آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode

ارسال پیام ناپدید شونده از قابلیت‌های بخش دایرکت اینستاگرام است که شباهت زیادی به سکرت چت تلگرام دارد. دایرکت یکی از بخش‌های اینستاگرام است که در زمینه ارسال پیام شخصی و کاری کاربرد زیادی دارد. به همین دلیل شرکت فیسبوک همیشه سعی می‌کند امکاناتی را به این بخش اضافه کند. در ابتدا قسمت دایرکت بسیار ساده بود و فقط می‌توانستید یک پیام ساده ارسال کنید. اما روز به روز بخش Dircet پیشرفته‌تر شده و شاهد افزوده شدن امکانات بسیار زیادی به این بخش هستیم. حالت Vanish Mode یا همان پیام ناپدید شونده از قابلیت‌های خوب اینستاگرام برای حفظ حریم خصوصی کاربران است. در این نوشته تصمیم داریم آموزش ارسال پیام ناپدید شوند اینستاگرام را با معرفی قابلیت Vanish Mode خدمت شما منتشر کنیم.

در ادامه همراه با گویاتک باشید…

 

باکس دانلود
تبلیغات

 

Vanish Mode یا حالت ناپدید شونده اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا بهتر است به این موضوع بپردازیم که اصلا ونیش مود چیست و چه کاربردی دارد. در واقع با این ویژگی شما قادر هستید تا کاری کنید بعد از اینکه طرف مقابل پیام شما را مشاهده کرد، پیام به طور خودکار پاک شود و در هیچ جا ذخیره نشود. با این خصوصیت شما می‌توانید از حریم خصوصی خود بیشتر محافظت کنید به خصوص در زمان‌هایی که دوست ندارید هیچ اثری از پیام‌های ارسالی شما به جا بماند. در این حالت حتی اگر طرف مقابل بخواهد از صفحه چت اسکرین شات تهیه کند، اجازه اینکار به او داده نخواهد شد.

استفاده از حالت Vanish Mode کاملا اختیاری می‌باشد و با توجه به نیاز خود می‌توانید آن را فعال کنید که بعد از فعال شدن، اپلیکیشن اینستاگرام آن را اطلاع رسانی خواهد کرد و در نتیجه طرف مقابل متوجه حذف شدن پیام‌ها بعد از مشاهده خواهد شد.

نکته : برای اینکه این قابلیت در اینستاگرام شما قابل مشاهده باشد، حتما باید از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده کنید. شما می‌توانید آخرین نسخه اینستاگرام را از لینک زیر دریافت و نصب کنید:

 

🔄 دانلود آخرین نسخه اینستاگرام

 

آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode دایرکت

برای استفاده از حالت ونیش کافی است در قسمت چت دایرکت با فرد مورد نظر، انگشت خود را از سمت پایین به بالا بکشید (از بالای کادر پیام به سمت بالا بکشید).

آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode دایرکت

با انجام اینکار Vanish Mode در گوشی شما فعال می‌شود و صفحه دایرکت به رنگ سیاه تغییر پیدا می‌کند و استیکرهایی که سکوت را نشان می‌دهند در صفحه ظاهر خواهد شد.

آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode دایرکت

همچنین با انتخاب گزینه Learn More نحوه کار “حالت ناپدید شدن” نیز برای شما نمایش داده می‌شود تا با آن بیشتر آشنا شوید.

آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode دایرکت

سپس پیام‌هایی که ارسال می‌کنید، بعد از اینکه طرف مقابل شما پیام را مشاهده کرد و از صفحه چت با شما خارج شد، پیام‌ها به طور خودکار پاک خواهند شد و همچنین طرف مقابل شما اجازه گرفتن اسکرین شات از صفحه را نخواهد داشت.

برای غیرفعال کردن این حالت نیز کافی است دوباره انگشت خود را از بالای کادر پیام به سمت بالا سواپ کنید تا Vanish Mode غیرفعال شود و صفحه دایرکت شما به حالت عادی برگردد.

آموزش ارسال پیام ناپدید شونده اینستاگرام با حالت Vanish Mode دایرکت

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد. شما برای لغو ارسال کردن پیام‌های معمولی دایرکت از نوشته ” آموزش حذف دو طرفه پیام یا Unsend در دایرکت اینستاگرام ” کمک بگیرید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود.

موفق و پیروز باشید❤

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.