قفل کردن صفحه نمایش اندروید بدون لمس دست

در اندروید برای قفل کردن صفحه نمایش نیاز است که کلید فیزیکی پاور را فشار دهید. همچنین برای روشن کردن صفحه نمایش و باز کردن قبل ابتدا نیاز است که دکمه پاور را فشار داده و سپس رمز یا الگو را وارد کنید که راه اصلی و عمومی آن همین است. البته در صورتی که مدت زمان زیادی را با گوشی و تبلت اندرویدی خود صرف می کنید، باید خیلی مواظب باشید زیرا فشار مداوم به کلید Power و در صورت وجود کلید Home می‌تواند از عمر آنها کم کرده و باعث خرابی زود هنگام این دو دکمه شود.

با این وجود برنامه های جانبی ای طراحی شده اند که عمل قفل کردن صفحه نمایش اندروید را بدون لمس دکمه پاور و با روش های جالب برای شما انجام می دهند. یکی از این روش ها با حسگر مجاورتی گوشی انجام می شود. شما می توانید با قرار دادن دست خود نزدیک گوشی به طوری که حسگر کنار اسپیکر آن را تشخیص دهد، اقدام به قفل کردن صفحه نمایش اندروید خود کنید. لازم به ذکر است که این قابلیت به صورت پیشفرض در گوشی های پرچمدار سامسونگ همانند گلکسی اس ۵ با نام Air Wake Up وجود دارد اما ما در این آموزش قصد داریم قفل کردن صفحه نمایش اندروید را بدون لمس دست و با استفاده از اپلیکیشن کاربردی Auto Screen On Off خدمت شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

قفل کردن صفحه نمایش اندروید با حرکت دست

 

قفل کردن صفحه نمایش اندروید بدون لمس دست و با استفاده از حسگر

برای اینکه صفحه نمایش خود را بدون لمس دست قفل یا روشن کنید نیاز است که گوشی شما دارای حسگر مجاورتی باشد. اما حسگر مجاورتی چیست؟ حسگر مجاورتی (Proximity Sensor) یکی از انواع حسگر ها می باشد که قادر به تشخیص وجود اجسام نزدیک به گوشی بدون هیچ گونه تماس فیزیکی است. کار اصلی این حسگر در گوشی ها، خاموش شدن صفحه نمایش هنگام نزدیک شدن به گوشی در زمان تماس است.

این حسگر معمولا در کنار اسپیکر گوشی بوده و ظاهر آن نیز شبیه دایره مشکی رنگ است.

 

برای انجام این ترفند ابتدا برنامه Auto Screen On Off را از لینک زیر دریافت و نصب نمایید:

دانلود برنامه با لینک مستقیم

 

پس از نصب برنامه را اجرا کنید. برای شروع به کار برنامه از بخش Enable وضعیت آن را روی ON قرار دهید.

 

Auto Screen On Off

 

در مرحله بعدی و در صورت نمایش داده شدن صفحه زیر، روی گزینه ACTIVATE ضربه بزنید.

 

قفل کردن صفحه نمایش اندروید بدون لمس دست و با حسگر

 

اکنون اگر دست خود را نزدیک گوشی (حسگر) کنید، گوشی شما قفل می شود و دیگر نیازی به فشردن دکمه پاور نیست. البته برای روشن شدن صفحه نمایش نیز این روش جوابگو است.

 

راهنما: استفاده از این برنامه به این دلیل که حسگر را فعال می کند، باعث مصرف بیشتر باتری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    بسیارآلی