اپل فناوری ۵G را تا دو سال دیگر در آیفون‌ استفاده نخواهد کرد

طی چند روز گذشته شایعاتی در سایت‌های تکنولوژی منتشر شده است که طبق آن شرکت اپل تا سال ۲۰۲۰ و طی دو سال آینده برنامه‌ای برای ارتقاء آیفون‌های خود به نسل جدید ارتباطات “فناوری ۵G” ندارد. بلومبرگ در گزارش‌های خود این شایعات درز کرده در مورد اپل را تایید کرد و نوشت که اپل در سال ۲۰۲۰ محصولات خود را به فناوری ارتباطی ۵G مجهز می‌کند. البته این در حالی است که رقبای اندرویدی قصد دارند که در سال ۲۰۱۹ گوشی‌های خود را با فناوری ۵G روانه بازار کنند.

اپل فناوری 5G را تا دو سال دیگر در آیفون‌ استفاده نخواهد کرد
فناوری ۵G
باکس دانلود
تبلیغات

به گفته‌ی چند منبع نزدیک به شرکت اپل، به احتمال زیاد آیفون‌های جدید نیز مانند آیفون‌های ۲۰۱۸ از مودم‌های داخلی شرکت اینتل استفاده می‌کند. دلیل این امر هم مشکلات زیاد شرکت کوالکوم با اپل عنوان شده است و با توجه به این که کوالکوم تهیه کننده چیپ‌ست‌های شرکت‌های هواوی و سامسونگ که رقبای اپل هستند را تولید می‌کند احتمال استفاده از این چیپ‌ست ها بسیار کم است.

 

فناوری ۵G تا سال ۲۰۲۰ در گوشی‌های اپل استفاده نخواهد شد

همان طور که گفته شد اپل قصد ندارد تا سال ۲۰۲۰ از این فناوری استفاده کند. البته در گذشته هم شرکت اپل دیرتر از سایر رقیبان گوشی‌های آیفون را به فناوری ۴G مجهز کرده بود که با گذشت زمان اثبات شد این حرکت تصمیمی بسیار درست از سوی مدیران اپل بوده است. با این وجود دو شرکت هواوی و سامسونگ سرمایه‌گذاری سنگینی برای تولید محصولات خود با فناوری ۵G کرده اند.

فناوری 5G برای آیفون تا سال 2020
فناوری ۵G برای آیفون تا سال ۲۰۲۰

ناگفته نماند که این تصمیم اپل به علت رشد تکنولوژی ممکن است تغییر کند و با رشد و بلوغ فناوری ۵G بازار جهانی در سال ۲۰۱۹ متقاضی فناوری ۵G در گوشی‌های آیفون باشد.

در انتها بایستی ذکر شود که شرکت اپل همواره ثابت کرده است که برای فناوری‌های جدید عجولانه برخورد نخواهد کرد و به احتمال زیاد ما تا سال ۲۰۲۰ شاهد این فناوری در گوشی‌های آیفون نخواهیم بود.

نظر شما در رابطه با این فناوری در گوشی‌های اپل چیست؟

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.