دمای پردازنده ، گرافیک و هارد را در ویندوز مشاهده کنید

گرمای بیش از حد سخت افزار رایانه می تواند بر عملکرد، کارایی و عمر قطعات تاثیر بگذارد. اما شاید از خود بپرسید که دمای سخت افزار رایانه (پردازنده، گرافیک و…) را از کجا می توان مشاهده کرد؟ در این مقاله آموزشی قصد داریم با معرفی یک نرم افزار ساده مقدار دمای پردازنده ، مادربرد، گرافیک و هارد را در ویندوز برای شما نمایش دهیم. بیایید شروع کنیم…

 

دمای پردازنده، مادربرد، گرافیک و هارد را در ویندوز مشاهده کنید

 

حد مجاز دمای پردازنده و سایر سخت افزار ها چه مقدار است؟

قطعات اصلی رایانه دارای سنسور های حرارتی هستند که برای تشخیص گرمای بیش از حد و سوختن سخت افزار ها از جمله پردازنده کاربرد دارند. ما در این مقاله با استفاده از نرم افزار کم حجم و پرتابل Speccy قصد داریم به مشاهده دمای سخت افزار های اصلی رایانه از قبیل دمای پردازنده، دمای مادربرد، دمای گرافیک و دمای هارد دیسک بپردازیم. گرم شدن بیش از حد سخت افزار موجب خراب شدن قطعه مورد نظر خواهد شد.

اما دمای مناسب این قطعات چه مقدار است؟ دمای بین ۳۰ تا ۷۰ درجه یک درجه حرارت مناسب برای پردازنده است. البته دمای ۵۰ درجه برای سخت افزار یک دمای کاملا ایده آل است.

 

مشاهده دمای پردازنده ، مادربرد، گرافیک و هارد با استفاده از Speccy

ابتدا برنامه کاربردی و کم حجم Speccy را از لینک زیر دریافت و اجرا کنید:

دریافت نرم افزار با لینک مستقیم

Speecy یک ابزار کم حجم و رایگان برای مشاهده‌ی اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری است. شما پس از اجرای برنامه با تصویر زیر برخورد خواهید نمود. همان طور که مشاهده می کنید صفحه اصلی برنامه اطلاعات کلی سخت افزار های موجود را نمایش می دهد. در مقابل سخت افزار ها یک نمایشگر دما نیز وجود دارد.

رنگ سبز و زرد حالت نرمال و رنگ نارنجی علامت داغ بودن قطعه است. اما رنگ نارنجی تیره بدین معناست که یک مشکل اساسی در سیستم شما وجود دارد.

 

مشاهده دمای سخت افزار

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    عالی بود