۶ روش سوزاندن سیم‌کارت های ایرانسل، همراه اول به صورت غیر حضوری

سوزاندن سیم‌کارت معمولا در هنگام گم شدن سیم کارت و به سرقت رفتن گوشی نیاز می‌شود و به منظور پیشگیری از سو استفاده های احتمالی، میتوانید سیمکارت خود را بسوزانید.از آنجا که اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل، هر کدام روش خاص خود را برای سوزاندن سیمکارت دارند، در ادامه مطلب به معرفی ۶ روش ساده برای سوزاندن سیم‌کارت و غیرفعال کردن آن می‌پردازیم.

 

نحوه سوزاندن سیم‌کارت همراه اول به صورت حضوری

دو روش برای سوزاندن سیم‌کارتهای همراه اول وجود دارد: روش اول مراجعه حضوری به دفاتر خدمات دهی همراه اول و روش دوم به صورت غیر حضوری. برای سوزاندن سیم‌کارت از طریق روش اول باید مدارک زیر را در هنگام مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات همراه اول، به همراه داشته باشید:

۱- اصل و کپی کارت ملی هوشمند

۲- برگه مشخصات و اطلاعات سیم‌کارت

۳- اصل و کپی وکالتنامه از موکل

۴- اگر سیم‌کارتتان دائمی میباشد باید آخرین قبض پرداختی را ارائه دهید.

 

6 روش سوزاندن سیم‌کارت های ایرانسل، همراه اول به صورت غیر حضوری
مسدود کردن سیم کارت همراه اول

 

در صورتی که مدارک فوق را تکمیل نمودید میتوانید به این مراکز برای سوزاندن سیم‌کارت همراه اول خود مراجعه کنید: ۱- دفاتر خدمات ارتباطی ۲- اگر در تهران هستید به مراکز تلفن ثابت نیز میتوانید مراجعه کنید ۳- اگر در شهرستان هستید میتوانید به اداره امور مشترکین تلفن همراه مراجعه نمایید.

 

روشهای سوزاندن غیر حضوری سیم‌کارت همراه اول

  • ثبت درخواست با شماره گیری ۴۴۴ از طریق تلفن و وارد نمودن کد PUK2. این کد روی پوکه سیم‌کارت وجود دارد.
  • ثبت درخواست از طریق سامانه ۹۹۹۰
  • ثبت درخواست با شماره‌گیری ۰۹۱۲۹۹۹۰
  • ثبت درخواست در روش اینترنتی هم از طریق کد *۱۳۱*۲# میسر میباشد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر سیمکارت شما از نوع اعتباری باشد، به صورت دائم سوزانده خواهد شد، اما اگر سیم‌کارتتان دائمی باشد، به مدت بیست روز غیر فعال شده و باید در این مدت نسبت به دریافت سیمکارت جدید خود اقدام نمایید. بعد از دریافت سیمکارت جدید، هزینه مربوطه از اعتبار سیم‌کارت کسر خواهد شد. از دیگر خدمات خوب همراه اول می‌توان به “بسته نامحدود شبانه همراه اول” اشاره نمود.

 

6 روش سوزاندن سیم‌کارت های ایرانسل، همراه اول به صورت غیر حضوری
مسدود کردن سیم کارت ایرانسل

 

نحوه سوزاندن سیم‌کارت ایرانسل به صورت غیر حضوری

سیمکارتهای ایرانسل دارای پوکه میباشند و اگر قصد سوزاندن سیمکارت خود را دارید میتوانید، شماره سریالی روی خود سیم‌کارت یا پوکه‌ی آن وجود دارد که میتوانید با این شماره سریال از طریق مراحل زیر نسبت به سوزاندن سیمکارتتان اقدام نمایید. بدیهیست که این روش در صورت مفقودی یا دزدیده شدن سیمکارت کارآمد نخواهد بود مگر اینکه از قبل شماره سریال سیمکارتتان را در جایی ثبت کرده باشید.

ابتدا از یک خط ایرانسلی با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید و یا شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ را از تلفن ثابت شماره گیری نمایید. سپس با شماره گیری عدد صفر از گوشی همراه، یا شماره گیری عدد یک از تلفن ثابت به اپراتور وصل خواهید شد. بعد از اتصال با اپراتور با ارائه شماره سریال سیم‌کارتتان که روی خود سیم‌کارت یا روی پوکه آن میباشد، نسبت به سوزاندن سیمکارت خود اقدام کنید.

 

نحوه سوزاندن سیم‌کارت ایرانسل به صورت حضوری

شما همچنین میتوانید با حضور در یکی از دفاتر ایرانسل، با طی مراحل مربوطه سیم‌کارت خود را بسوزانید. در صورتی که سیم‌کارتتان مفقود شده یا به سرقت رفته و شماره سریال و یا پوکه را ندارید، میبایست از طریق مراجع قانونی نسبت به اعلام دزدیده شدن گوشی و سیم‌کارتتان اقدام کرده و دفاتر خدمات ایرانسل با دریافت نامه قانونی از این مراجع، کارهای شما را انجام خواهند داد.

سیمکارتهای سوخته شده ایرانسل بعد از سه ماه دوباره فعال خواهند شد، پس در این مدت باید خط خود را با خرید یک سیم‌کارت جدید عوض کنید.

 

نحوه سوزاندن سیمکارت رایتل به روش حضوری

برای سوزاندن سیمکارتهای رایتل به صورت حضوری باید به مراکز خدمات دهی رایتل مراجعه کرده و موارد زیر را به همراه داشته باشید:

۱- حضور صاحب سیمکارت یا وکیلش

۲- اصل و کپی کارت ملی یا وکالت نامه

۳- ارائه پوکه سیم‌کارت

 

نحوه سوزاندن سیمکارت رایتل به روش غیر حضوری

برای درخواست سوزاندن سیم‌کارت از طریق غیر حضوری باید با سیمکارت خود شماره ۲۰۰ را شماره گیری نمایید یا از طریق تلفن ثابت با شماره ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید. سپس بعد از ورود به حساب کاربریتان، درخواست خود را وارد کرده و با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید و درخواستتان برای سوزاندن سیم‌کارت را اعلام نمایید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در بخش دیدگاه ها همراه با ما باشید و برای ما سوال خود را ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود. همچنین می‌توانید سایر آموزش‌های اپراتور را از لینک “آموزش اپراتورهای همراه” پیگیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.