Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش پیدا کردن شناسه دستگاه (Device ID) در اندروید

تمامی دستگاه های اندرویدی دارای یک شناسه ۱۶ کاراکتری (شامل حروف و اعداد) هستند که به آن شناسه‌ی دستگاه یا Device ID گفته می شود. در این مقاله تصمیم داریم نحوه‌ی پیدا کردن شناسه دستگاه یا Device ID را که برای هر گوشی و تبلت در سیستم عامل اندروید منحصر به فرد است، آموزش دهیم. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

 

آموزش پیدا کردن شناسه دستگاه (Device ID) در اندورید

 

مقدمه‌ای در رابطه با شناسه دستگاه یا Device ID در سیستم عامل اندروید

گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی توسط گوگل به یک شناسه ۱۶ کاراکتری شامل عدد و حروف مجهز شده‌اند که به آن شناسه‌ی دستگاه (Device ID) گفته می‌شود. این شناسه هنگامی که گوشی اندرویدی خود را برای نسختین بار راه اندازی می‌کنید ثبت می‌شود. البته لازم به ذکر است که با بازگشت به تنظیم کارخانه و نصب مجدد رام، این شناسه پاک شده و پس از راه اندازی دوباره تولید می‌شود. در حالت عادی شناسه دستگاه را نمی‌توانید مشاهده کنید و برای دیدن آن بایستی از نرم افزار های جانبی استفاده کنید. در بخش بعدی نحوه‌ی پیدا کردن شناسه‌ی دستگاه ها را می‌توانید مشاهده کنید.

 

آموزش مشاهده‌ی شناسه دستگاه (Device ID) در گوشی و تبلت های اندرویدی

قدم اول: ابتدا نیاز است که برنامه‌ی (Device ID) را نصب کنیم. این برنامه را از لینک گوگل پلی زیر را مارکت های دیگر نصب کنید:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.deviceid&hl=en

قدم دوم: برنامه‌ی Device ID را اجرا کنید.

قدم سوم: در همان صفحه‌ی اصلی برنامه و در بالای صفحه Device ID نمایش داده شده است. شما با ضربه زدن بر روی آن می‌توانید شناسه دستگاه را به کلیپ‌بورد خود اضافه کنید.

 

آموزش مشاهده‌ی شناسه دستگاه (Device ID) در گوشی و تبلت های اندرویدی

 

در این آموزش نحوه‌ی یافتن شناسه‌ی دستگاه را با استفاده از نرم افزار رایگان Device ID آموزش دادیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید شناسه‌ی دستگاه را مشاهده کنید.  در صورن وجود هرگونه سوال و مشکل در رابطه با پیدا کردن Device ID از بخش دیدگاه ها همراه با گویا تک باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.