مخفی کردن آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام

آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام یا به اصطلاح Last Seen یکی از امکانات جالب اینستاگرام است که به دوستان و کاربران دیگر کمک می کند تا آخرین زمانی که در اینستاگرام آنلاین بوده اید را مشاهده کنند. لازم به ذکر است که این ویژگی به صورت پیش‌فرض فعال بوده و ممکن است کاربران بسیاری از این موضوع اطلاع نداشته باشند. متاسفانه با اینکه دانستن آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام بسیار جالب و کاربردی است اما از آن سو ممکن است که موجب ایجاد مزاحمت و نقض حریم خصوصی برخی کاربران از جمله افراد مشهود نیز شود. البته خوشبختانه اینستاگرام برای رفع این مشکل نیز تدبیری اندیشیده و این امکان را قرار داده است که کاربران از نمایش آخرین زمان آنلاین بودن خود برای دیگران جلوگیری کنند. ما در ادامه‌ی این پست نحوه مخفی کردن آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام را برای کاربرانی که دوست ندارند آخرین زمان آنلاین بودنشان برای دیگر کاربران و دوستان مشخص شود آموزش دهیم. در ادامه با سایت گویا تک همگام باشید.

 

لست سین و آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام

 

مقدمه مخفی کردن آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از چندین میلیون کاربر فعال، یکی از محبوب ترین های این حوزه است. همچنین اینستاگرام کاربران ایرانی بسیاری دارد و بیشتر افراد مشهور ایرانی از جمله مقامات، هنرمندان و ورزشکاران نیز در این شبکه فعال بوده و دنبال کنندگان زیادی را دارا هستند. توسعه دهندگان اینستاگرام بسیار فعال هستند و هر چند وقت یکبار ویژگی جدیدی را برای این شبکه اجتماعی ارائه می کنند. ویژگی آخرین زمان آنلاین بودن در اینستاگرام نیز یکی از جدیدترین این ویژگی ها است. شما در بخش دایرکت یا هنگام ارسال استوری می توانید آخرین زمان استفاده از اینستاگرام توسط دوستان خود را مشاهده کنید.

این قابلیت بسیار جالب و کاربردی است. اما اگر شما این ویژگی را ناقض حریم خصوصی می دانید و دوست دارید آخرین زمان آنلاین بودن شما در این برنامه مخفی بماند ما به شما کمک می کنیم تا آن را غیر فعال کنید.

 

آموزش مخفی کردن نمایش آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام

برای اینکه آخرین زمان بازدید خود در اینستاگرام را مخفی کنید، اصلا نیازی به طی کردن مراحل پیچیده و سخت نیست! زیرا مراحل این کار به شکل بسیار آسانی قابل انجام است. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا به اپلیکیشن instagram مراجعه نمایید.

۲- به صفحه پروفایل خود وارد شوید و به بخش تنظیمات اینستاگرام مراجعه نمایید. برای رفتن به تنظیمات اینستاگرام در اندروید روی گزینه سه نقطه و در iOS روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

 

مخفی کردن آخرین زمان فعالیت اینستاگرام

 

۳- اکنون در تنظیمات کمی به پایین اسکرول کرده و گزینه Show Activity Status را پیدا کنید.

۴- با خاموش کردن گزینه Show Activity Status نمایش آخرین زمان فعال بودن شما در اینستاگرام برای دوستان خود غیر فعال می شود.

 

آخرین زمان فعالیت در اینستاگرام

 

البته اینستاگرام نیز همانند پیام رسان تلگرام یک حالت متقابل و دو طرفه را برای نمایش آخرین زمان بازدید کاربران در نظر گرفته است. به زبان ساده تر در صورتی که شما وضعیت آخرین زمان بازدید اینستاگرام خود را خاموش کنید، خودتان نیز قادر نخواهید بود که آخرین زمان بازدید کاربران دیگر را ببینید.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه از بخش نظرات همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.