نویسندگی و پست گذاری در اینترنت برای کسب درآمد

و اما این شغلی است که خود من یکی از علاقه مندان آن هستم و چندین سال از عمر خود را نیز صرف آن کرده ام. نویسندگی در حوزه های مختلف اما در دنیای وب یکی از شغل هایی است که همواره به رسمیت شناخته شده و می توانید به عنوان یک شغل اصلی به آن نگاه کنید.

بدون شک یک نفر نمی تواند با تاسیس یک سایت یا در حوزه ی مورد بحث ما در یک کانال تلگرام خواسته های اعضای خود را برآورده کند مگر اینکه ۲۴ ساعته در حال فعالیت باشد. به خصوص اینکه قرار است کارهای مدیریت و جذب کاربر را نیز انجام دهد. تحت این شرایط است که مدیرهای سایت ها و کانال های تلگرامی دست به استخدام نویسنده یا حتی ده ها نویسنده می زنند.

 

باکس دانلود
تبلیغات

نویسندگی و گذاشتن پست

 

البته باید در تلگرام دو بحث نویسندگی و انتشار پست را از یکدیگر جدا بدانیم. بسیاری از کانال های عادی تنها نیازمند یک پست گذار خواهند بود تا جدیدترین مطالب را از فضای اینترنت یا سایر کانال ها پیدا کرده و در کانال خود منتشر کند. اما بحث نویسندگی در کانال های مشهورتر و تخصصی تر خواهد بود و آنجاست که خودتان باید نسبت به ترجمه مطالب از وبسایت های منبع انگلیسی زبان یا نوشتن مطلب بر اساس تخصص خود اقدام کنید. به عنوان مثال کانال های مرتبط با تکنولوژی اکثراً چندین نویسنده استخدام می کنند تا جدیدترین اخبار و مقالات این حوزه را به محض انتشار در وبسایت های انگلیسی پیدا کرده و به زبان خود بنویسند. در دنیای وبسایت ها نیز منظور از نویسندگی دقیقاً همین است و کمتر پیش می آید یک سایت نیاز به یک کپی کننده داشته باشد.

همانطور که مشخص است درآمد از روش پست گذاری کمتر از نویسندگی خواهد بود. در روش پست گذاری می توانید به صورت روزانه، تعداد ساعات فعالیت یا تعداد پست هایی که منتشر می کنید مبلغ مشخصی را دریافت نمایید. اما در روش نویسندگی معمولاً بر سه نوع است. یا بر اساس قرارداد از پیش تعیین شده حقوق مشخصی را دریافت می کنید. یا برای هر پست قیمت معینی در نظر گرفته می شود و یا اینکه براساس تعداد کلمات متن با شما تسویه می شود. به دلیل وجود سودجویان بسیار در این حوزه بهتر است بعد از هر تعداد مشخصی پست یا هر روز و یا هر هفته نسبت به تسویه حساب اقدام کنید. البته بعد از مدتی همکاری، این اعتماد بیشتر خواهد شد و دیگر نگران از دست دادن مزد کار خود نخواهید بود.

توجه داشته باشید که در کار پست گذاری مهم ترین نکته آپدیت بودن شما و قرار دادن سریع مطالب جدیدی است که در سایر کانال ها یا وبسایت ها مشاهده می کنید. اما در کار نویسندگی علاوه بر اینکه معمولاً باید به این آپدیت بودن توجه کنید، نیاز است تا از خلاقیت بالایی برخوردار بوده و همچنین قلم روان و گیرایی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.