آیا گوشی اندروید من روت است؟

آیا گوشی اندروید من روت است؟ مسلما این اولین سوالی است که پس از انجام عملیات روت به ذهن کاربران اندروید می رسد. کاربران پس از اینکه گوشی خود را با استفاده از برنامه های موجود روت می کنند، ترجیح می دهند که با استفاده از برنامه های روت چکر صحت روت شدن دستگاه را بررسی کنند. ما در این پست قصد داریم وضعیت روت یا روت نبودن گوشی و تبلت اندروید را با استفاده از برنامه روت چکر خدمت شما آموزش دهیم. در ادامه همراه گویا تک باشید.

 

روت چکر - بررسی وضعیت روت اندروید

 

باکس دانلود
تبلیغات

روت چیست؟

روت در لغت به معنی ریشته است و در اندروید یعنی اینکه به فایل های سیستمی و ریشه ای که در حالت عادی پنهان و غیر قابل دسترسی هستند، دسترسی داشته باشید. روت بودن گوشی به شما آزادی عمل و امکانات بیشتری را در گوشی می دهد. برای فهمیدن روت بودن گوشی می توانید از برنامه روت چکر استفاده کنید.

 

آموزش استفاده از برنامه روت چکر

همانطور که گفته شد، هنگامی که گوشی خود را روت می کنید نیاز است که توسط یک برنامه جانبی شناسایی روت نتیجه عملیات را بررسی کنید. همچنین اگر یک گوشی کارکرده خریده اید می توانید با استفاده از برنامه روت چکر از روت یا روت نبودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

بدین منظور ابتدا برنامه Root Checker را از لینک زیر دانلود و نصب نمایید:

دانلود Root Checker با لینک مستقیم

 

برنامه را اجرا کنید. در اولین مراجعه با پیغامی مبنی بر موافقت با فعالیت برنامه برخورد خواهید کرد که کافیست روی Agree ضربه بزنید.

در صفحه برنامه بر روی VERIFY ROOT ضربه بزنید.

 

وضعیت روت بودن گوشی با روت چکر

 

اگر پیغام سبز رنگ زیر را مشاهده نمودید، یعنی گوشی شما روت است!

Congratulations! Root access is properly installed on this device

 

نرم افزار روت چکر

 

همچنین اگر پیغام قرمز رنگ زیر برای شما نمایش داده شد، این بدین معناست که گوشی شما روت نیست:

Sorry! Root access is not properly installed on this device

 

کار با نرم افزار روت چکر

 

امیدواریم با استفاده از این اپلیکیشن توانسته باشید وضعیت روت بودن گوشی خود را بررسی کرده باشید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.