آموزش استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام شما

استعلام تعداد سیم کارت یکی از امکانات سامانه تنظیم مقررات رایانه‌ای است. همه‌ی ما دارای چند سیم کارت هستیم که بنا به دلایل کاری، استفاده از اینترنت و… در کنار سیم کارت اصلی خود از دیگر سیم کارت ها استفاده می کنیم. برای ثبت یک سیم کارت جدید نیاز است تا با همراه داشتن مدارک به یکی از نمایندگی های اپراتور مورد نظر خود مراجعه کنید.همان طور که اطلاع دارید، تعداد ثبت سیم کارت در اپراتور های دارای محدودیت است. به عنوان مثال در اپراتور همراه اول فقط ۱۰ عدد سیم کارت می توان به نام یک شخص ثبت کرد. برای استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام یک شخص و همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی که با ثبت سیم کارت به نام اشخاص دیگر انجام می شود یک سامانه به نام CRA.IR طراحی شده است.

در این مقاله‌ی آموزشی تصمیم داریم نحوه استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده ایرانسل، رایتل و همراه اول به نام شما را با استفاده از سامانه پیامکی و اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی شرح دهیم.

باکس دانلود
تبلیغات

بیایید شروع کنیم…

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام شما

 

روش۱: استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما از طریق پیامک

قدم اول: ابتدا توسط یکی از سیم کارت هایی که به اسم شما ثبت شده است کد ملی خود را به شماره زیر ارسال کنید:

۳۰۰۰۱۵۰

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده

 

قدم دوم: پس از چند لحظه یک پیامک برای شما ارسال می شود که در آن تعداد سیم کارت هایی که در اپراتو همراه اول، ایرانسل و رایتل به نام شما ثبت شده است نمایش داده می شود.

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده همراه اول، ایرانسل و رایتل

 

روش۲: استعلام سیم کارت‌های ایرانسل، همراه اول و رایتل به نام شما از طریق سایت اینترنتی

روش دوم که کمی پیچیده‌تر از روش نخست است، استفاده از سایت اینترنتی CRA برای استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما می‌باشد و تعداد سیم کارت ثبت شده در هر اپراتور را برای شما پیامک می‌کند! ابتدا به سایت زیر مراجعه کنید:

https://mobilecount.cra.ir/#!Home

خوب در این صفحه نیاز است که ابتدا اقدام به تایید قوانین سامانه کنید. پس تیک دو گزینه را بزنید و دکمه مرحله بعد را لمس یا کلیک کنید.

 

 

در این مرحله شناسه هویتی را روی کد ملی قرار دهید.

کد ملی خود را در کادر مورد نظر وارد کرده و یک شماره متعلق به خود را نیز در کادر شماره همراه وارد کنید و سپس با وارد کردن کد امنیتی روی مرحله بعد ضربه بزنید.

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام شما

 

اکنون درخواست شما در سایت مورد نظر ثبت شده است و باید منتظر بمانید تا پیامک استعلام برای شما ارسال شود😃 لازم به ذکر است که در طول روز فقط یک بار می‌توانید اقدام به درخواست کنید.

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام شما

 

پس از چند لحظه جواب استعلام را می‌توانید طی یک پیامک مشاهده کنید:

 

آموزش استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده به نام شما

 

روش۳: مشاهده سیم‌کارت‌های همراه اول ثبت شده به نام شما توسط اپلیکیشن همراه من

سامانه همراه من اپراتور همراه اول امکان مشاهده شماره‌های ثبت شده به نام شخص را به مشترکین خود می‌دهد. برای همین منظور وارد اپلیکیشن همراه من یا سایت همراه من شوید.

سپس از بالای صفحه و سمت چپ بر روی نماد پروفایل (آیکن آدمک) ضربه بزنید.

یک منو برای شما باز خواهد شد که با گسترش بخش سیم کارت‌های من به مقصود خود خواهید رسید😃

 

مشاهده سیم‌کارت‌های همراه اول ثبت شده به نام شما توسط اپلیکیشن همراه من

 

در صورتی که فکر می کنید تعداد سیم کارت های ثبت شده (فعال و غیر فعال) در اطلاعات پیامک دارای هرگونه مغایرت است می توانید برای جلوگیری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی شخصا به یکی از دفاتر مشترکین اپراتور ها مراجعه کرده و با به همراه داشتن کد ملی تعداد سیم کارت های به نام خود را استعلام کرده و برای قطع هر کدام اقدام کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” پیش شماره موبایل ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.