با استفاده از مرورگر کروم بد افزار های رایانه‌ی خود را شناسایی کنید

همانطور که اطلاع دارید، توسعه دهندگان بد افزار ها همیشه به دنبال توسعه نرم افزار های مخرب برای تمامی سیستم عامل ها از جمله ویندوز هستند. اما آیا می دانستید که در مرورگر کروم یک قابلیت وجود دارد که به واسطه‌ی آن می توانید به شناسایی این بد افزار ها بپردازید؟ در این پست به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از مرورگر کروم بد افزار های رایانه‌ی خود را شناسایی کنید. همراه ما باشید.

 

امروزه اینترنت در تمامی نقاط دنیا فراگیر شده و اکثرا کاربران زمان زیادی را در طی روز صرف استفاده از اینترنت می کنند. همین موضوع باعث شده که رایانه‌ی کاربران بیشتر در معرض بد افزار ها قرار بگیرد. برای همین منظور مرورگر کروم مجهز به یک ابزار با نام Cleanup شده است که به واسطه‌ی آن می توانید بد افزار های موجود در رایانه‌ی خود را شناسایی کنید.

باکس دانلود
تبلیغات

ابزار Cleanup در پس زمینه‌ی سیستم فعال است اما شما با استفاده از این آموزش می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

  • ابتدا آدرس زیر را در مرورگر کروم وارد کرده و به آن مراجعه کنید:
  • Chrome://settings/cleanup

 

نوار آدرس مرورگر کروم

 

  • سپس از مقابل گزینه‌ی Find and remove harmful software بر روی FIND کلیک کنید.

 

شناسایی بد افزار های رایانه

 

  • برنامه شروع به جستجوی بد افزار ها می کند که فرآیند آن چند دقیقه طول خواهد کشید …

 

اسکنر کروم

 

  • سپس نتیجه‌ی آن برای شما به نمایش در خواهد آمد.

 

اسکنر بد افزار کروم

 

البته لازم به ذکر است که اسکنر بد افزار کروم یک آنتی ویروس قدرتمند به حساب نمی آید و در بیشتر مواقع به دنبال بد افزار هایی که ممکن است به Google Chrome  می گردد.

این اسکنر توسط شرکت گوگل و ESET توسعه یافته است و برای محافظت از اطلاعات شما در هنگام استفاده از مرورگر کروم بسیار مفید است.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید امنیت خود را بالا ببرید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.