مشاهده کیفیت سیگنال Wi-Fi اندروید برای پیدا کردن مکان مناسب مودم

کیفیت سیگنال Wi-Fi ارتباط مستقیم با سرعت اینترنت و کیفیت آن دارد. هر چه سیگنالی که شما از مودم در گوشی اندروید خود دریافت می‌کنید بیشتر باشد، سرعت دانلود و آپلود شما نیز بهتر خواهد بود. در این نوشته تصمیم داریم آموزش مشاهده کیفیت سیگنال Wi-Fi (قدرت سیگنال) ارسالی از مودم ADSL و TD-LTE را بر روی گوشی اندروید برای پیدا کردن مکان مناسب مودم و گوشی خدمت شما منتشر کنیم.

بیایید شروع کنیم 🙋‍♂️

باکس دانلود
تبلیغات

مقدمه‌ای در رابطه با مشاهده قدرت سیگنال وای فای در اندروید

گوشی‌های اندروید معمولا به دو روش اینترنت دیتا (اینترنت داده تلفن همراه) و شبکه وای فای به اینترنت متصل می‌شوند. برای این که سرعت و کیفیت اینترنت شما هنگام اتصال به شبکه وای فای خوب باشد باید سیگنال و امواج وای فای را بالای ۷۰ درصد دریافت کنید. هرچه درصد سیگنال دریافتی شما بالاتر باشد سرعت ارسال و دریافت شما از گوشی به مودم که معمولا ADSL یا TD-LTE هست بهتر خواهد شد.

گوشی‌های اندروید معمولا کیفیت امواج وای فای را به صورت گرافیکی نمایش می‌دهند و خبری از نمایش درصد نیست. شما هنگامی که به یک شبکه وای فای در گوشی اندروید خود متصل می‌شوید در نوار وضعیت و نوار اعلان‌ها (مشابه تصویر زیر) میزان قدرت سیگنال را مشاهده خواهید نمود.

مشاهده کیفیت سیگنال Wi-Fi اندروید برای پیدا کردن مکان مناسب مودم

 

اما اگر قصد دارید که درصد سیگنال شبکه وای فای که به آن متصل شده‌اید را مشاهده کنید باید از یک اپلیکیشن جانبی استفاده کنید.

 

مشاهده کیفیت سیگنال Wi-Fi اندروید برای پیدا کردن مکان مناسب مودم با استفاده از اپلیکیشن WifiStrength

ابتدا WifiStrength را از انتهای این نوشته دریافت و نصب کنید. پس از دریافت برنامه را اجرا کنید. مانند تصویر زیر و از بخش Strength کیفیت سیگنال Wi-Fi را به درصد مشاهده کنید.

اکنون برای این که بیشترین سیگنال را دریافت کنید، می‌توانید مودم (روتر) خود را جابجا کنید و موانع موجود بر سر راه مودم تا گوشی را بردارید و کیفیت را بررسی کنید. سعی کنید وسایل الکترونیکی و وسایلی که میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنند را از مودم دور کنید. این وسایل می‌توانند تلفن بی سیم، لپ تاپ، کامپیوتر و لوازمی که دارای موتور الکتریکی باشند.

 

مشاهده کیفیت سیگنال Wi-Fi اندروید برای پیدا کردن مکان مناسب مودم

همچنین این برنامه از بخش WIFI Info یک سری اطلاعات مانند SSID یا همان نام شکبه وای فای ، IP گوشی، فرکانس، حداکثر سرعت روتر و… را نمایش می‌دهد.

🌐 دانلود فایل نصبی WifiStrength اندروید

 

 دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” ۸ روش آموزش تقویت سیگنال و قدرت وای فای گوشی‌های اندرویدی ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید ❤

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.