Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش دانلود مستقیم فایل PDF و سایر اسناد در گوگل

گوگل بزرگترین موتور جستوگر در دنیا و ایران است. کاربران ایرانی حدود ۹۰ درصد از جستجو های فارسی خود را از طریق این سایت انجام می‌دهند. به عنوان مثال اگر شما بخواهید یک مقاله‌ی PDF در رابطه با ” چارت دروس عمران ” دانلود کنید، نیاز است که به موتور جستجوی گوگل مراجعه کرده و عبارت مورد نظر خود را جستجو نمایید تا از نتایج به یکی از سایت های مورد نظر خود رجوع کنید. اما جالب است که بدانید این امکان وجود دارد تا بدون مراجعه به یکی از این سایت ها، فایل PDF مورد نظر خود را مستقیم از گوگل دانلود کنید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دانلود مستقیم فایل PDF و سایر اسناد مثل Xls , Doc , Ppt را با جستجوی پسوند در گوگل خدمت شما منتشر کنیم. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

 

آموزش دانلود مستقیم فایل PDF و سایر اسناد در گوگل

 

مقدمه‌ای در رابطه با جستجوی پسوند و دانلود مستقیم فایل PDF و سایر اسناد

یکی از قابلیت های مفیدی که در بخش جستجوی وب یا “All” گوگل وجود دارد، امکان جستجو و دانلود فایل و اسناد براساس پسوند است. به عنوان مثال شما با وارد کردن یک عبارت می‌توانید “چارت دروس عمران” یا هر فایل دیگه‌ای را که نیاز دارید از همین صفحه‌ی جستجو با استفاده از عنوان پیدا و دانلود کنید.

گوگل به شما امکان جستجوی پسوند های PDF , DOC , XLS و PPT را ارائه می‌دهد و شما با مطالعه‌ی بخش بعدی به سادگی می‌توانید اسناد مورد نیاز خود را از گوگل و بدون سر در گم شدن در سایت های آموزشی دریافت کنید.

 

آموزش دانلود مستقیم فایل PDF و سایر اسناد در گوگل با استفاده از جستجوی پسوند

قدم اول: ابتدا توسط مرورگر خود به سایت Google.com مراجعه کنید.

قدم دوم: در کادر جستجو دستور زیر را وارد نمایید:

filetype:Format Title

راهنما:

🔴 Format: به جای این عبارت یکی از پسوند های PDF , DOC , XLS و PPT را وارد کنید.

🔵 Title: عنوان مقاله یا سند مورد نظر خود را وارد کنید.

مثال: برای جستجوی فایل PDF چارت درس عمران، دستور زیر را وارد می‌کنیم:

filetype:pdf چارت دروس عمران

 

قدم سوم: اکنون می‌توانید فایل و سند مورد نظر خود را با کلیک روی هر نتیجه دانلود کنید. به عنوان مثال ما قصد دانلود “چارت دروس عمران” با پسوند PDF را داشته ایم و پس از جستجوی نتایج می توانیم آن را دریافت کنیم.

 

جستجوی فایل PDF و دانلود آن در گوگل

 

جالب است بدانید که این ترفند بر روی گوشی های هوشمند و تبلت های اندروید و iOS نیز قابل اجرا است و شما در مکان هایی مثل دانشگاه و… که رایانه در اختیارتان نیست، به راحتی می‌توانید با استفاده از گوشی خود به جستجوی پسوند و دانلود کتاب الکترونیکی و اسناد بپردازید.

 

جستجوی پسوند اسناد در موبایل و گوگل

 

امیدواریم این ترفند و آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. این ترفند بسیار برای دانشجویان و افرادی که نیاز به مقالات و کتاب های الکترونیکی دارند بسیار مفید است. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه با ما باشید….

مطالب مرتبط

معرفی ۱۰ تا از بهترین موتورهای جستجو در سال ۲۰۱۸... موتورهای جستجو یکی از بهترین سرویس های اینترنتی برای جستجوی مطالب و داده ها در صفحات وب هستند. ما در این مقاله‌ تصمیم داریم به معرفی 10 تا از بهترین م...
آموزش پاک کردن داده ها و غیرفعال کردن بخش My Activ... گوگل دارای یک بخش به عنوان My Activity است که داده ها و فعالیت های انجام شده توسط کاربر مثل جستجو ها را در این بخش ذخیره می کند. به زبان ساده تر اگر ش...
زلزله های مهم اتفاق افتاده در دنیا را توسط گوگل مش... زلزله یکی از پدیده های طبیعی زمین است که بسته به موقعیت جغرافیایی، محل گسل ها و شرایط دیگر ممکن است هر از چند گاهی اتفاق بیوفتد. دلیل به وجود آمدن زلز...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.