آموزش اسکن مدارک با استفاده از گوشی اندروید

برای اینکه بتوانید مدارک خود را نیز به راحتی اسکن کنید ، نیازی نیست تا از اسکنر استفاده کنید و هزینه بسیار زیادی را برای تهیه آن بپردازید. یکی از بهترین راه ها استفاده از اسکن مدارک در گوشی اندروید خواهد بود.  برای اینکه مدارک شما به آسانی اسکن شود نیاز دارید تا از یک گوشی با سیستم عامل اندروید به همراه دوربین با کیفیت بالا بهره ببرید. هرچه دوربین درون گوشی شما کیفیت بهتری داشته باشد در نهایت تصویر ثبت شده هم دارای کیفیت بالایی خواهد بود و در زمان چاپ می تواند به خوبی جزئیات درون مدارک را نشان دهد.

آموزش اسکن مدارک با استفاده از گوشی اندروید
آموزش اسکن مدارک با استفاده از گوشی اندروید
باکس دانلود
تبلیغات

مزیت اسکن با دوربین اندروید به دوربین دیجیتال

برای آنکه اسکن مدارک شما انجام شود در هر صورت باید از یک دوربین کمک بگیرید. این دوربین ها می توانند در کیفیت های متنوعی در دسترس شما باشند ، اما گاهی اوقات هم می توانیم به دوربین های دیجیتالی توجه نماییم. به شما توصیه می کنیم که اگر زمان کافی برای اسکن مدارک دارید و دوست دارید تا بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید می توانید از دوربین دیجیتال کمک بگیرید.

اما معمولا زمان کافی برای اسکن در برخی از شرایط وجود ندارد و شما در جایی هستید که باید هرچه سریع تر این کار را انجام دهید و مدرک اسکن شده خود را نیز تحویل بدهید. برای این کار بهتر است تا گوشی اندرویدی خود را درآورید و از مدرک عکس بگیرید. در نهایت در فایل هایی که تغییر پذیر نیستند همانند پی دی اف ذخیره را انجام دهید تا در نهایت با یک پرینت رنگی یا سیاه و سفید مدرک خود را مشاهده نمایید. حتی این فایل ها را می توانید در سیستم هایی که به صورت خودکار بر روی سایت ها قرار دارند هم مورد استفاده قرار دهید.

 

 نحوه کار با دوربین اندروید برای اسکن مدارک

در ابتدا برای آنکه بتوانید به خروجی مناسبی برسید باید برنامه ای برای این کار بر روی گوشی شما از قبل نصب شما باشد. اگر از گوشی های قدیمی اندروید استفاده می کنید ان برنامه یعنی گوگل درایو وجود ندارد اما در گوشی های اندرویدی ورژن جدید نصب شده است.

 

کاربرد گوگل درایو در اسکن مدارک

در برنامه گوگل درایو برای اسکن مدارک می توانید از یک علامت مثبت که در سمت چپ نیز وجود دارد کمک بگیرید. یک ضربه بر روی این علامت بزنید تا منوی بعدی برای شما باز شود. در این منو یک گزینه را می بیند که همان اسکن است.  در اسکن منظور اسکنی است که با استفاده از یک دوربین نیز انجام خواهد شد. یعنی شما در مدت زمان کوتاهی یک ارتباط بین تصویر و دوربین را برقرار نموده و در نهایت ثبت تصویر را انجام خواهید داد.

 

نکات لازم برای ثبت مدارک

به یاد داشته باشید که شما این اسکن را با استفاده از دوربین خود انجام می دهید ، بنابراین آنچه که در اطراف مدارک شما وجود دارد ، همچنین نور محیط بر روی کیفیت اصلی تأثیرگذار خواهد بود. پس سطح زیر را سطح صافی همانند یک میز که با رنگ چوب تیره است انتخاب نمایید.

اسکن مدارک با گوگل درایو در اندروید
اسکن مدارک با گوگل درایو در اندروید

مدارک خود را به درستی بر روی میز بگذارید ، زیرا اگر اندکی تغییر در زاویه وجود داشته باشد در نهایت بازگشت آن کار ساده ای نخواهد بود.  پیش از عکس گرفتن باید لنز خود را که عموما با اثرانگشت تار می شود تمیز کنید تا در نهایت تغییر در کیفیت تصویر نداشته باشید. پس از ثبت نمودن تصاویر گوگل درایو این اجازه را به شما می دهد تا در اندازه  ، بریدن گوشه های تصویر و . . . اقدامات لازم را انجام دهید.

 

آموزش اسکن مدارک با اپلیکیشن گوگل درایو در اندروید
آموزش اسکن مدارک با اپلیکیشن گوگل درایو در اندروید

 

دیدگاه شما در رابطه با آموزش اسکن با گوشی اندروید چیست؟

از بخش نظرات همراه با ما باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.