حذف برنامه های ویندوز با استفاده از نرم افزار

در حالت عادی برای حذف برنامه های ویندوز بایستی با مراجعه به بخش Control Panel و سپس ابزار Programs and Features اقدام به حذف برنامه ها کنید. البته در ویندوز ۱۰ از بخش Settings نیز امکان حذف برنامه ها وجود دارد.

این مسیر ویندوز برای حذف برنامه ها ممکن است برخی از کاربران مبتدی را سردرگم کند برای همین منظور در این پست قصد داریم با معرفی یک ابزار کم حجم اقدام حذف برنامه های ویندوز با استفاده از نرم افزار کنیم. این برنامه، نرم افزار هایی که در حالت عادی حذف نمی شوند را هم حذف نصب می کند. همراه ما باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

حذف برنامه های ویندوز با استفاده از نرم افزار

 

آموزش حذف برنامه های ویندوز با استفاده از نرم افزار

همانگونه که اشاره شد در سیستم عامل ویندوز برای حذف برنامه ها می توانید از بخش تنطیمات ویندوز ۱۰ یا کنترل پنل استفاده کنید. البته در موارد اضطراری از ویرایشگر رجیستری نیز می توان برنامه هایی که در حالت عادی حذف نمی شوند را نیز حذف کنید.

با این وجود یکسری برنامه نیز برای حذف برنامه های ویندوز طراحی شده اند که به واسطه‌ی آن می توانید لیست نرم افزار های نصب شده را مشاهده و در صورت نیاز با چند کلیک حذف کنید. برای این منظور ابتدا برنامه‌ی UninstallView را از لینک زیر دریافت و اجرا کنید:

دریافت برنامه

پس از اجرای برنامه با محیط زیر برخورد خواهید نمود. در ابتدا برنامه برای چند ثانیه اقدام به پردازش و جستجوی برنامه های نصب شده می کند.

 

حذف برنامه های ویندوز

 

پس از چند لحظه لیست برنامه ها برای شما به نمایش در خواهد آمد. روی هر برنامه ای که قصد دارید حذف شود راست کلیک کنید و سپس گزینه Uninstall Selected Software را انتخاب کنید. همچنین از کلید تریکبی Ctrl+U نیز می توان استفاده کرد.

 

آموزش حذف برنامه های ویندوز با نرم افزار

 

برای تایید حذف روی گزینه Yes کلیک کنید.

 

حذف برنامه های ویندوز که در حالت عادی حذف نمی شوند

 

پس از حذف نصب برنامه با پیغام زیر برخورد خواهید نمود.

 

حذف نصب برنامه ها

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها برای ما نظر خود را ارسال نمایید تا به آن پاسخ داده شود.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.