نحوه مشاهده نوع پردازنده اندروید (ARM، ARM64 یا x86)

با انتشار اندروید لالی پاپ روند نصب فریم ورک ها کمی پیچیده تر شده است. نه تنها از یک برنامه نسخه های مختلف برای هر ورژن اندروید وجود دارد، بلکه شما نیز دقیقا باید بدانید که چه نوع پردازنده ای را استفاده می کنید. در واقع معماری پردازنده های اندروید (CPU)در حال تبدیل شدن به یک عامل مهم در نصب برنامه ها و بروزرسانی و نصب رام های سفارشی می باشد.

در حال حاضر سه معماری CPU عمده در گوشی های امروزی اندروید استفاده می شود. معماری ARM شاید رایج ترین این پردازنده ها باشد که از آن به عنوان بهینه ساز مصرف باتری نام برده می شود. ARM64 نسخه‌ی تکامل یافته‌ی معماری ARM است که پردازش ۶۴ بیتی را برای محاسبات قدرتمند تر پشتیبانی می کند. معماری ARM64 به سرعت در حال تبدیل شدن به یک استاندراد بر روی دستگاه های جدید می شود. همچنین معماری x86 کمی قدرتمند تر از دو پردازنده ARM است. البته با مصرف بهینه باتری رابطه‌ی خوبی ندارد. در صورتی که نوع پردازنده اندروید خود را نمی دانید، در ادامه همراه ما باشید.

ما در این پست نحوه مشاهده و پی بردن به نوع پردازنده اندروید گوشی و تبلت شما را آموزش خواهیم داد. در ادامه به شما تراشه های ARM ، ARM64 و x86 را مشخص می کنیم.

 

نحوه مشاهده نوع پردازنده اندروید (ARM، ARM64 یا x86)

 

آموزش مشاهده نوع پردازنده اندروید (ARM، ARM64 یا x86)

ساده ترین راه برای مشاهده نوع پردازنده اندروید نصب و استفاده از برنامه های جانبی است که به شما نوع سخت افزار را نشان می دهد. برنامه ای که ما قصد داریم در این آموزش معرفی کنیم، Droid Hardware Info نام دارد که آن را می توانید از گوگل پلی یا لینک زیر دانلود و نصب نمایید.

پس از نصب برنامه آن را اجرا کنید.

در محیط برنامه به سربرگ System مراجعه نمایید. سپس یکسری اطلاعات برای شما نمایش داده خواهد شد که ما به دو بخش CPU Architecture و Instruction Sets نیاز داریم.

 

پیدا کردن نوع پردازنده اندروید نوع پردازنده اندروید

 

سپس اطلاعات دو بخش   را با راهنمای زیر مطابقت دهید تا نوع پردازنده اندروید شما مشخص شود:

 • ARM : ARMv7 یا armeabi
 • ARM64 : AArch64 یا arm64
 • x86 : x86 یا x86abi

دستگاه شما از کدام نوع پردازنده استفاده می کند – ARM ، ARM64 یا x86 ؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. مرتضی می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید من از شبیه ساز اندروید بر روی کامپیوتر استفاده میکنم ومیخوام بازی رو نصب کنم که بستگی به انواع سیپیو اندروید لینک های متفوتی منتشر کرده و سیستم شبیه ساز اندروید هم از سیپیو کامپیوتر کمک میگیره من کدوم لینک رو برای نصب انتخاب کنم؟

 2. ناشناس می گوید

  وایه من گزینه سیستم نداره چه کنم

 3. امین می گوید

  واقعا ازتون ممنونم. خیلی بهم کمک کرد خیلی سردرگم بودم.😍❤❤❤❤❤❤