آموزش فعال کردن حالت شب (Night mode) در اندروید ۹

حالت شب (Night mode) یا حالت تاریک یکی از ویژگی‌های رفاهی و کاربردی اندروید ۹ است که کاربران با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی اندروید می‌توانند این گزینه را فعال سازی و از آن بهره ببرند. در این نوشته تصمیم داریم به آموزش فعال کردن حالت شب (Night mode) در گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید نسخه ۹ که به Android P مشهور است بپردازیم.

در ادامه همراه با گویا تک باشید…

 

آموزش فعال کردن حالت شب (Night mode) در اندروید 9
آموزش فعال کردن حالت شب (Night mode) در اندروید ۹

 

مقدمه‌ای در رابطه با فعال کردن تم تاریک (Night mode) در اندروید ۹

تم تاریک، حالت شب، Dark mode و Night mode نام یک قابلیت در دنیای تکنولوژی است که به کاربران اجازه می دهد سیستم عامل و برنامه‌های خود را به پوسته‌ای به رنگ مشکی تغییر دهند. این ویژگی چند ویژگی مثبت دارد که مهم ترین آن‌ها کاهش مصرف باتری، کمتر اذیت شدن چشم در هنگام کار مداوم با گوشی و دیدن بهتر در هنگام استفاده از گوشی در زیر آفتاب و … اشاره نمود. این ویژگی هم اکنون در گوشی‌های دارای اندروید ۹ در دسترس است و مراجعه به منوی تنظیمات سریع یا تنظیمات اندروید (Settings) می‌توانید آن را فعال کنید. لازم به ذکر است که با فعال کردن حالت تاریک در اندروید، برنامه اینستاگرام نیز به حالت تاریک و مشکی در خواهد آمد.

 

آموزش فعال کردن حالت شب (Night mode) در اندروید ۹

  • ابتدا به بخش تنظیمات یا Settings مراجعه کنید.
  • بر روی گزینه نمایش یا Display ضربه بزنید.
حالت شب در بخش Display اندروید
مراجعه به بخش Display اندروید
  • گزینه حالت شب یا Night mode را انتخاب کنید. البته از همین بخش هم می‌توان این گزینه را روشن کرد اما برای دسترسی به تنظیمات بیشتر وارد گزینه شوید.
فعال کردن گزینه Night mode در اندروید 9
فعال کردن گزینه Night mode در اندروید ۹
  • برای فعال کردن این قابلیت گزینه Turn on now را روشن کنید.

حالت شب Night mode در گوشی سامسونگ

  • همچنین با تنظیم گزینه Turn on as scheduled می‌توانید زمانبندی را به این ویژگی اضافه کنید تا در ساعات مشخص این ویژگی فعال باشد. به عنوان مثال با انتخاب گزینه Sunset to sunrise این ویژگی در بازه زمانی شب (غروب خورشید تا طلوع خورشید) فعال خواهد بود.
تنظیمات حالت شب اندروید 9
تنظیمات پیشرفته Night mode در گوشی سامسونگ

 

در آخر دو تصویر از حالت تاریک یا Night mode فعال شده در اندروید ۹ برای شما قرار داده ایم:

حالت شب Night mode اندروید 9
حالت Night mode در اندروید ۹

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته اندرویدی چیست؟

در این نوشته آموزش فعالسازی Night mode را برای اندروید ۹ خدمت شما آموزش دادیم. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه‌ها برای ما یک نظر ارسال کنید. لازم به ذکر است که این ویژگی در گوشی‌های سامسونگ با عنوان Night mode و در سایر گوشی‌های اندروید با نام ‌های مشابه Dark mode ، حالت تاریک و… وجود دارد. همچنین این ویژگی در ویندوز ۱۰ نیز وجود دارد که با مراجعه به مطلب ” فعال کردن تم مشکی در ویندوز ۱۰ ” می‌توانید از آن استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    من با اینکه آندورید ۹ هست اصلا این گزینه ها رو نداره چرا؟