گویا تک – آموزش موبایل

بررسی مزایا و معایب همکاری با فریلنسرها برای تولید محتوا

بررسی مزایا و معایب همکاری با فریلنسرها برای تولید محتوا

بازاریابی محتوا یک عنصر حیاتی برای بقای هر کسب و کاری است. احتمالا شما هم اهمیت این موضوع را به خوبی می‌دانید، ولی به عنوان مالک یک کسب‌و‌کار، امور بسیار و بی‌پایانی وجود دارند که به‌ جای تولید محتوا بایستی به آنها بپردازید. حال این سؤال مطرح می‌شود که چگونه همزمان با تولید محتوا ی مناسب و مستمر، به امور ضروری مربوط به تجارت خود نیز رسیدگی کنید؟ شما دو گزینه پیش رو دارید: استخدام یک کارشناس تولید محتوا یا برون سپاری به یک نویسنده محتوای آزادکار.

 

بررسی مزایا و معایت همکاری با فریلنسرها برای تولید محتوا

 

استفاده از یک نویسنده فریلنس به‌جای استخدام یک تولید‌کننده محتوای تمام وقت مزایای زیادی در بر دارد. نویسندگان فریلنس می‌توانند انواع محتوا‌های تجاری از آگهی‌های بازرگانی گرفته تا مقالات سفید را برای شما تولید و به شما یاری برسانند. البته باید توجه داشت که در کنار مزایای همکاری با فریلنسر‌ها، خطراتی نیز در این زمینه وجود دارند که در ادامه مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

فریلنسر کیست؟

فریلنسر (freelancer) به کسی گفته می‌شود که به‌شکل مستقل برای خود و به‌صورت پروژه‌ای کار می‌کند. به بیان دیگر، فریلنسر فردی است که در یک زمینه مانند نویسندگی، طراحی سایت، برنامه‌نویسی، گرافیک، ترجمه و … فعالیت دارد، ولی در استخدام هیچ شرکت یا ارگانی نبوده و به‌صورت پروژه‌ای و آزاد به دیگران، خدماتی را ارائه می‌کند.

 

همکاری با فریلنسر‌ها برای تولید محتوا چه مزایایی دارد؟

 • توجه بیشتر به جزئیات

تولید کنندگان محتوای فریلنس، نویسندگان ماهری هستند که اجازه نمی‌دهند جملات تکراری و اشتبا‌هات املایی و گرامری در مطالب شما وجود داشته باشد. این نویسندگان بر کیفیت محتوا بیشتر از فروش تمرکز دارند. شاید این موضوع در نگاه اول یک عیب به نظر برسد، ولی واقعیت این است که بسیاری از مخاطبان از نوشته‌های تبلیغاتی بیزارند و به دنبال مطالبی هستند که سرگرم کننده و حاوی اطلاعات مفید باشد.

 • خلاقیت بالا

یکی از ویژگی‌های بارز نویسندگان محتوا این است که قادرند با قرار دادن ایده‌ها و محتوا‌های قدیمی در کنار هم آن‌ها را به ایده‌های جدید تبدیل کنند تا برای مخاطبان تازگی و جذابیت بیشتری داشته باشد.

 • جذابیت مستمر وب‌سایت یا وبلاگ

کارشناسان تولید محتوا قادر هستند که با تطبیق لحن و سبک محتوا با سلیقه افراد، مخاطبان و مشتریان هدف بیشتری را جذب نمایند.

 • تنوع بیشتر

تولید محتوا تنها به وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و همچنین صرفاً به متون نوشتاری محدود نمی‌شوند. از آگهی‌ تجاری گرفته تا تولید اسکریپت برای ویدئو‌ها‌، همگی جزو تولید محتوا محسوب می‌شوند. زمانی که شما از خدمات فریلنسر‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید فریلنسری را انتخاب کنید که تسلط بیشتری بر فعالیت مورد نظر شما دارد. برای مثال می‌توانید برای تولید یک محتوای تصویری از یک فریلنسر مسلط به انیمیشن استفاده کنید. در حالی که در استخدام کارمند تمام وقت چنین امکانی وجود ندارد.

 • صرفه جویی در زمان و هزینه

هنگامی که با یک فریلنسر همکاری می‌کنید، علاوه بر اینکه زمان کمتری را برای تولید محتوا صرف می‌کنید، هزینه بسیار کمتری را نسبت به زمانی که یک تولید کننده محتوا را به‌صورت دائم استخدام می‌کنید، پرداخت خواهید کرد.

 

برخی از معایب همکاری با نویسندگان فریلنس جهت تولید محتوا

 • کیفیت نامناسب

بسیاری از کپی رایتر‌های فریلنس به تازگی فعالیت خود را در عرصه تولید محتوا آغاز کرده‌اند و به دنبال مشتریان اول خود برای کسب تجربه و ارائه نمونه کار هستند. ممکن است برخی از آنها با‌‌استعداد و توانمند باشند، ولی چون معمولاً امکان ارزیابی دقیق کار آنها وجود ندارد، ممکن است در نهایت محتوای کم‌کیفیت یا بی‌کیفیتی به شما ارائه شود.

 • عدم یکپارچگی در سبک

اگر از وب‌سایت‌های تولید‌کننده محتوا استفاده می‌کنید، همیشه یک نویسنده مشخص، پروژه شما را انجام نخواهد داد و تولید محتوا توسط افراد متفاوت به سبک‌ها و کیفیت‌های متفاوت منجر خواهد شد. همچنین اگر از یک نویسنده فریلنس مشخص استفاده می‌کنید، ممکن است پس از مدتی به دلایل مختلف از جمله مسائل مالی از ادامه همکاری با شما سر باز بزند که این امر به عدم یکپارچگی سایت منتهی می‌شود.

 • مشکل در زمان‌بندی

گاهی شما برای دریافت محتوای خود برنامه‌ریزی کرده‌اید، ولی نویسنده فریلنس انجام پروژه شما را لغو یا به دلایلی مانند بازنویسی، تحویل آن را به تأخیر می‌اندازد و این مسئله سبب به‌هم ریختن زمان‌بندی شما می‌شود. البته اگر از خدمات موسسات تولید محتوا و پلتفرم‌هایی چون ترجمیک استفاده کنید، می‌توانید اطمینان بیشتری از تحویل به موقع و عدم تاخیر داشته باشید.

 • اختصاص زمان زیاد

معمولاً یافتن یک فریلنسر متعهد و متبحر کار آسانی نیست و نیازمند اختصاص زمان نسبتاً زیادی است و اگر قرار باشد هر بار از فریلنسر متفاوتی کمک بگیریم این فرایند دشوار و زمان‌بر تکرار خواهد شد.

 

بررسی مزایا و معایت همکاری با فریلنسرها برای تولید محتوا

 

چگونه از مشکلات اجتناب کنیم؟

برای اجتناب از مشکلاتی که پیش از این به آن اشاره شد، ترفندهایی وجود دارند که می‌توانند تا حد زیادی در زمینه همکاری با فریلنسر‌ها به شما یاری برسانند که به‌طور مختصر به آنها خواهیم پرداخت.

 1. پروفایل نویسندگان آزادکار را بررسی کنید: اکثر سایت‌های تولید محتوا برای هر یک از نویسندگان خود پروفایل اختصاصی درنظر گرفته‌اند که با مراجعه به آن‌ها به نمونه کا‌ر‌ها، امتیاز مشتریان و نظرات کاربران در مورد آن نویسنده دست پیدا خواهید کرد و تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر خواهد شد.
 2. هیچ ارزانی بی علت نیست:معمولاً سایت‌های آزادکاری و موسسات تولید محتوا برای تولید هر کلمه مبلغ مشخصی را درخواست می‌کنند. گاهی بر اساس کیفیت کار نویسنده، این مبلغ متفاوت خواهد بود. پس خودتان را فریب ندهید و اگر به دنبال کیفیت بالا هستید، باید مبلغ بیشتری بپردازید.
 3. به شکل دقیق و واضح خواسته‌های خود را بیان کنید، ولی انعطاف پذیر باشید:هر تولید‌کننده محتوا سبک و سیاق مخصوص خود را دارد، بنابراین با بیان خواسته‌های خود به شکل روشن چهارچوب کار را برای فریلنسر مشخص کنید و در کنار بیان خواسته‌های خود انعطاف‌پذیر باشید، یعنی مانع از خلاقیت و نو‌آوری فریلنسر نشوید.
 4. با فریلنسرهایی همکاری کنید که به زمان‌بندی متعهد هستند: بسیاری از سایت‌‌ها یا نویسندگان فریلنس برای تأخیر در آماده‌سازی پروژه، مبالغی را به عنوان جریمه پرداخت می‌کنند. مطمئناً چنین افرادی به زمان بندی پایبند‌تر هستند.

 

در پایان خاطر نشان می‌شود که برون‌سپاری پروژه‌های خود و استفاده از تخصص افرادی که مهارت کافی را دارا می‌باشند و همچنین استفاده از فریلنسر‌ها به‌جای استخدام کارمند دائم، به معنای بهره‌مندی از استعدادهای ملی و بین‌المللی گوناگون و در نتیجه رشد و رونق هر چه بیشتر کسب‌و‌کار شما می‌باشد. پس نگران مشکلات نباشید و با دید مثبت در این مسیر گام بردارید.

 

ترجمیک، بهترین انتخاب برای تولید محتوای کسب‌و‌کار شما

ترجمیک یک پلتفرم خدمات زبانی است که در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته شریف واقع است و خدماتی نظیر ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ویراستاری، تولید محتوا و تدوین استراتژی‌های محتوا را با بهره‌گیری بیش از صدها مترجم و ویراستار حرفه‌ای و تیم تولید محتوای خود، به همراه نازل‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت و متناسب با کسب‌و‌کارهای گوناگون ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای فرایند ثبت سفارش به آدرس Tarjomic.com مراجعه نمایید.

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : امیر حسین

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

 • در انتظار تایید 0
 • تایید شده 1
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
 • ناشناس 20 بهمن 1399 پاسخ

  سلام

مطالب مرتبط

آیا کنسول بازی تلویزیون را خراب میکند ؟ آسیب پلی استیشن به تلویزیون

آیا کنسول بازی تلویزیون را خراب میکند؟ پلی استیشن چه آسیب‌هایی به تلویزیون وارد می‌کند؟ در حال حاضر، دنیای ...

ادامه مطلب
چطوری برای دیگران شارژ مستقیم رایتل بخریم؟

اگر قصد خرید شارژ رایتل را دارید، می‌توانید به 3 روش این کار را انجام دهید. مراجعه به فروشگاه این اپراتور ...

ادامه مطلب
چرا فالورام کم میشه؟ (علت ریزش فالور در اینستاگرام)

اینستاگرام یکی از پربازدید‌ترین شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود که محیط مناسبی را جهت انواع کسب و کار برای ...

ادامه مطلب