آموزش جلوگیری از ریکاوری عکس ، فیلم و فایل در گوشی اندروید

جلوگیری از ریکاوری عکس ، فیلم و فایل در گوشی اندروید معمولا هنگام فروش گوشی به فرد دیگر نیاز می‌شود. یکی از دغدغه‌های اغلب کاربران قبل از فروش گوشی یا واگذاری آن به شخص دیگر ریکاوری یا بازیابی فیلم، عکس و اطلاعات موجود در گوشی می‌باشد. ما در این نوشته تصمیم داریم آموزش جلوگیری از ریکاوری عکس ، فیلم و فایل در گوشی اندروید هنگام حذف فایل‌ها را با استفاده از اپلیکیشن True Shredder خدمت شما منتشر کنیم.

بیایید شروع کنیم🙋‍♂️

 

باکس دانلود
تبلیغات

 

مقدمه‌ای در رابطه با بازیابی فایل (Recovery) در گوشی اندروید

جالب است بدانید هر فایلی را که از روی گوشی‌‌، حافظه فلش، کارت حافظه و گوشی حذف می‌کنید، تا زمانی که فایل جدید در آن فضای ذخیره ساز بازنویسی نشود، فایل قبلی باقی می‌ماند و شما می‌توانید آن را ریکاوری کنید. اگر بخواهیم یک مثال تقریبا مشابه این عمل را برای شما شرح دهیم، می‌توان به برگه‌ای از نوشته اشاره کرد که با آتش زدن آن ممکن است آثار نوشته‌ها روی خاکستر کاغذ باقی مانده و می‌تواند بازیابی شود. برای از بین بردن نوشته‌های روی خاکستر کاغذ باید خاکسترها را از حالت خود به هم بزنیم😄 دقیقا ما همین‌ کار را باید با بلاک‌های حافظه گوشی کنیم!

مقدمه‌ای در رابطه با بازیابی فایل (Recovery) در گوشی اندروید

اگر متوجه فرآیند ریکاوری نشده‌اید، به زبان بسیار ساده تر😀 فضای ذخیره سازی گوشی از واحد‌های بسیار کوچکی تشکیل شده (این واحدها در هارد دیسک سکتور و در حافظه‌های SSD که فلش مموری، حافظه گوشی هوشمند و کارت حافظه شامل می‌شود، بلاک نام دارد) که در هر کدام از این واحد‌ها داده‌ها پس از پاک شدن باقی می‌ماند، ما بایستی این واحدهای کوچک را با داده‌های جدید پر کنیم تا آثار اطلاعات قبلی پاک شود😉

همانطور که گفته شد یکی از دغدغه‌های فروشندگان گوشی‌های هوشمند همین قابلیت ریکاوری یا در اینجا بهتر است بگویم، مشکل ریکاوری می‌باشد! فرض کنید شما در گوشی خود دارای عکس‌های شخصی و خانوادگی هستید و چقدر بد است که این فایل‌ها توسط فردی غریبه ریکاوری شود.

 

آموزش جلوگیری از ریکاوری عکس ، فیلم و فایل در گوشی اندروید

هنگامی که شما یک عکس یا فیلم و هر فایل دیگر را از روی گوشی خود پاک می‌کنید. محل ذخیره فایل قبلی در آن واحدها آماده دریافت و نوشتن اطلاعات جدید می‌شود و شما وقتی عکس جدید یا هر اطلاعات دیگری را در گوشی خود ذخیره می‌کنید، ممکن است اطلاعات جدید روی همان واحدهای از قبل پاک شده نوشته شود و دیگر نشود عکس و فایل مورد نظر از قبل پاک شده را ریکاوری کرد!

بنابراین شما می‌توانید با پر کردن گوشی خود از اطلاعات بدرد نخور مثل موزیک و فیلم‌های سینمایی و …، اثر فایل‌های پاک شده قبلی را از بین ببرید تا قابل ریکاوری نباشند.

 

معرفی، دانلود و آموزش اپلیکیشن True Shredder اندروید

اما برای حل این مشکل یک اپلیکیشن با نام True Shredder طراحی شده است که با استفاده از آن می‌توانید فایل‌های شخصی مثل عکس و فیلم خانوادگی و … را حذف ایمن (پاک کردن بدون ریکاوری) کنید. طرز کار این اپلیکیشن بدین گونه است که با پاک کردن فایل مورد نظر توسط این برنامه‌، واحدهای ذخیره سازی آن از یکسری داده بدون استفاده پر شده تا دیگر تحت هیچ شرایطی نشود آن را ریکاوری یا بازیابی کرد.

 • ابتدا True Shredder را از انتهای این نوشته دانلود و نصب کنید.
 • سپس برنامه را اجرا کنید.
 • بر روی دکمه آبی رنگ موجود در برنامه ضربه بزنید.

 

 

 • در این مرحله عکس، فیلم، صدا و فایل‌هایی که قصد دارید حذف بدون ریکاوری کنید را به حالت انتخاب در آورید.

 

 

 • سپس بر روی دکمه تیک (پایان انتخاب فایل‌ها) ضربه بزنید.

 

 

 • اکنون بر روی دکمه NEXT ضربه بزنید.

 

 

 • بر روی دکمه Shred ضربه بزنید.

 

 

 

 • اکنون فرآیند حذف ایمن و بدون ریکاوری آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که این فرآیند برخلاف پاک کردن عادی که سریع انجام می‌شود، کمی زمان بر بوده و سعی کنید فقط فایل‌های بسیار مهم را از این طریق حذف کنید.

 

 

 • فرآیند پاکسازی ایمن به پایان رسید و هم اکنون اثری از فایل پاک شده حتی با ریکاوری هم نخواهد بود!

 

 

دانلود اپلیکیشن True Shredder اندروید

 • حجم فایل: ۵ مگابایت
 • شماره نسخه: ۱.۳
 • اندروید مورد نیاز: ۴.۲
 • 🇮🇷 امکان دانلود از سرور ایرانی با ترافیک نیم بها و سرعت نامحدود

🌐 دانلود True Shredder اندروید

 

امیدواریم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” آموزش ریکاوری عکس های پاک شده با بازگردانی کامل ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید❤

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.