۲ روش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در اندروید و ویندوز

قدرت سیگنال وای فای دریافتی هرچقدر بیشتر باشد، سرعت دسترسی شما به اینترنت و فضای مجازی نیست بیشتر است. در صورتی که از مودم ADSL ، مودم همراه یا مودم TD-LTE استفاده می‌کنید این امکان وجود دارد که درصد سیگنال دریافتی شبکه Wi-Fi را بر روی گوشی اندروید یا رایانه ویندوزی خود مشاهده کنید و با جابه جا کردن گجت یا مودم خود به مکان یابی برای دریافت سیگنال بهتر بپردازید. در این نوشته تصمیم داریم ۲ روش مشاهده قدرت سیگنال وای فای (Wi-Fi) در گوشی اندروید و لپ تاپ ویندوزی را برای افزایش سرعت اینترنت آموزش دهیم.

همراه با گویا تک باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات
2 روش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در اندروید و ویندوز
2 روش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در اندروید و ویندوز

 

مقدمه‌ای در رابطه با سیگنال وای فای و سرعت اینترنت

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ‌ها از طریق شبکه وای فای به اینترنت متصل می‌شوند. اگر توجه داشته باشید امروز در اکثر منازل و شرکت‌ها روترهای وای فای وجود دارد که با اتصال به SSID آن در بخش Wifi و وارد کردن رمزعبور به اینترنت متصل می‌شوید. در صورتی که سیگنال دریافتی مودم توسط دستگاه هوشمند شما ضعیف باشد، سرعت اینترنت پایین و اتصال بی کیفیتی خواهید داشت. دلیل اصلی ضعیف شدن سیگنال هم دور بودن دستگاه از مودم یا وجود مانع بر سر راه سیگنال می‌باشد که با جابه جا کردن دستگاه هوشمند یا مودم میتوانید قدرت سیگنال دریافتی را افزایش دهید.

 

آموزش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در گوشی اندروید با Wifi Signal Meter

WiFi Signal Strength Meter یکی از بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی برای اندازه گیری قدرت سیگنال در گوشی است. این برنامه سیگنال دریافتی از مودم وای فای را به صورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد و شما با مکان یابی می‌توانید بهترین نقطه‌ای که سیگنال بیشتری را دریافت می‌کند شناسایی کنید.لازم به ذکر است که این برنامه مک آدرس، فرکانس، سرعت و شدت سیگنال را نیز نمایش می‌دهد.

 

🔵 دریافت WiFi Signal Strength Meter با لینک مستقیم

 

آموزش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در گوشی اندروید با Wifi Signal Meter
آموزش اپلیکیشن Wifi Signal Meter

 

آموزش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در ویندوز با WirelessNetView

WirelessNetView یک نرم افزار کم حجم و رایگان برای مشاهده قدرت سیگنال شبکه وای فای است. هنگامی که نرم افزار را اجرا می‌کنید در بخش SSID نام شبکه وای فای، Last Signal قدرت آخرین سیگنال دریافتی، Average Signal میانگین دریافت سیگنال را نمایش می‌دهد.

ملاک ما برای مکان یابی Last Signal است و می‌توانید بهترین مکان برای مودم وای فای را پیدا کنید.

 

🔵 دریافت WirelessNetView با لینک مستقیم

 

آموزش مشاهده قدرت سیگنال وای فای در ویندوز با WirelessNetView
آموزش مشاهده قدرت سیگنال Wi-Fi در ویندوز با WirelessNetView

لازم به ذکر است که استفاده از مطلب ” افزایش قدرت سیگنال Wi-Fi لپ تاپ ” می‌تواند برای افزایش سرعت اینترنت لپ تاپ شما بسیار مفید باشد.

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در این نوشته نحوه یافتن بهترین مکان برای دریافت سیگنال بیشتر وای فای را آموزش دادیم. همچنین شما می‌توانید از مطلب ” تقویت سیگنال شبکه Wi-Fi ” کمک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. شهلا می گوید

    من میخوام تلگرام طلایی نصب کنم