Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش تغییر حالت شبکه در آیفون

تغییر حالت شبکه در آیفون بسیار ساده است و در چهار مرحله انجام می شود. شبکه های تلفن همراه نوعی استاندارد هستند که تلفن های همراه موجود در منطقه تحت پوشش را پشتیبانی می کنند. به صورت کلی حالت های شبکه به چهار نسل تقسیم می شوند که نسل چهارم آن ها LTE نام دارد و هم اکنون پیشرفته ترین نوع شبکه در ایران است. تلفن های همراه از جمله آیفون این امکان را دارا هستند که بین شبکه های تلفن همراه سوییچ کنند. در اصطلاح به این عمل تغییر حالت شبکه می گویند. در صورتی که شما به پیشرفته ترین نوع شبکه که LTE نام دارد متصل شوید، می توانید از اینترنت با کیفیت با سرعت بالا بهره ببرید، اما از آن طرف به دلیل نرخ تبادل اطلاعات بالا شارژ باتری شما زودتر تمام می شود. همچنین در صورتی که شما به شبکه ۲G که پایین ترین استاندارد شبکه در دستگاه های آیفون است متصل شوید، آیفون شما در شبکه قابل دسترس تر است و باتری کمتری نیز مصرف می کند. اما از آن طرف شما سرعت اینترنت خیلی پایینی را تجربه خواهید کرد.

ما در این مطلب تصمیم داریم آموزش تغییر حالت شبکه‌ در آیفون را برای شما شرح دهیم. با استفاده از این امکان موجود در سیستم عامل iOS می توانید یکی از شبکه های ۲G و ۳G یا LTE را براساس نیاز اینترنت، شارژ باتری یا منطقه تحت پوشش انتخاب کنید. در ادامه همگام با گویا تک باشید.

 

 

تغییر حالت شبکه در آیفون

 

آموزش تغییر شبکه در آیفون و سوییچ بین ۲G,3G,LTE

برای تغییر شبکه در آیفون ابتدا به تنظیمات دستگاه مراجعه کنید. برای مراجعه به تنظیمات آیفون روی اپلیکیشن Settings ضربه بزنید

 

تنظیمات آیفون

 

به بخش Cellular مراجعه کنید.

 

بخش Cellular آیفون

 

از بالای صفحه گزینه Cellular Data Options را انتخاب کنید.

 

حالت شبکه در آیفون را تغییر دهیم به lte

 

اکنون می توانید حالت شبکه را از بین استاندارد های زیر انتخاب کنید:

  • ۲G: شبکه ۲G نسل دوم شبکه های تلفن همراه است. حداکثر سرعت اینترنتی که این حالت شبکه (حالت E) به ما می دهد، حدود ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه است. به دلیل نوع این شبکه شما می توانید در مناطق خارج از شهر نیز بهتر در دسترس باشید. این نوع شبکه مصرف باتری کمتری را دارد و به تبع سرعت اینترنت پایین تری را دریافت خواهید نمود.
  • ۳G: این نوع شبکه تحول عظیمی را در ارتباطات اینترنتی با تلفن همراه ایجاد کرد. شبکه ۳G این امکان را به شما می دهد تا با سرعت بالا اقدام به ارسال و دریافت فایل در اینترنت نمایید. همچنین این نوع شبکه به شما تماس تصویری با کیفیتی را ارائه می دهد.
  • LTE: پیشرفته ترین نوع شبکه تلفن همراه LTE نام دارد. در گوشی های اندرویدی این نوع شبکه با نام ۴G شناسایی می شود که جدیدترین نوع آن در ایران ۴.۵G یا +۴G است. شبکه LTE سرعت اینترنت بالایی را ارائه می دهد. به طوری که شما به راحتی می توانید یک ویدیو ۴K را بدون مشکل تماشا کنید.

 

ما حالت شبکه LTE را انتخاب می کنیم.

 

انتخاب شبکه LTE

 

هنگام انتخاب شبکه LTE برای شما یک پیغام باز می شود که بایستی گزینه Enable LTE را انتخاب کنید.

 

فعال کردن حالت شبکه LTE

 

این آموزش در همین جا به پایان رسید. موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.