گویا تک – آموزش موبایل

ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

در دنیای پرسرعت امروزی، هم‌گام شدن با جریان تکنولوژی و آموختن ترندهای روز، امری ضروری است و ارزهای دیجیتال، پرچم‌دار این ترندهای پرسرعتِ هستند. ورود این نوع ارزها به فضای کسب‌وکار، موجی از اتفاقات جدید را به همراه داشته است که آموختنِ دانش آن و آگاه بودن به نحوۀ ورود به آن، می‌تواند تضمینی برای آینده‌دار بودن هر کسب‌وکاری باشد.

 

از طرفی باید در نظر داشت که ارزهای دیجیتال پدیده‌ای جدید هستند و تفاوت‌های زیادی با ارزهای معمولی که می‌شناسیم، دارند. هرچند از نظر تعدادی از ویژگی‌ها، شبیه واحدهای پول سنتی هستند، اما بر خلاف آن‌ها که اسکناس چاپی یا سکه ضرب‌شده دارند، عموماً شکل فیزیکی ندارند. این فقدان شکل فیزیکی امکان تراکنش‌های تقریباً آنی را از طریق اینترنت فراهم می‌کند و هزینه‌های مربوط به توزیع اسکناس و سکه‌ها را برای ارزهای دیجیتال حذف می‌کند. در مقابل، از آنجایی که معمولا ارزهای دیجیتال توسط یک نهاد دولتی صادر نمی‌شوند، امکان انتقال مالکیت در همه‌جا را فراهم می‌کنند و می‌توان از آن‌ها می‌توان برای خرید کالاها و خدمات فیزیکی هم استفاده کرد.

 

ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

 

با نگاه به این تفاوت‌ها، می‌توان حدس زد که سازمان‌ها و ارگان‌های دست‌اندرکار تجارتِ این نوع ارزها چقدر می‌توانند با سازمان‌های متصدی ارزهای عادی متفاوت باشند. همین تفاوت در شکل ارزی و نوع مبادلات تجاری، حضور صرافی‌های ارز دیجیتال را در فضای کسب‌وکار به یک ضرورت تبدیل کرده است. صرافی‌هایی که با قوانینی متفاوت نسبت به اَشکالِ سنتی، امکان حضور افراد را در معاملات ارز دیجیتال تسهیل می‌کنند.

حال سوال این است: با توجه به شرایط کنونی ایران در فضای سیاست جهانی، حضور این صرافی‌ها و نحوه کار آن‌ها در ایران به چه صورت است و اصولا کار با صرافی‌های ایرانی توجیهی دارد؟

 

چرا صرافی ارز دیجیتال ایرانی؟

فرض کنید شما قصد داشته باشید در ایران وارد معاملات ارزهای دیجیتال شوید و به دنبال یک نقطه شروع هستید و مثلا بخواهید خرید بیت کوین در ایران انجام دهید. دو راه پیش روی شماست: اول اینکه از صرافی‌های خارجی کمک بگیرید و دوم، تعاملات خود را برای حضور در عرصه کسب و کار ارز دیجیتال با صرافی ایرانی جلو ببرید. پیشنهاد ما به شما، همکاری با صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی است. به شما می‌گوییم چرا.

 

ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

 

بواسطۀ اتفاقاتی که در سال‌های اخیر در سیاست‌گذاری‌های جهانی و با حضور تحریم‌ها رخ داد، بسیاری از صرافی‌های خارجی شرایط همکاری با کاربران ایرانی را ندارند و حتی از همکاری با آن‌ها انصراف داده‌اند. بنابراین، از آنجاییکه برای حضور در صرافی‌های ارز دیجیتال، پروسۀ احراز هویت کاربر امری ضروری است، این کار با پاسپورت ایرانی انجام‌پذیر نخواهد بود و عدم احراز هویت هم به معنی عدم مجاز بودن کاربر برای ورود به معاملات ارز دیجیتال است. از طرفی دیگر، اگرهم با شرایط بسیار خاص احراز هویت کاربر ایرانی در یک صرافی خارجی انجام شود، امکان استفاده از واحد پول تومان برای آن کاربر در خرید و فروش ارز دیجیتال وجود نخواهد داشت.

پس راهکار چیست؟ راهکار، ثبت‌نام در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی است که هم مشکل احراز هویت برای کاربر ایرانی را حل می‌کنند و هم امکان انجام تراکنش‌ها با واحد پول تومان را میسر می‌سازند. به طور مثال، چنانچه بعد از خرید اتریوم خود، مایل به تبدیل اتریوم به تومان باشید، صرافی ایرانی این امر را برای شما ممکن می‌سازد. این دلایل، توجیهاتی منطقی برای کاربران ایرانی است تا با کمک صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی دست به معاملات خود در این حوزه بزنند.

حال اگر قصد دارید وارد همکاری با صرافی‌های ایرانی شوید، ما در ادامه ده تا از بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

 

صرافی‌های برتر ارز دیجیتال در ایران کدامند؟

۱- تبدیل

تبدیل یک صرافی آنلاین و امن برای خرید و فروش بیت کوین و تبادل سایر ارزهای دیجیتال به صورت تخصصی است.

خرید و فروش ارز دیجیتال تبدیل پس از ثبت‌نام و احراز هویت کاربران امکان‌پذیر شده و در پروسۀ خرید و فروش ارزهای دیجیتال محبوبی چون بیت کوین، کاربران می‌توانند دارایی خود را در کیف پول اختصاصی خود مدیریت کنند. هدف تبدیل آن است که کاربران ایرانی بتوانند در کمال آسانی و امنیت، بدون واسطه، با یک‌دیگر به معامله بپردازند. کاربران در تبدیل می‌توانند به‌راحتی واریز و برداشت تومانی و خرید و فروش ارز دیجیتال داشته‌باشند.

 

۲- نوبیتکس

صرافی نوبیتکس محیطی ساده و کاربردی برای کار با رمزارزها دارد. در این صرافی، معامله با تومان امکان‌پذیر بوده و برداشت از کارت‌های بانکی شتاب نیز ممکن است.

 

۳- والکس

والکس در ابتدا به پوشش ارزهای شاخص و پرتراکنشی مانند بیت کوین و اتریوم پرداخته و در نظر دارد در آینده ارزهای بیشتری را در بازار معاملات خود پشتیبانی کند.

 

۴- بیت پین

پلت فرم بیت پین، امکاناتی را برای تشکیل سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. بیت پین سعی دارد با طراحی قوی، امنیت تراکنش‌ها در معاملات کاربران و همچنین نگهداری امن ارز دیجیتال را فراهم کند.

 

۵- رمزینکس

رمزینکس تنوع بالایی از رمزارزها را پوشش می‌دهد و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در آن هم با ریال و هم با تتر امکان‌پذیر است. البته تعدادی از ارزهای این صرافی، بازار ندارد و نمی‌توان با قیمت دل‌خواه خریداری کرد یا به فروش رساند.

 

۶- اکسیر

اکسیر یک پلت‌فرم دانش بنیان برای تبادل دارایی‌های دیجیتال و خرید و فروش امن و آسان بیت کوین در ایران است. به منظور تسهیل مبادلۀ ارزهای دیجیتال، اکسیر یک اپلیکیشن موبایل نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

 

۷- آبان تتر

آبان تتر یکی دیگر از صرافی‌های ایرانی است که در آن کاربران به انجام معاملات ارز دیجیتال می‌پردازند و از تعداد زیادی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و در همین راستا، برای اضافه کردن ارزهای دیجیتال متعدد، پذیرای نظرات کاربران خود است.

 

۸- تترلند

صرافی تترلند، یک صرافی اختصاصیِ خرید و فروش تتر در ایران است که در سال ۱۳۹۷ با هدف ایجاد یک بستر مناسب و امن برای بازار تتر و سایر ارزهای دیجیتال ایجاد شد.

 

۹- ارزجو

صرافی ارزجو در سال ۱۳۹۶ با هدف ارائۀ خدمات ویژه در حوزۀ ارزهای دیجیتال طراحی و راه‌اندازی شد. در این صرافی نیز مانند سایر صرافی‌های معتبر ایرانی دیگر، انجام مراحل احراز هویت کاربر امری الزامی است.

 

۱۰- بیت ایمن

بیت ایمن با هدف برطرف کردن نیازهای کاربران ایرانی در حوزۀ ارزهای دیجیتال در سال ۹۸ تاسیس شد. بیت ایمن سعی دارد تنوعی حداکثری بر روی انواع ارزهای دیجیتال به کاربران خود ارائه دهد.

 

 

سخن آخر

در سال‌های اخیر ایرانیان نشان دادند که چقدر تمایل به ورود کسب‌وکار حوزۀ ارزهای دیجیتال دارند و به دنبال راه‌ها و بسترهای مناسب برای ورود به این نوع از تجارت هستند. البته که در این راه با موانعی روبرو هستند که مهم‌ترین آن شرایط فعلی ایران در عرصه سیاسی است. برای مواجه با این مشکل، بهترین راهکار برای ایرانیان همکاری با صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی است. کافی است تنها پروسه ثبت‌نام و احراز هویت خود را انجام دهند تا قادر باشند حتی دست به انجام تراکنش‌های خود با تومان بزنند.

در همین راستا، این مقاله سعی دارد به کاربران ایرانی که مشتاق ورود به حوزه ارزهای دیجیتال هستند، تعدادی از این صرافی‌های معتبر ایرانی را معرفی کند. صرافی‌هایی که بستری امن برای انجام این نوع مبادلات ارزی و تنوعی زیاد از ارزهای دیجیتال متعدد را ارائه می‌دهند. کافی است نامشان را به خاطر بسپارید.

 

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : واحد تبلیغات

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

  • در انتظار تایید 0
  • تایید شده 0
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

مطالب مرتبط

پیش شماره 0942 و 0941 برای کجاست؟ تبلیغاته؟

پیش شماره 0942 و 0941 نه متعلق به ایرانسل است و نه متعلق به همراه اول و رایتل! شاید برای شما جالب باشد که بدانید سر ...

ادامه مطلب
فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو

فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو مراحلی است که در انتهای ثبت نام خودرو و هنگام ...

ادامه مطلب
قیمت اینترنت مخابرات ADSL در سال 1403

قیمت اینترنت مخابرات عنوان تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ADSL است که هم اکنون برای مشاهده لیست آن در این مطلب ...

ادامه مطلب