سرویس نقشه های گوگل (گوگل مپس) ایران را تحریم کرد

طی روز های گذشته خبری مبنی بر تحریم سرویس نقشه های گوگل (گوگل مپس) برای برخی از کسب و کار های اینترنتی ایرانی منتشر شد. بر همین اساس برخی از استارت آپ ها از جمله تاکسی های اینترنتی که در اپلیکیشن های خود از گوگل مپس استفاده می کنند، از مسدود شدن خدمات این سرویس نقشه در برنامه‌هایشان خبر داده اند.

باکس دانلود
تبلیغات

سرویس نقشه های گوگل (گوگل مپس) ایران را تحریم کرد

 

طبق بررسی های انجام شده بر روی این برنامه ها مشخص شد که سایت ها و خدماتی که از دامنه ملی ایران (دامنه IR) برای استارت آپ خود استفاده می کنند شامل تحریم های گوگل شده اند و دسترسی برنامه‌هایشان به API گوگل مپ مسدود شده است.

اینگونه که مشخص شده است، گوگل قصد دارد تحریم های دائمی ای را بر روی برنامه های ایرانی که از خدمات گوگل مپس استفاده می کنند اعمال کند. البته شرکت گوگل هنوز بیانیه ای در رابطه با موضوع تحریم گوگل مپس منتشر نکرده و هیچگونه موضوعی نیز از طرف گوگل تایید یا تکذیب نشده است.

 

طبق گفته های صاحبان اپلیکیشن های ایرانی که از خدمات گوگل مپس استفاده می کنند، کاربران در هنگام دسترسی به نقشه های گوگل با یک خطا با عنوان “وب‌سایت یا اپلیکیشن مورد نظر به علت عدم سازگاری با قوانین گوگل مپس مسدود شده است” برخورد خواهند نمود.

 

همانگونه که گفته شد، احتمال میرود که این تحریم گوگل دائمی باشد و کسب کار های اینترنتی که از خدمات نقشه های گوگل استفاده می کنند بایستی به دنبال یک سرویس دیگر باشند.

به نظر شما کدام سرویس می تواند جایگزین نقشه های گوگل (گوگل مپ) در کسب و کار های اینترنتی از جمله تاکسی آنلاین ها باشد؟ از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.