Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش تغییر و حذف پین کد سیم کارت در اندروید

هر سیم کارت که به یک گوشی هوشمند یا تبلت متصل می شود دارای یک پین کد است. هنگام وارد کردن سیم کارت و راه اندازی گوشی حتما نیاز است که پین کد آن را وارد کنید تا سیم کارت در گوشی شروع به کار کند. البته برخی از ارائه دهندگان تلفن، قابلیت پین کد را روی سیستم سیم کارت های خود غیر فعال کرده اند یا از کد های استاندارد ۰۰۰۰ و ۱۲۳۴ برای پین سیم کارت استفاده می کنند. با این وجود برخی دیگر از ارائه دهنگان تلفن همراه از جمله همراه اول بر روی سیم کارت های خود پین کد منحصر به فرد قرار داده است که پس از وارد کردن سیم کارت در گوشی حتما نیاز است برای شروع به کار کد آن را وارد کنید.

ما در این مقاله‌ی آموزشی قصد داریم نحوه تغییر پین کد و یا حذف پین کد سیم کارت را برای گوشی و تبلت های اندرویدی آموزش دهیم. در صورت نیاز به حذف و تغییر پین کد همراه ما در این مقاله باشید.

 

آموزش تغییر و حذف پین کد سیم کارت در اندروید

 

دسترسی به تنظیمات برای تغییر پین کد و حذف پین کد سیم کارت در اندروید

در مرحله اول به بخش تنظیمات اندروید مراجعه کنید. در این آموزش ما تصاویر و راهنمای تغییر و حذف پین کد سیم کارت را در اندروید ۸.۰ (تصویر سمت راست) و اندروید ۷.۰ (تصویر سمت چپ) را که در اندروید مارشمالو ۶.۰ نیز صدق می کند قرار داده ایم.

 

تنظیمات اندروید برای حذف پین کد

 

در Android 7، روی گزینه Security موجود در تنظیمات ضربه بزنید.

در Android 8 روی Security & location ضربه بزنید.

 

بخش security تنظیمات اندروید برای حذف پین کد

 

اکنون وارد تنظیمات امنیتی اندروید شده اید. در اندروید ۷.۰ بر روی گزینه “Set up SIM card lock”و در اندورید ۸.۰ بر روی گزینه “SIM card lock”ضربه بزنید.

 

بخش تنظیمات سیم کارت در اندروید

 

اکنون وارد تنظیمات پین کد سیم کارت در اندروید شده اید. در این صفحه یک گزینه برای فعال/غیرفعال کردن پین کد و یک گزینه برای تغییر پین کد وجود دارد.

 

تنظیمات پین کد در اندروید

 

آموزش حذف پین کد سیم کارت در اندروید

برای حذف پین کد سیم کارت کافیست گزینه Lock SIM card را خاموش کنید. سپس از شما خواسته می شود که پین کد سیم کارت را یک بار وارد کنید. برای همین منظور پین کد سیم کارت خود را وارد کرده و Ok کنید.

 

حذف پین کد اندروید

 

با انجام مراحل بالا، قفل پین کد سیم کارت حذف می شود و هنگام راه اندازی مجدد گوشی بخش وارد کردن Pin Code را دیگر مشاهده نخواهید کرد.

 

آموزش تغییر پین کد در اندروید

برای این منظور در صفحه تنظیمات سیم کارت روی گزینه Change SIM PIN ضربه بزنید.

سپس از شما خواسته می شود تا پین کد قدیمی را وارد کنید. این کار را انجام دهید.

 

تغییر پین کد در اندروید

 

اکنون پین کد جدید را وارد کرده و OK کنید.

 

آموزش pin code اندروید

 

با انجام مراحل بالا پین کد شما تغییر خواهد کرد.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

منبع: digitalcitizen.life

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.