آموزش فعال کردن حالت Safe Mode در گوشی های اندروید

همه‌ی گوشی ها ممکن است که دچار اشکالات نرم افزاری شوند. نصب نرم افزار های متعدد و حتی خود سیستم عامل اندروید باعث بروز این مشکلات می شود. البته سیستم عامل اندروید در نسخه های جدید سعی کرده است که تا حدی این مشکل را برطرف کند اما با این وجود باز هم ممکن است گوشی شما دچار اشکالاتی مانند گرم شدن بیش از حد، کندی، هنگ، راه اندازی مجدد اتفاقی و … شود.

یکی از راهکار های رفع اشکال و اختلالات نرم افزاری گوشی هوشمند اندروید، فعال کردن حالت Safe Mode می باشد؛ این گزینه دقیقا همانند سیستم عامل ویندوز، در اندروید نیز وجود دارد. ما در این پست از سایت گویا تک تصمیم داریم نحوه‌ی فعال کردن حالت Safe Mode در گوشی های اندروید را آموزش دهیم. با فعالسازی این قابلیت برنامه های ثانویه در گوشی غیرفعال می شوند که نتیجه‌ی آن پدیدار شدن اختلالات و مشکلات گوشی است. همراه ما باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

 

آموزش فعال کردن حالت Safe Mode در گوشی های اندروید

برای فعال کردن حالت ایمن اندروید که Safe Mode نام دارد مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

مرحله اول: دکمه‌ی سخت افزاری Power را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید تا منوی پاور برای شما نمایش داده شود.

مرحله دوم: سپس از منوی نمایش داده شده، گزینه “Power Off” را برای چند ثانیه لمس کنید تا گزینه Safe Mode نمایش داده شود.

 

فعال کردن حالت Safe Mode در گوشی

 

مرحله سوم: گزینه Safe Mode را لمس کنید تا با حالت Safe Mode راه اندازی شود.

 

فعال کردن حالت Safe Mode در اندروید

 

پس از راه اندازی مجدد گوشی خواهید دید که عبارت “Safe Mode” در گوشه سمت چپ گوشی نمایان شده است که نشان از قرار گرفتن اندروید روی حالت ایمن دارد.

در این حالت برنامه های ثانویه غیر فعال شده و به رنگ خاکستری در می آید.

 

نحوه فعال کردن حالت Safe Mode در اندروید

 

اکنون شما می توانید برنامه معیوب را شناسایی کرده و آن را از لیست حذف کنید.

 

عیب یابی گوشی با فعال کردن حالت Safe Mode

 

برای خروج از حالت ایمن Safe Mode ، با فشردن دکمه‌ی پاور یکبار گوشی خود را Restart کنید.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها برای ما یک نظر (سوال) ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

5 نظرات
 1. امیرتوتونچیان می گوید

  سلام ..دوست عزیز برای اجرای اندرویددرحالت safe mode به شماره اندروید اشاره ای نشده لطفا بفرمایید در اندرویدهای ۴.۲.۱ به بالا نیزمیتوان وارد این منو شدیاخیرودرصورت امکان واردشدن روش ان نیزبیان گردد باسپاس ازمطالب خوب شما.

 2. ناشناس می گوید

  سلامم من گوشیم همش میزنه خدمات گوگل پلی مرتب متوقفمیشود خیلی از روشارو رفتم ولی هموز هی میاد رو صفحه

  1. امیرتوتونچیان می گوید

   باسلام اگرحتمالا دستگاه شما هوآووی میباشد.ممکن است بدلیل تحریم های شرکت هواووی واجدای تحریم ها وعدم ارایه خدمات گوگل به شرکت هواووی ومحصولات ان شرکت باشدودرصورتی که دستگاهتان مارک دیگریست بهتراست ازیک نفرمتخصص حرفه ای کمک بگیریدتادروقت وانرژی شماصرفه جویی شده و همچنین سلامت دستگاهتان بخطرنیوفتد.

 3. رزا می گوید

  نگفتید برنامه‌های معیوب را در حالت سیف مود چگونه شناسایی کنیم!

  1. امیرتوتونچیان می گوید

   دراین حالت بهترین روش حذف برنامه های ثالثی است که پس از نصب آنها دستگاه مشگلی نداشته وپس از نصب آن برنامه ها مشکل برای دستگاه شمابوجودآمده است ومعمولاافرادی که بتازگی بااین نوع دستگاه کارمیکنندبسختی میتوانندبرنامه های اصلی وثالث راتشخیص دهندوگاهی اصلا اندرویدبالا نمی ایدکه بتوان رفع مشگل نمودپس دراین حالت هم اندرویدبالاامده وهم میتوان بدون ریسیت فکتوری ویارفتن به نزدتعمیرکاران حرفه ای وتحمیل هزینه های اضافی مشگل دستگاه راحل نمودو هم میتوان برنامه های اصلی دستگاه را ازبرنامه های ثالث تشخیص داد چونکه رنگ ایکون هافرق دارد واصولااجرانیزنمیشوند.موفق باشید.