گویا تک – آموزش موبایل

چجوری تبلیغ‌کنندگان بدون توقف، کمپین‌هاشون رو با مسائل زنجیره تامین سازگار کنن

چجوری تبلیغ‌کنندگان بدون توقف، کمپین‌هاشون رو با مسائل زنجیره تامین سازگار کنن

امسال، مشکلات زنجیره تأمین همراه با افزایش تقاضای مصرف‌کننده، تجار و متخصصان  PPCو سئو رو در موقعیت دشواری قرار داده، اگه موجودی برای فروش وجود نداشته باشه، تبلیغات اون محصولات تنها به هدر رفتن بودجه و ناامید شدن مشتریان منجر میشه.

برای مثال، خرده‌فروش مبلمان IKEA گفت: احتمالا کمبودهای مرتبط با زنجیره تأمین تا اواسط سال 2022 ادامه داشته باشه. خرده فروشان ممکنه به توقف کمپین های پولیشون یا حتی تعلیق مشارکتشون با آژانس های تبلیغات کلیکی (PPC) فکر کنن، که ممکنه در ابتدای همه گیری کرونا هم ریزش مشتری مشابهی رو تجربه کرده باشن.

خوشبختانه، جایگزین‌هایی برای توقف فعالیتهای کمپین‌های پولیتون وجود داره که نه تنها می تونه بهتون کمک کنه تا از طوفان عبور کنین، بلکه برندتون رو جلوتر از رقباتون قرار میده. تعطیل کردن کمپین ها ممکنه بیش از صرفه جویی هزینه داشته باشه.

نانسی لی مک لافلین، مدیر ارشد خدمات جستجو و سازمانی در  Tinuiti، گفت: من تبلیغ‌کنندگان رو دعوت می‌کنم تا خلاقانه در مورد خرید مشتریاشون فکر کنن و وقتی که از استراتژی قیف استفاده می کنن از توقف کامل بخصوص در سه ماهه چهارم سال اجتناب کنن. " توقف کامل کمپین هاتون ممکنه منجر به از دست دادن سهم بازار یا آگاهی از برندتون بشه.

چجوری تبلیغ‌کنندگان بدون توقف، کمپین‌هاشون رو با مسائل زنجیره تامین سازگار کنن

 کریستنا گاردونو، مدیر عامل Media Culture گفت: این ممکنه زمان بسیار خوبی برای تخصیص مجدد مقداری از بودجه به سمت پروژه‌های قیف بالاتر که از برنامه‌های عملکردیتون دورن و بیشتر مستعد مشکلات فعلی هستن، باشه. در رابطه با فرآیند های ماشینی ملاحظاتی وجود داره و در حالی که به بسیاری از کمپین‌ها قدرت می‌ده، کمپین‌هایی هم که برای مدت طولانی ۷روز به بالا متوقف میشن ممکنه با برگشتن تبلیغات دوره یادگیری جدیدی رو مشاهده کنن.

حامد مهدی زاده مدیر عامل سئو روز گفت:  برای اینکه تبلیغات  در سطوحی به نمایش ادامه بده بهتر اینه که بودجه رو کم کنیم تا مشتریان بالقوه به سمت خرید جایگزین، پیوستن به فهرست انتظار یا ثبت سفارشی که در آینده انجام میشه نرن. دیده شدن شما در نتایج جستجو و اهدافتون تعیین میکنه که تصمیم بگیرین تبلیغاتتون رو ببندین یا نه.

مهدی زاده معیارهای زیر رو برای کمک به تصمیم گیریتون ارائه کرده:

تبلیغ‌کننده‌ای که بر SERP تسلط داره، اگه به سادگی تبلیغات رو متوقف کنه و کسب‌وکار رو به دیگران بسپاره، درهای رقابت رو باز میکنه. با از بین رفتن بهترین بازیکن معمولا، رقبا می تونن وارد بشن و کسب و کارتون رو بدزدن.

خیلی از تبلیغ‌کنندگان دیدن که حذف یه رقیب از جایگاه برتر چقدر می تونه سخت باشه، بنابراین تبلیغ‌کنندگانی که رتبه اول رو دارن، ترجیح میدن به جای توقف، جایگاهشون رو تغییر ندن و صفحه فرود یا محصول دیگه‌ای رو جایگزین کنن.

تبلیغ‌کنندگانی که قبلا این رتبه رو نداشتن. غالبا ممکنه زمانی که محصولات در دسترس نیست، تبلیغات رو متوقف کنن. در حالی که غیبت موقت اونا فشار حراج رو کم می کنه و در نتیجه CPC رو برای تبلیغ‌کنندگان در موقعیت‌های بالاتر کاهش می‌ده، مصرف‌کنندگان تفاوت چندانی نمی‌بینن چون انتخاب‌های ارائه‌شده توسط تبلیغات برتر آنقدر تغییر نمی‌کنن.

 

روی قیف بالایی تمرکز کنین: مدیر بازاریابی محصول در Microsoft Advertising می‌گه: حالا وقتشه که ارزش برندتون رو نشون بدین و به چیزی که شما رو از رقباتون متمایز می‌کنه تمرکز کنین. از جستجو و پیام‌های بومی برای تمرکز بر ارزش‌ها و ثبات برندتون استفاده کنین تا سهمتون از ذهن مخاطبانتون رو از دست ندین. نگه داشتن برند در جلو و مرکز در حالی که دیگران عقب نشینی می کنن به نفع شما در به دست آوردن سهمی از جذب سرمایه در آینده‌ست.

علاوه بر این می‌تونین رسانه‌ها رو برای تبلیغ محصولات سطح 2 که ممکنه عرضه بیشتری داشته باشین تغییر بدین.

مک لافلین پیشنهاد میکنه موارد زیر رو در نظر بگیرین:  آیا ASIN/SKU رقیب وجود داره که دارای سهام باشه و ممکنه در آینده با پشتیبانی اضافی به محصول سطح 1 تبدیل بشه؟ آیا این محصول جایگزین یا بهبود دهنده ای  برای محصول سطح 1 که در تامینش مشکل دارین هست وتاثیر این استراتژی چیه؟ محصولی که ROAS متفاوتی ایجاد می کنه چه تاثیری بر کل برنامه رسانه ای داره؟ همچنین می‌تونین کالاهای دیجیتالی مثل کارت‌های هدیه یا سایر محصولات مجازی رو تبلیغ کنین. گزینه دیگه اینه که به سادگی کمپین هاتون رو تغییر بدین.

گاگنون هم توصیه کرد: «به‌جای اینکه بودجه‌هایتون رو خیلی کم کنین، استراتژی‌های هدف‌یابی جغرافیایی و پیشنهاد قیمت رو سختتر کنین، یا بیشتر در مکان‌هایی سرمایه گئاری کنین که ممکنه کمتر تحت تأثیر کمبود عرضه باشن». همچنین میتونین تبلیغاتتون رو برای دستیابی به کارایی بیشتر برنامه‌ریزی کنین.

Geetanjali Tyagi، مدیر عامل Optymzr، گفت: «تبلیغات رو با استفاده از زمان‌بندی تبلیغات به صورت پاره وقت نگه دارین تا بودجه رو روی سودآورترین ساعات متمرکز کنین.

ماریون گندرون، مدیر ارشد Merkle، توصیه می‌کنه «حذف محصولات با سفارش قبلی، موجودی کم و فروش بالا از فیدها به حداکثر رسوندن سرمایه‌گذاری کمک می کنه. جدول زمانی خرید اثربخشی تبلیغات رو افزایش می ده. در نهایت، پیامتون رو تنظیم کنین. انتظارات می تونن تجربه مشتری رو ایجاد کنن یا اون رو از بین ببرن، و ایجاد انتظارات مناسب برای مخاطبان می تونه به شما کمک کنه ارزش ماندگاری مشتری رو افزایش بدین.

مک لافلین گفت: "در مورد زمان انتظار حمل و نقل با مشتری خود شفاف باشین، زمانی که مصرف کنندگان عادت دارن اقلام رو در دو روز یا کمتر دریافت کنن، هر ساعت بیش از اون دردناکه، بنابراین تا می تونین از این زمان جلوتر باشین و اگه محدودیت‌های عرضه به اندازه کافی شدیده که باید ترافیک رو به سمت صفحه خرید کاهش بدین، مطمئن بشین که استراتژی‌هایی برای هدف قرار دادن مجدد مشتریان در زمانی که قادر به برآورده کردن خواسته‌هاشون هستین، تنظیم کردین.در نهایت، اگه باید تبلیغاتتون رو کاهش بدین، برای اینکه بتونین بودجه رو به اقلام موجودی که برای رقابت با سایر خرده‌ فروشان نیاز به قرار گرفتن در معرض بیشتر دارن، تغییر بدین، مقایسه عملکرد فروش بر اساس کانال ممکنه محصولاتی رو نشون بده که به اندازه کافی از نظر ارگانیک خوب عمل می‌کنن.

حفظ حضور پولی در رسانه می‌تونه بهتون کمک کنه به مشتریان نشون بدین که با وجود این چالش‌ها، برندتون همچنان به دنبال خدمات رسانی به اوناست، حتی اگر محصولاتی رو که اونا جستجو می‌کنن، نداشته باشین.

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : حسینی

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

  • در انتظار تایید 0
  • تایید شده 0
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

مطالب مرتبط

پیش شماره 0942 و 0941 برای کجاست؟ تبلیغاته؟

پیش شماره 0942 و 0941 نه متعلق به ایرانسل است و نه متعلق به همراه اول و رایتل! شاید برای شما جالب باشد که بدانید سر ...

ادامه مطلب
فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو

فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو مراحلی است که در انتهای ثبت نام خودرو و هنگام ...

ادامه مطلب
قیمت اینترنت مخابرات ADSL در سال 1403

قیمت اینترنت مخابرات عنوان تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ADSL است که هم اکنون برای مشاهده لیست آن در این مطلب ...

ادامه مطلب