گویا تک
فرادرس

باتری گوشی چه مقدار عمر می‌کند؟ چرا باتری پس از یک مدت ضعیف می‌شود؟

باتری گوشی چه مقدار عمر می‌کند؟ چرا باتری پس از یک مدت ضعیف می‌شود؟

خیلی اوقات می خواهیم در مورد عمر باتری گوشی خود اطلاعات داشته باشیم. یکی از دغدغه های کاربران اندروید عمر باتری می باشد که برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال فرض کنید که گوشی شما دارای 33 درصد شارژ است اما ناگهان و خود به خود خاموش می شود، این موضوع برای شما قطعا آزار دهنده خواهد بود زیرا عمر باتری تمام شده است. باتری گوشی شاید گاهی نتواند آنگونه که باید و شاید برای شما عمر کند. شما برای فهمیدن عمر باتری گوشی ها و چگونگی تخلیه آن ها می بایست به روش های غیر مستقیم روی بیاورید تا بتوانید به صورت کامل متوجه موضوع شوید.

باتری گوشی چه مقدار عمر می‌کند؟ چرا باتری پس از یک مدت ضعیف می‌شود؟

باتری گوشی چه مقدار عمر می‌کند؟ چرا باتری پس از یک مدت ضعیف می‌شود؟

 

عمر باتری گوشی چقدر است؟

شاید بتوان در مورد ولتاژ سیستم الکتریکی مثالی زد که به مانند فشار آب در لوله کشی های ساختمان می باشد. ولتاژ باتری گوشی با کمتر شدن انرژی آن کم می شود. ولتاژ در سیستم های الکتریکی به مانند فشار آب در لوله کشی می باشد. باید توجه داشته باشید که شارژ باتری محدود می باشد و ولتاژ آن باعث مصرف کردن باتری کاهش پیدا می کند. در این بین هر چه مقدار سرعت خالی شدن باتری گوشی شما بیشتر باشد قدرت تامین شده آن کمتر می شود. در دنیای امروزی که گوشی های مختلف با سایزبندی مختلف عرضه می شود هر چه صفحه نمایش بزرگ تر باشد برای روشن ماندن نیاز به باتری بیشتری خواهد داشت. اگر شما می خواهید بدانید که تلفن همراه شما در شرایط شارژ فعلی چقدر می تواند برای شما کارایی داشته باشد باید مقدار قدرت دستگاه را در هر لحظه بدانید. نرم افزارهای خاصی برای سنجش این موضوع وجود دارد.

عمر باتری گوشی چقدر است؟

عمر باتری گوشی چقدر است؟

باتری های جدید که در گوشی های پیشرفته قرار می گیرد دارای تغییراتی بوده است. باتری های استفاده شده اکثرا از نوع لیتیومی می باشد که هر ماه به صورت میانگین تنها سه درصد از قدرت شان را از دست می دهند. این مقدار طبیعی به نظر می رسد. باتری گوشی زمانی که تحت شرایط مختلف دمایی قرار بگیرد قدرتش را به مرور از دست می دهد. یک تئوری وجود دارد که نشان می دهد باتری های در دمای اتاق عملکردی بهتری از خود نشان می دهند. باید توجه داشته باشید که شرکت های امروزی قبل از ارائه گوشی ها به بازار باتری ها را به شکل های مختلفی تحت ده ها هزار تست قرار می دهند. فاکتورهای مختلفی که برخی از آنها عمر باتری را اندازه گیری می کنند. شما برای سنجش اینکه بدانید باتری گوشی شما در چه مرحله ای قرار دارد می توانید از نرم افزار های مختلف آندروید استفاده کنید. تست های انجام شده توسط شرکت های سازنده باتری همیشه کامل نیست و دارای نواقصی می باشد اما به هر حال همین پیگیری های انجام شده نشان می دهد که شما می توانید به آینده باتری های امروزی امیدوار باشید. باتری های امروزی اکثرا از نوع لیتیوم یونی و لیتیوم پلمیری می باشند و متناسب با گوشی های امروزی بروزرسانی می شوند.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

نویسنده : امیر محمد
امتیاز دهید

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

  • در انتظار تایید 0
  • تایید شده 0
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

مطالب مرتبط

قیمت کارخانه x22 پرو ( خرداد 1402 )

قیمت کارخانه x22 پرو عنوان نوشته ای است که هم اکنون در آن هستید. ایکس 22 یک خودروی چینی در کلاس کراس اور است که با ...

ادامه مطلب
معرفی بسته نامحدود همراه اول دانلود سرعت بالا (خرداد 1402)

مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول می توانند به واسطه‌ی بسته نامحدود همراه اول اقدام به دانلود ...

ادامه مطلب
قیمت کوییک کارخانه (Saipa Quick) در خرداد 1402 🚗

قیمت کوییک کارخانه (Saipa Quick) عنوان نوشته ای است که هم اکنون در آن هستید. معمولاً قیمت کارخانه خودروهای صفر نسبت ...

ادامه مطلب