آموزش اتصال بدون سیم گوشی به تلویزیون و لپ تاپ

برخی از مواقع نیاز است تا شما برنامه های موجود بر روی سیستم گوشی خود را به سیستم های بزرگ تر برای راحتی کار نیز انتقال دهید. حتی می توانیم به این موضوع هم اشاره نماییم که در رابطه با این سیستم ها امکان استفاده در سخنرانی ها و فضاهایی که نشان دادن یک فایل از گوشی نیز اولویت دارد می تواند کاربردی هم شود.

 

باکس دانلود
تبلیغات

اتصال گوشی به  تلویزیون با Screen Mirroring

این توانایی در گوشی شما می تواند به همین منظور طراحی شده باشد. زیرا در اکثر مواقع که یک فرد نیاز دارد تا فایل یا ویدئو و … را از گوشی خود برای حضار در یک سخنرانی به نمایش بگذارد از این ویژگی نیز کمک خواهد گرفت. این قابلیت مخصوص گوشی هایی خواهد بود که از سیستم عامل اندرویدی نیز درحال استفاده هستند. در این شرایط گوشی و سیستم مورد نظر که می تواند لپ تاپ یا تلویزیون باشد باید از وای فای ، وای فای مستقیم و این قابلیت نیز یک پشتیبانی قوی داشته باشد که در اکثر گوشی های جدید این قابلیت وجود دارد.

نمایش صفحه نمایش گوشی در تلویزیون
نمایش صفحه نمایش گوشی در تلویزیون

 

مراحل انجام Screen Mirroring برای اتصال صفحه نمایش گوشی به تلویزیون

در ابتدا باید به قسمت شبکه در تلویزیون بروید و بر روی وای فای داخلی بزنید تا روشن شود. همچنین گزینه ی WIFI DIRECT هم باید در حالت روشن قرار گیرد.

حالا باید بر روی دکمه منبع در کنترل تلویزیون خود بزنید . در این بخش می توانید Screen Mirroring یا به زبان فارسی صفحه آینه را ببینید.

حالا باید گوشی خود را بردارید در بخشی که تنظیمات آن را مشاهده می کنید بر روی گزینه ی Screen Mirroring ضربه بزنید. پس از آن اتصال هایی که برای شما می تواند انجام شود با نام های متفاوت وجود دارد که از بین آنها باید لپ تاپ یا تلویزیون خود را نیز انتخاب کنید.

اتصال صفحه نمایش گوشی به تلویزیون
اتصال صفحه نمایش گوشی به تلویزیون

یکی از مزایای بسیار مهم در این روش می تواند مخصوص وای فای باشد. در حقیقت وای فای وجود دارد اما وای فای از نوع مستقیم بوده و داده ای در این بین روشن نخواهد بود که اینترنتی مصرف شود.

 

آموزش اتصال گوشی به لپ تاپ با Screen Mirroring

برای انجام این کار هم مراحل بسیار ساده خواهد بود تنها کافی است که به بخش مربوطه در لپ تاپ خود بروید و وای فای مربوط به لپ تاپ خود را روشن نمایید. حالا می توانید بر روی گزینه ی اتصال بزنید. در این حالت در گوشی خود با روشن شدن صفحه آینه لیستی را مشاهده خواهید کرد . که می توانید لپ تاپ خود را برگزینید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این آموزش چیست؟

در گذشته ما مطلب” وصل کردن گوشی اندروید به تلویزیون ” را آموزش دادیم. این آموزش نیز می‌تواند مکمل واقع شود. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. برای ما یک دیدگاه ارسال کنید.

 

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.