنید.

 

جمع‌بندی

افزایش امنیت پیج اینستاگرام را امروز به طور کامل برای شما بررسی کردیم. اقداماتی که ما به شما معرفی کردیم، نمی‌توانند به طور کامل از هک شدن شما جلوگیری کنند، اما خطر هک را کاهش می‌دهند. به همین دلیل اگر نگرانی از بابت هک شدن پیج خود دارید، توصیه‌های ذکر شده را جدی بگیرید. هرگز برای انتخاب پسورد از تاریخ تولد، شماره‌تلفن و چیزهایی که ممکن است سایرین از آن آگاه باشند، استفاده نکنید. این اطلاعات به‌راحتی لو می‌روند. البته تنها خطری که پیج شما را تهدید می‌کند، حمله هکرها نیست.

بلکه دیسیبل شدن اکانت و فراموشی اطلاعات نیز می‌توانند، تهدید بزرگی برای پیج شما باشند. اگر چندین اکانت مختلف در اینستاگرام دارید بهتر است برای همه این اکانت‌ها از یک رمز ورود استفاده نکنید. به‌هیچ‌عنوان از یک پسورد یکسان برای پیج اینستاگرام و ایمیلی که وارد می‌کنید، استفاده نکنید. در نهایت، پیشنهاد می کنیم برای آموزش ادمینی، حتما در وبینار دیدوگرام ثبت نام کنید و آموزش رایگان و تخصصی ادمینی اینستاگرام را ببینید.

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : محمد پورداداش

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

  • در انتظار تایید 0
  • تایید شده 0
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

مطالب مرتبط

پرفروش ترین لپ تاپ های ایسوس در ایران+مشخصات کامل

یکی از برندهای مطرح در حوزه تکنولوژی و به خصوص لپ‌تاپ‌ها برند Asus است که هم در سطح بین‌المللی و هم در کشور ما ...

ادامه مطلب
آیا بزودی قیمت نات کوین افزایش می یابد؟

با مشاهده برخی از نشانه ها نات کوین یکی از پرطرفدارترین توکن های موجود در بازار هست که میتواند به قیمت های ...

ادامه مطلب
بهترین راه تمیز کردن اسپیکر گوشی چیست؟

۱۹کالا در ادامه به راهکارهایی اشاره می کند که می تواند برای تمیز کردن اسپیکر کارساز بوده و خروجی صدای بهتری را ...

ادامه مطلب