آموزش تغییر تم مرورگر فایرفاکس

تغییر تم مرورگر فایرفاکس یکی مزیت های نسخه جدید فایرفاکس کوانتوم است که به شما این امکان را می دهد تا روح تازه ای به وب گردی خود بدهید. فایرفاکس ۵۷ یا کوانتوم دارای یک بخش تم است که در آن حدودا ۵ پوسته متفاوت وجود دارد. یکی از این پوسته ها، پوسته ی Dark است که بخش های مرورگر را تاریک می کند. این تم بیشتر برای افردای که مشکل چشم دارند یا بیش از حد با مرورگر کار می کنند و از پوسته های روشن خسته شده اند بسیار مفید است. در ادامه نحوه تغییر تم مرورگر فایرفاکس کوانتوم را خدمت شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش گام به گام تغییر تم مرورگر فایرفاکس کوانتوم

فایرفاکس کوانتوم نسخه ای جدید از مرورگر فایرفاکس است که در بروزرسانی ۵۷ ام منتشر شد. این مرورگر نسبت به نسخه های قبلی خود تفاوت های بنیادی داشته و از نظر مصرف منابع سخت افزاری و سرعت بسیار بهبود یافته است. یکی از بخش هایی که به این مرورگر افزوده شده است، امکان تغییر تم می باشد. شما از بخش addons و Customize می توانید این عمل را انجام دهید که ما برای ساده تر شدن این آموزش بخش addons را انتخاب می کنیم. برای این منظور در بخش آدرس مرورگر خود عبارت زیر را وارد کرده و به آن مراجعه نمایید:

about:addons

 

 

از گزینه های سمت چپ به بخش Themes مراجعه کنید. پس از مراجعه بخش تم ها باز خواهد شد. شما می توانید با انتخاب دکمه Enable در در روبروی نام تم ها وجود دارد، آن ها را فعال کنید.

برای مثال ما تم تاریک یا Dark را فعال کرده ایم.

 

 

نتیجه آن به صورت تصویر زیر است. اگر توجه کنید نوار بالایی سایت کاملا تاریک شده است.

 

 

از نظر من تم تاریک بسیار جذاب تر است و به این دلیل که بیشتر سایت های اینترنتی زمینه روشن دارند، می تواند ترکیب خوبی را در مرورگر رقم بزند.

 

 

برای بازگشت تنظیمات به حالت اولیه می توانید مراحل بالا را دوباره طی کرده و اینبار یکی از تم های Default یا Light را فعال کنید.

خب این آموزش نیز در همینجا به پایان رسید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها برای ما یک نظر ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود. موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.