آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق

استفاده از کارت‌های بانکی و شیوه‌های پرداخت الکترونیک امروزه در کشور ما کاملا مرسوم شده است و این روش تقریبا جای اسکناس را در خرید‌های ریز و درشت گرفته است. از شیوه‌های خرید الکترونیکی می‌توان به خرید از پایانه‌های فروشگاه (دستگاه کارت خوان POS) و خریدهای اینترنتی اشاره نمود. خرید الکترونیک علیرغم این که بسیار سریع و بودن مشکل است اما به علت اشکلات فنی و قطعی موقت ممکن است ما را کمی به دردسر بیاندازد. یکی از مشکلاتی که همه‌ی ما تجربه‌ی آن را داشتیم مشکل تراکنش ناموفق است. در هنگام ایجاد تراکنش ناموفق امکان دارد که پول از حساب ما کسر شود ولی همان طور که از اسمش پیداست تراکنش ناموفق است و برای خرید بایستی دوباره تراکنش انجام دهیم.

هنگامی که به واسطه‌ی تراکنش ناموفق پول از حساب ما کسر می‌شود، طی یک ربع تا دو ساعت این پول به حساب ما برگشت داده می‌شود. اگر بدشانسی بیاوریم و برای کارت کشیدن و خرید اینترنتی ناموفق، از حساب ما پول کسر شود و به حسابمان برنگردد برای پس گرفتن پول از چه راهی پیگیری کنیم؟در این نوشته تصمیم داریم آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق (هنگام خرید از دستگاه کارت خوان فروشگاه و خرید اینترنتی) را با چند روش منتشر کنیم.

در ادامه همراه با گویا تک باشید.

آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق
آموزش پیگیری عدم برگشت پول به حساب در تراکنش ناموفق

 

مقدمه‌ای در رابطه با برگشت نخوردن پول در تراکنش‌های ناموفق

همان گونه که گفته شد در هنگام ایجاد تراکنش ناموفق ممکن است از حساب شما پول کسر شودیا ممکن هم هست که کم نشود که بایستی این مورد را از طریق گرفتن موجودی پیگیری کنید. البته پول کسر شده از حساب در هنگام تراکنش ناموفق معمولا از یک رب تا دو ساعت در روزهای کاری به حساب شما بازگشت داده می‌شود که این زمان ممکن است در صورتی بدشانسی شما تا دو روز نیز به طول بیانجامد.

اما گاهی اوقات ممکن است که به دلیل اختلالات و مشکلات سیستم پول شما برگشت نخورد که این مورد با روش‌های زیر قابل پیگیری است. به همین دلیل در صورتی که با ایجاد تراکنش ناموفق از حساب شما پول کسر شد اما برگشت نخورده است نگران نباشید زیرا هیچ پولی در سیستم بانکداری الکترونیک ناپدید یا گم نمی شود.

 

آموزش پیگیری عدم برگشت پول به حساب در تراکنش ناموفق خرید اینترنتی
آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق خرید اینترنتی

 

روش های پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق

به گزارش سایت گویا تک در هنگام ایجاد تراکنش ناموفق از دستگاه‌های کارت خوان شما یک رسید در اختیار خواهید داشت که شماره پیگیری، تاریخ، مبلغ و… در آن درج شده است. همچنین در خرید اینترنتی ممکن است به شما رسید داده شده و امکان عدم نمایش رسید هم وجود دارد که در این صورت برای پیگیری به بانک بایستی مراجعه کنید.

۱- مراجعه به بانکی که پول از حساب آن کسر شده است

بهترین روش برای پیگیری مشکل عدم برگشت پول به حساب در تراکنش ناموفق، مراجعه به بانکی است که پول از حساب آن کسر شده است.

 

۲- استفاده از سیستم پاسخگویی بانک مورد نظر

تمامی بانک‌های کشور دارای یک سیستم پاسخگویی تلفنی هستند که با شماره‌گیری تلفن آن‌ها می‌توانید به پاسخگو متصل شده و وضعیت را پیگیری کنید.

 • شماره پاسخگویی بانک ملی: ۶۴۱۴۰-۰۲۱
 • شماره پاسخگویی بانک ملت: ۸۲۴۸۸-۰۲۱
 • سایر شماره‌ی بانک‌ها را با جستجو در اینترنت را بیابید.

 

۳- استفاده از سایت اینترنتی سيستم امداد شتاب

در صورت وجود مشکل در تراکنش بانکی خود می‌توانید به سایت امداد شتاب مراجعه کرده و نسبت به فرم پیگیری اقدام کنید:

http://emdadshetab.cbi.ir/emdad

 • لازم به ذکر است که این فرم فقط مخصوص تراکنش‌های شتابی است و برای تراکنش‌های ناموفق درون بانکی از خود بانک مورد نظر اقدام کنید.

 

۴– تماس با شماره ۲۹۹۱۱

در صورت بروز هرگونه مغایرت در تراکنشهای الکترونیک خود می‌توانید با شماره‌گیری ۲۹۹۱۱ که متعلق به مرکز رفع مغایرت در تراکنش‌های الکترونیک است وضعیت را پیگیری کنید.

 

امیدوارین این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین در صورت گم کردن کارت بانکی خود از نوشته “مسدود کردن کارت بانکی سرقت شده” کمک بگیرید. موفق و پیروز باشید.

2 نظرات
 1. محمدعلی می گوید

  تشکر از راهنماییتون

  1. امیر محمد (مدیر) می گوید

   خواهش میکنم دوست گرامی 😍

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.