آموزش فعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز ۱۰

حالت بازی یکی از ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ است. در آزمایش‌های انجام شده توسط متخصصین رایانه مشخص شد که حالت Game Mode تاثیر بسزایی بر روی سیستم‌های قدرتمند ندارد. با این وجود اگر سیستم شما دارای پردازش زیاد یا پروسه‌های زیادی در پس زمینه دارد، از این ویژگی می‌توانید بهره ببرید. البته لازم به ذکر است که مایکروسافت در نظر دارد که در بروزرسانی‌های آینده این بخش را توسعه داده و به امکانات آن بیافزاید. در این نوشته تصمیم داریم به معرفی و آموزش فعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز ۱۰ بپردازیم. این ویژگی در هنگام بازی کردن به شما کمک خواهد کرد.

در ادامه همراه با گویا تک باشید…

 

باکس دانلود
تبلیغات
آموزش فعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز 10
فعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز ۱۰

 

مقدمه‌ای در رابطه با حالت Game در سیستم عامل ویندوز ۱۰

ویژگی Game Mode یک قابلیت جدید برای ویندوز ۱۰ است که ویندوز شما را به حالت حرفه‌ای بازی تبدیل می‌کند. شما می‌توانید این ویژگی را برای همه یا برخی از بازی‌ها روشن کرده و تغییرات را بر روی بازی‌ها تست کنید. برای فعال یا غیرفعال کردن این ویژگی لازم است که از تنظیمات مراحل زیر را دنبال نمایید:

 

آموزش فعال / غیرفعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز ۱۰

 

بخش Gaming تنظیمات ویندوز 10
بخش Gaming تنظیمات ویندوز ۱۰

 

  • از گزینه‌های سمت چپ بر روی گزینه Game Mode کلیک کنید.
  • سپس حالت Use Game Mode را برای فعال کردن روی On قرار دهید.

 

حالت بازی game mode ویندوز 10
حالت game mode ویندوز ۱۰

 

ممکن است حالت Game Mode برای اکثر بازی‌ها تفاوت قابل محسوسی ایجاد نکند. اما اگر دارای سیستم ضعیف یا سیستمی با پردازش‌های پس زمینه زیاد هستید، این قابلیت می‌تواند مفید باشد.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در این نوشته حالت Game در ویندوز ۱۰ را برای شما معرفی نمودیم. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش نظرات همراه با گویا تک باشید…

منبع windowscentral
ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.