آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید

فرمت عکاسی HEIF که مخفف عبارت High Efficiency Image Format می‌باشد یکی از فرمت‌های جدید برای تصاویر است که در مقایسه با فرمت JPEG بهینه و کم حجم تر است. هنگامی که با استفاده از دوربین گوشی خود اقدام به عکسبرداری می‌کنید در صورتی که فرمت ذخیره سازی عکس شما HEIF باشد، حجم عکس مورد نظر با این فرمت تقریبا نصف فرمت قدیمی و عمومی JPEG می‌باشد. در این نوشته تصمیم داریم آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین (Camera) را برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی گوشی منتشر کنیم.

در ادامه همراه با گویاتک باشید…

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید

 

مقدمه‌ای در رابطه با فرمت گرافیکی HEIF و استفاده از آن در دستگاه‌ها

HEIF یک فرمت جدید گرافیکی است که مخفف High Efficiency Image Format است و معنی آن به زبان پارسی نیز “قالب تصویر با بازده بالا ” می‌باشد. از نام گذاری این فرمت می‌توان به این موضوع پی برد که HEIF باید یک فرمت تصویر بهینه باشد که قطعا نیز همینطور است. این فرمت که تکنولوژی آن جدیدتر از فرمت عمومی و قدیمی JPEG است، می تواند تصاویر شما را با همان کیفیت اما با حجم داده تقریبا نصف فرمت JPG ذخیره کند. در تصویر زیر می‌توانید مقایسه بین دو فرمت مورد نظر را درک کنید:

 

 

فرمت عکاسی HEIF در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و برای نخستین بار در سیستم عامل iOS 11 در سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفت. ما در نوشته ” تغییر فرمت ذخیره شدن عکس ها در آیفون از HEIC به JPEG ” توضیحاتی را در رابطه با این قالب تصویر ارائه دادیم. در ماه‌های آغازین انتشار این فرمت تصویر سیستم عامل‌ها و برنامه‌های کمی از آن پشتیبانی می‌کردند! اما هم اکنون سیستم عامل اندروید ۱۰ پشتیبان این فرمت است و شما در برنامه‌های تلگرام، واتساپ و اینستاگرام مشکلی از بابت این فرمت تصویری نخواهید داشت. همچنین سیستم عامل ویندوز ۱۰ نیز با ارائه بروزرسانی و نسخه‌های جدید خود این فرمت را مورد پشتیبانی خود قرار داد. با این وجود برخی از وب سایت‌ها ممکن است هنوز از این فرمت پشتیبانی نکنند که البته شما با استفاده از ابزارهای آنلاین می‌توانید اقدام به تغییر فرمت کنید.

 

آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید ۹ و ۱۰

  • برای استفاده از فرمت بهینه HEIF ابتدا اپلیکیشن دوربین یا Camera را اجرا کنید.
  • سپس از بالای صفحه بر روی نماد چرخ دنده (تنظیمات دوربین) ضربه بزنید.

 

آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید 9 و 10

 

  • اکنون در تنظیمات دوربین به دنبال گزینه HEIF pictures (photo) یا تصاویر HEIF (عکس) بگردید و آن را فعال یا روشن کنید.

 

آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید 9 و 10

آموزش استفاده از فرمت عکاسی HEIF در اپلیکیشن دوربین اندروید 9 و 10

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدوارم این نوشته و فرمت عکاسی HEIF برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید.

موفق و پیروز باشید…

 

 

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.