Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش ورود به تنظیمات مودم ADSL

مودم های ADSL نیز همانند اکثر دستگاه های الکترونیکی دارای صفحه تنظیمات هستند که با مراجعه به این صفحه می توانید پیکربندی اولیه، تغییر رمز وای فای، اعمال تنظیمات مک آدرس و لیست سیاه و سفید، ریست مودم و بسیاری دیگر از گزینه ها را اعمال کنید. نحوه‌ی ورود به صفحه تنظیمات مودم ADSL اصلا سخت و پیچیده نیست و تنها کافیست که با وارد کردن IP مودم در مرورگر به صفحه تنظیمات مودم ADSL مراجعه نمایید.

امروز تصمیم داریم آموزش ورود به تنظیمات مودم ADSL را برای کاربرانی که آن را یاد ندارند یا کاربرانی که در مراجعه به آن دچار مشکل هستند و آدرس آی پی Default Gateway را پیدا نمی کنند، منتشر کنیم. در ادامه همراه گویا تک باشید.

 

تنظیمات مودم ADSL

 

آموزش ورود به صفحه تنظیمات مودم ADSL با استفاده از مرورگر

برای رفتن به تنظیمات مودم، ابتدا از طریق کابل یا وای فای متصل شوید. سپس آی پی زیر را در مرورگر تایپ کرده و به آن مراجعه کنید:

۱۹۲.۱۶۸.۱.۱

پس از اینکه به آدرس بالا مراجعه نمودید، با صفحه ورود زیر مواجه خواهید شد که نام کاربری و رمز عبور پیشفرض آن عبارت admin هستن که برای ورود به تنظیمات مورد استفاده قرار می گیرید.

 

صفحه ورود به تنظیمات مودم ADSL

 

در صورتی که آی پی بالا برای ورود به تنظیمات مودم کار نکرد، می توانید آی پی آدرس های زیر را نیز تست کنید:

۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

۱۹۲.۱۶۸.۱.۰

 

به احتمال خیلی زیاد یکی از آی پی هایی که در بالا معرفی شده با اولویت آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ آدرس آی پی شما برای ورود به تنظیمات مودم ADSL است. با این وجود اگر آی پی های بالا کار نکرد با استفاده از ادامه این آموزش می توانید آدرس Default Gateway را مشاهده کنید.

 

آموزش پیدا کردن آدرس Default Gateway برای ورود به تنظیمات مودم ADSL

۱- ابتدا با استفاده از کلیدهای ترکیبی WinKey + R برنامه Run را اجرا کنید.

۲- سپس دستور cmd را در کادر Run وارد کرده و Enter بزنید. با این کار خط فرمان برای شما باز خواهد شد.

۳- در خط فرمان دستور ipconfig را وارد کرده و Enter بزنید.

۴- اکنون در اطلاعات داده شده به دنبال ردیف Default Gateway (که با کادر سبز مشخص کرده ایم) بگردید. آدرس IP مودم شما در این قسمت مشخص است و می توانید از آن برای ورود به تنظیمات مودم ADSL استفاده کنید.

 

پیدا کردن آدرس تنظیمات مودم ADSL

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد، شما با مراجعه به بخش آموزش سایت گویا تک می توانید از دیگر آموزش های ما نیز استفاده کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش نظرات برای ما یک دیدگاه ارسال کنید.

مطالب مرتبط

آموزش فیلتر کردن سایت های غیر اخلاقی از طریق مودم... فیلتر کردن سایت های غیر اخلاقی و دیگر سایت هایی که دوست ندارید در رایانه و گوشی باز شوند با استفاده از چند روش امکان پذیر است. به عنوان مثال در رایانه...
تغییر رمز ورود به تنظیمات مودم ای دی اس ال... مودم های ای دی اس ال ADSL دارای یک بخش تنظیمات هستند که با استفاده از این بخش می توانید مودم خود را برای استفاده از اینترنت، راه اندازی اولیه، کانفیگ،...
آموزش بازگشت به تنظیمات کارخانه مودم های ای دی اس ... مودم های ای دی اس ال دارای یک بخش به عنوان بازگشت به تنظیمات کارخانه هستند که در مواقع فراموش کردن رمز عبور، هنگ کردن مودم، خرید مودم کارکرده و... می ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.