کارمزد کارت به کارت ، پایا، ساتنا و سایر خدمات بانکی (سال ۱۴۰۰)

کارمزد کارت به کارت در سال ۱۳۹۹ افزایش پیدا کرده است و همچنان در سال ۱۴۰۰ نیز کارمزد‌ها براساس سال ۱۳۹۹ محاسبه می‌گردد. همچنین هزینه استفاده از خدمات بانکی پایا و ساتنا که در گذشته رایگان بودند نیز هم اکنون دارای کارمزد هستند. در این نوشته تصمیم داریم هزینه خدمات و کارمزد کارت به کارت و خدمات بانکی پایا و ساتنا را همراه با توضیحات و جدول کارمزد‌ها خدمت شما در سال ۱۴۰۰ منتشر کنیم.

در ادامه همراه با گویا تک باشید❤

باکس دانلود
تبلیغات

کارمزد کارت به کارت ، پایا و ساتنا در سال 1399

 

کارمزد کارت به کارت در سال ۱۴۰۰ چه مقدار است؟

کارت به کارت یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای واریز پول به کارت دیگر و پرداخت هزینه می‌باشد. برای کارت به کارت شما می‌توانید از طریق دستگاه عابربانک، اینترنت بانک، موبایل بانک، اپلیکیشن‌های مالی اقدام کنید. قبل از شیوع فراگیر بیماری کرونا سقف کارت به کارت ۳ میلیون در روز بود. اما در حال حاضر برای در خانه ماندن افراد و جلوگیری از تردد ضرروی در مکان‌های شلوغ سقف کارت به کارت به ۶ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. البته شما با مراجعه به شعبه بانک می‌توانید تا سقف ۱۵ میلیون تومان نیز اقدام به کارت به کارت کنید.

از مبالغ کمتر از یک میلیون تومان، به مقدار ۶۰۰ تومان کارمزد دریافت می‌شود و برای مبالغ بالاتر، ۲۴۰ تومان به ازای هر یک میلیون تومان به مبلغ کارمزد اضافه می‌شود. پس با یک حساب ساده خواهیم فهمید که کارمزد و هزینه کارت به کارت از یک تا دو میلیون تومان ۸۴۰ تومان و دو تا سه میلیون تومان به مقدار ۱۰۸۰ تومان است.

 

کارمزد پایا و ساتنا در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

پایا و ساتنا دو سامانه انتقال پول بین بانکی می‌باشند که دیگر رایگان نیستند! کارمزد انتقال وجه پایا حدقل ۲۰۰ تومان است و یک صدم درصد مبلغ تراکنش در نظر گرفته می‌شود البته سقف آن نیز ۲۵۰۰ تومان می‌باشد.

همچنین کارمزد ساتنا دو برابر پایا است. طوری که برای تراکنش ساتنا کارمزد دو صدم درصدی در نظر گرفته شده است. این کارمزد کف ندارد، اما سقف آن ۲۵۰۰۰ تومان است. یعنی برای مبالغ بالاتر از ۱۲۵ میلیون تومان کارمزد بیشتر دریافت نمی‌شود و همان ۲۵۰۰۰ تومان است.

 

جدول هزینه و کارمزد خدمات بانکی ایران در سال ۱۴۰۰

در ادامه جدولی متشکل از کارمزد برخی از خدمات بانکی پر استفاده را قرار داده‌ایم. در این جدول می‌توانید نرخ کارمزد کارت به کارت ، پایا ، ساتنا، صدور کارت جدید بانکی، کارمزد پرداخت قبض و کارمزد تغییر رمز بانکی را مشاهده کنید. به عنوان مثال شما برای عوض کردن رمز کارت خود باید ۱۰۰۰ تومان کارمزد بپردازید، که شما را تشویق می‌کند تا برای امنیت بیشتر همیشه رمز کارت خود را زود به زود تعویض کنید. 😃

خدمات بانکیتوضیحاتکارمزد
کارت به کارتمبالغ کم تا یک میلیون تومان600 تومان
کارت به کارتیک تا دو میلیون تومان840 تومان
کارت به کارتدو تا سه میلیون تومان1080 تومان
کارت به کارتسه تا چهار میلیون تومان1320 تومان
کارت به کارتچهار تا پنج میلیون تومان1560 تومان
کارت به کارتپنج تا شش میلیون تومان1800 تومان
پایایک صدم درصد مبلغ انتقال کارمزد دریافت می‌شود.کف کارمزد 200 تومان - سقف کارمزد 2500 تومان
ساتنادو صدم درصد مبلغ انتقال کارمزد دریافت می‌شود.سقف کارمزد 25,000 تومان
تغییر رمز کارت1000 تومان 😅
صدور کارت بانکی جدید6000 تومان
پرداخت قبض آب،برق، تلفن، گاز و...به صورت غیر حضوری و توسط اینترنت بانک، موبایل بانک و...120 تومان

 

کارمزد خرید اینترنتی چقدر است؟

در حال حاضر کارمزدی برای خریدهای اینترنتی از طریق درگاه پرداخت (شاپرک) تعیین نشده است و کارمزد خرید اینترنتی از درگاه پرداخت رایگان است. در صورتی که هنگام خرید اینترنتی دچار مشکل شده‌اید از مطلب ” آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق ” کمک بگیرید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این مطلب به دانستی‌های شما افزوده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از مطلب ” دریافت شماره شبا بانک ملی ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید❤️

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  جالبه کار هایی که قبلا کارمند بانک انجام میداد الان مشتری با صرف کردن وقت و اینترنت و هزینه انجام میده و بابت انجام این هزینه ها باید هزینه هم بده مثل پرداخت قبض اب و برق
  احسنت به این دولت

  1. امیر محمد می گوید

   😶

 2. ناشناس می گوید

  با این وضعیت دیگه نگه داشتن پول تو حساب اشتباه باید امورات و پرداخت ها رو نقدی انجام بدی