گویا تک – آموزش موبایل

بیت کوین چیست؟ آموزش BTC به زبان ساده 0 تا 100

بیت کوین چیست؟ آموزش BTC به زبان ساده 0 تا 100

بیشتر افراد هنگام شنیدن بیت کوین به این فکر می افتند که بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین، شما را با رمز ارز بیت کوین و نحوه شناخت آن آشنا می کند و شما با استفاده از مطالعه ی این مطلب می توانید نحوه آموزش بیت کوین را فرا گرفته و جواب این سوال که بیت کوین چیست؟ را پیدا کنید. در حقیقت به یک نرم افزار غیر متمرکز که در سراسر جهان روی یک کامپیوتر اجرا می شود بیت کوین گفته می شود. وجود چنین شبکه ای به کاربران اجازه می دهد تا مانند یک بانک بتوانند پول دیجیتالی خود را جابه جا کرده یا انتقال دهند. بیت کوین از تکنولوژی DLT استفاده می کند. نماد اختصاری این پول دیجیتالی BTC است. رمز ارز بیت کوین یک پول دیجیتالی بوده و با پول های واقعی در دنیای واقعی تفاوت بسیار زیادی دارد و بازاری که در آن مورد معامله قرار می گیرد یک بازار اینترنتی یا بازار ارز دیجیتال است.

 

بیت کوین چیست؟ آموزش BTC به زبان ساده 0 تا 100

 

در دنیای واقعی بانک هایی وجود دارند که دارای وب  سایت های مشخصی هستند و سرویس های این بانک ها توسط یک سیستم مرکزی ارائه می  شود. شبکه بیت کوین دارای سیستم مرکزی نبوده و مانند بانک  ها دارای سرور مرکزی نیست . نرم افزاری که برای این رمز ارز دیجیتال ارائه شده است می تواند در سراسر جهان به صورت همزمان بر روی کامپیوتر های زیادی اجرا شود و همه اعضای شبکه می توانند از کل داده های شبکه یک نسخه داشته باشند. وجود چنین نسخه در اختیار اعضا باعث این شده است تا همه اعضا بتوانند در مورد انتقال پول های دیجیتالی نظر دهند. در صورتی که بیشتر از نیمی از اعضای شبکه بیت کوین تراکنش مورد نظر را تایید کنند پول بین آدرس های گوناگون جابجا می شود در غیر این صورت امکان جابجا شدن آن وجود ندارد.

نحوه عملکرد شبکه بیت کوین

نحوه عملکرد شبکه بیت کوین

 

در جواب بیت کوین چیست؟ گفته شد که یک ارز دیجیتالی می باشد که در بستر بلاک چین ساخته شده است. در اینجا سوالی پیش می آید که نحوه عملکرد بیت کوین چیست؟ با استفاده از آموزش بیت کوین و راهنمای جامع بیت کوین می توانید اطلاعات نسبی در مورد این ارز دیجیتال داشته باشید. اگر بخواهیم در مورد بانک  ها در دنیای واقعی صحبت کنیم باید بگوییم که اگر شما قصد جابه جایی پول در بانک را داشته باشید باید اقداماتی مانند چک کردن موجودی و اطمینان از صحت شماره حساب کارت مقصد و برداشت پول از حساب مبدا و جابجایی پول به کارت مقصد را انجام دهید و این اقدامات توسط یک سرور مرکزی انجام می  گیرد. اما در قسمت بالا اشاره شد که بیت کوین سرور مرکزی ندارد.

سوالی که اینجا مطرح می  شود این است که نحوه عملکرد بیت کوین چیست؟ همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم بلاک چین یک بستر برای ساخت نرم افزار بیت کوین است و شماره حساب های این رمز ارز دیجیتال همان Blockchain Addresses است . وجود چنین آدرس  هایی باعث شده است تا بتوانند از مقداری از ارز دیجیتال بیت کوین را در خود نگهداری کنند. موجودی هر کیف پولی که اقدام به نگهداری بیت کوین می  کند کاملا متفاوت بوده و توسط اعداد گوناگون نشان داده می شود. علاوه بر این موضوع موارد دیگر نیز وجود دارد که باید توسط اعضای شبکه بررسی شود. اگر شخصی بخواهد این موضوع را ثابت کند که می تواند از کیف پول خود استفاده کند، باید اثبات را با استفاده از کلید خصوصی انجام دهد و اعضای شبکه بیت کوین می توانند نسبت به این موضوع اطلاعات کسب کنند که آیا کاربر مورد نظر دارای کلید خصوصی آدرس مبدا است یا نه. این کار با استفاده از امضای دیجیتال انجام می شود. نحوه عملکرد بیت کوین با استفاده از فرآیند محاسباتی و ریاضی پیچیده به نام Hash Functions انجام می شود.

 

معرفی بلاک چین 

در قسمت بیت کوین چیست گفته شد که این ارز دیجیتال بر روی یک بستری برای بلاک چین ساخته شده است. فقط قابلیت اضافه کردن داده ها در آن وجود دارد و قابلیت های دیگری مانند تغییر داده هایی که اضافه شده اند در آن وجود نداشته یا بسیار سخت است. داده هایی که پردازش می شوند در قالب یک اطلاعات درون آن قرار گرفته و هر بلاک رمزنگاری می  شود و در آخر به بلاک های گذشته اضافه می شود. بلاک چین بر اساس محاسباتی انجام می گیرد و برای رمزنگاری بلاک های جدید از رمز بلاک های گذشته استفاده می شود. این بلاک ها به صورت زنجیره ای به هم وصل هستند. با استفاده از توابع ریاضی Hash Functions تمامی بلاک ها رمزنگاری می شوند.

این تابع ریاضی کاملاً یک طرفه و غیر قابل بازگشت است و برای هر داده یک مقدار هش تولید می کنند . همانطور که اشاره کردیم بلاک ها به یکدیگر متصل هستند و با استفاده از سیستم رمزنگاری قدرتمند به همدیگر وصل شده اند به این صورت که اگر تغییری در یکی از بلاک انجام گیرد تمامی بلاک ها تغییر می کنند. به همین دلیل است که امکان تغییر آن بسیار سخت بوده یا امکان دست کاری اطلاعاتی که ثبت شده است کم است. وجود چنین ویژگی باعث شده است که پروژه های گوناگون از بلاک چین برای پیاده سازی شبکه استفاده کنند. اما بلاک چین یک زیرمجموعه از دفتر کل توزیع شده است.

 

استخراج بیت کوین یعنی چه؟

استخراج بیت کوین یعنی چه؟

 

بیت کوین چیست؟ و نحوه ی استخراج بیت کوین چیست؟ . شبکه بیت کوین مانند هر رمز ارز دیگری بر اساس یک الگوریتم کار می  کند. در این الگوریتم ها ماینرهایی وجود دارند که وظایف قابل توجهی دارند  به عنوان مثال ماینر ها در این الگوریتم اقدام به تایید تراکنش های شبکه می کنند و این ماینر ها دارای تجهیزات زیادی هستند. شبکه مزبور تایید می کند و به دنبال آن اقدام به تولید مقداری بیت کوین جدید نیز می کند و این بیت کوین ها بعد از تایید هر بلاک به ماینر ها به عنوان پاداش داده می شود.

بعد از هر چهار سال یکبار تولید بیت کوین های جدید نصف می شود. در مورد فعالیت شبکه ای از باید بگوییم که، اعضای شبکه به دو صورت کار می کنند به عنوان مثال بعضی از اعضای شبکه اقدام به اجرا کردن نرم افزار بیت کوین بر روی کامپیوتر می کنند و اعضای دیگر نقش استخراج کننده را دارند و تراکنش ها را تایید می کنند. Bitcoin Core از جمله نرم افزارهای بیت کوین است و تعداد زیادی نود در شبکه ها وجود دارند که از این نرم افزار استفاده می کنند و تصمیم نهایی توسط این افراد انجام می  گیرد.

Consensus Algorithm ، یک توافقی است که شبکه های غیر متمرکز از آن ها استفاده می کند. به عنوان مثال این الگوریتم اقدام به مشخص کردن این موضوع می کند که نود های گوناگون بر چه اساسی اقدام به موافقت یا مخالفت تراکنش  ها و تشکیل بلاک ها کنند . بر اساس الگوریتم PoW= Proof of Work که بیت کوین از آن استفاده می کند ، شروط خاص وجود دارد و ماینر ها باید طبق همان شروط اقدام به پیدا کردن یک هش منحصر به فرد برای بلاک کنند. به اولین استخراج کننده که بتواند هش مورد نظر را پیدا کند پاداش پرداخت می شود البته ماینر باید بتواند زیر ۱۰ دقیقه هش منحصر به فرد پیدا کند. خرید و فروش رمزارز بر اساس قواعد خاصی انجام می گیرد.

 

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

بیت کوین چیست؟ و نحوه خرید بیت کوین چیست؟ آموزش بیت کوین به شما علاوه بر شناخت ارز دیجیتال بیت کوین این امکان را می دهد که بتوانید با اطلاعات خود اقدام به خرید بیت کوین کنید. در حقیقت خرید ارز دیجیتال بسیار ساده است و افراد می توانند با استفاده از راه های گوناگون اقدام به خرید ارز دیجیتالی به نام بیت کوین کنند. از جمله راه هایی که می توانید خرید بیت کوین را انجام دهید مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال است. صرافی ارز دیجیتال مکانی می باشد که در آن مبادله ارزهای دیجیتال یا مبادله پول فیات انجام می گیرد و در ازای خدماتی که ارائه می دهند کارمزد دریافت می کنند. صرافی به قوانینی عمل می کنند از جمله قوانین می  توان به احراز هویت اشاره کرد. به این ترتیب اگر قصد خرید بیت کوین را دارید باید اطلاعات شناسایی آدرس و تماس را به صرافی ها دهید و سپس صرافی به شما اجازه فعالیت می دهد.

از جمله خدماتی که صرافی ها به کاربر ها ارائه می دهند می توان به خرید و فروش لحظه ای کیف پول های اختصاصی سپرده گذاری و غیره اشاره کرد. از جمله صرافی های ارز دیجیتال می توان به صرافی بایننس اشاره کرد. اما قبل از خرید از صرافی باید نسبت به معتبر بودن صرافی اطمینان خاطر حاصل کرده تا دارایی های دیجیتال شما از بین نرود. بعد از خرید بیت کوین برای نگهداری از ارز دیجیتال باید مانند کیف پول اتریوم برای از کیف پول بیت کوین استفاده کنید. البته در این بین وب سایت های فروش ارز دیجیتال نیز وجود دارد که می توانید برای خرید بیت کوین با آنها مراجعه کنید. توجه داشته باشید برای دریافت بیت کوین نیاز به شماره کارت و شماره حساب دارید.

 

سرمایه گذاری در بیت کوین

بیت کوین چیست؟ و نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین در این مطلب به شما امکان کسب اطلاعات در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین را می دهد. سه روش برای سرمایه گذاری در بیت کوین وجود دارد از جمله این روش ها می  توان به خرید و نگهداری بیت کوین اشاره کرد. در حقیقت خرید و نگهداری بیت کوین از جمله روش های بسیار ساده برای انجام سرمایه گذاری بلند مدت است. شما می توانید در یک بازه چند ساله اقدام به خرید و نگهداری این ارز کنید. البته در این روش چگونگی خرید بیت کوین مهم نبوده و شما برای انجام چنین کاری فقط باید به مدت چند سال این ارز را در کیف پول خود نگهداری کنید. با توجه به اینکه تولید بیت کوین کاهش پیدا کرده و بیت کوین هر چند سال یک بار تولید می شود، می توان گفت ارزش آن در آینده بیشتر خواهد شد.

دومین روش ترید است. افرادی که دارای اطلاعات کامل در مورد بازارهای مالی و تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال هستند می توانند از این روش استفاده کنند، البته افرادی که علاقه به معامله گری دارند می توانند در مورد بازارهای مالی آموزش کسب کنند و سپس با بررسی نمودار قیمت بیت کوین در زمانی  که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرده است بیت کوین را خریداری و در مواقعی که قیمت آن افزایش پیدا کرده است آن را بفروشند. سومین روش استخراج بیت کوین است. برای استخراج آن باید دانش فنی و تجهیزات لازم داشته باشید . برای راه اندازی و استخراج بیت کوین باید دارای چندین دستگاه ماینر و سیستم تهویه و از همه مهمتر برق و اینترنت و غیره باشید. از آنجایی که استخراج بیت کوین هزینه و برق زیادی می خواهد بهتر است قبل از سرمایه گذاری در مورد آن تحقیق کنید.

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : واحد تبلیغات

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

  • در انتظار تایید 0
  • تایید شده 0
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

مطالب مرتبط

پیش شماره 0942 و 0941 برای کجاست؟ تبلیغاته؟

پیش شماره 0942 و 0941 نه متعلق به ایرانسل است و نه متعلق به همراه اول و رایتل! شاید برای شما جالب باشد که بدانید سر ...

ادامه مطلب
فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو

فاکتور شدن ، آماده حمل ، تخصیص پلاک و زمان تحویل ایران خودرو مراحلی است که در انتهای ثبت نام خودرو و هنگام ...

ادامه مطلب
قیمت اینترنت مخابرات ADSL در سال 1403

قیمت اینترنت مخابرات عنوان تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ADSL است که هم اکنون برای مشاهده لیست آن در این مطلب ...

ادامه مطلب