آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

آیا گوشی شما هم گاهی اوقات از نمایش نوتیفیکیشن ها منفجر می شود؟ نوتیفیکیشن یا اعلان ها برای اطلاع رسانی و فهماندن موضوعی خاص در رابطه با یک برنامه برای شما نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر شخصی پست شما را در اینستاگرام لایک کند یا برای شما کامنت بگذارد، شما یک نوتیفیکیشن در مورد آن دریافت خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که حدود نیمی از این نوتیفیکیشن ها اصلا ضروری نیستن و فقط باعث هدر رفت وقت و شلوغ شدن نوار اعلان های شما می شود.

سیستم عامل اندروید و گوشی های گلکسی سامسونگ امکان شخصی سازی نوتیفیکیشن ها را به کاربران خود ارائه می دهد که با استفاده از آن می توانید تمامی نوتیفیکیشن ها یا نوتیفیکیشن یک تا چند برنامه را غیرفعال کنید. ما در این پست آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید را خدمت شما منتشر می کنیم. با استفاده از این آموزش می توانید نحوه غیرفعال کردن تمامی نوتیفیکیشن های برنامه ها یا غیرفعال کردن نوتیفیکیشن یک یا چند برنامه که به آن نیاز ندارید را فرا بگیرید. در ادامه همراه سایت گویا تک باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

 

مقدمه ای در رابطه با غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

همانطور که گفته شد، نوتیفیکیشن یا اعلان ها برای اطلاع رسانی برنامه ها به کاربر کاربرد دارند. این در عمل قابلیت خوبی است اما اگر تعداد برنامه ها زیاد باشد ممکن است گوشی شما از دریافت نوتیفیکشن ها منفجر شود. البته همه‌ی ما میدانیم که برخی از برنامه ها در گوشی بلا استفاده هستند و فقط نوتیفیکیشن ارسال می کنند که باعث شلوغ شدن صفحه گوشی و مزاحمت برای شما می شود. در اندروید قابلیت شخصی سازی این نوتیفیکیشن ها وجود دارد و شما می توانید تمامی نوتیفیکیشن برنامه ها یا برخی از آن ها را غیرفعال کنید.

 

آموزش غیرفعال کردن نوتیفکیشن های برنامه ها در اندروید

در مرحله اول به تنظیمات اندروید (Settings) مراجعه کنید.

سپس به بخش نوتیفیکیشن ها (Notifications) وارد شوید.

 

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

 

اکنون می توانید با خاموش کردن گزینه All apps تمامی نوتیفیکیشن ها را غیرفعال کنید.

همچنین می توانید اهرم جلوی نام هر برنامه ای که دوست دارید را خاموش کنید تا فقط نوتیفیکیشن مربوط به آن غیرفعال شود.

 

غیرفعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید 7

 

البته اگر قصد دارید تنظیمات پیشرفته تری را در رابطه با نوتیفیکیشن برنامه انجام دهید بر روی نام برنامه ضربه بزنید تا صفحه زیر برای شما نمایش داده شود.

 

تنظیمات حرفه ای نوتیفیکیشن برنامه

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید که نوتیفیکیشن های گوشی اندرویدی خود را غیرفعال کرده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.