چگونه قابلیت پیشنهاد گوگل را در مرورگر فایرفاکس غیر فعال کنیم؟

مرورگر های اینترنتی دارای قابلیتی به اسم پیشنهاد گوگل یا Search Suggestions هستند که به کاربران در سهولت جستجو کمک می کند. در صورتی که فکر می کنید قابلیت گوگل در هنگام جستجوی یک عبارت بی فایده است و فقط موجب مزاحمت می شود می توانید آن را با استفاده از آموزشی که در این پست منتشر می کنیم غیر فعال کنید. همراه ما باشید.

 

پیشنهاد گوگل (Google Suggest) قابلیتی است که شرکت گوگل در اختیاز کاربران قرار داده است تا در زمانی که آغاز به تایپ در جعبه جست و جو گوگل می‌نماید، شروع به حدس زدن عبارتی که قصد دارید جستجو کنید بزند و آنها را پیشنهاد کند. این ویژگی مثل «? Did You Mean» (قابلیتی که کلمات مشابه آنچه شما جست و جو کرده‌اید را بعد از جست و جو پیشنهاد می‌کند) کار می‌کند، با این تفاوت که این قابلیت آنلاین است و در لحظه عمل می‌کند.

باکس دانلود
تبلیغات

به عنوان مثال در صورتی که واژه ‌ی «ترفند» را جستجو کنید، Google Suggest یک لیست از واژه های پیشنهادی مانند «ترفند تلگرام» و «ترفند دانلود از یوتیوب» را پیشنهاد می‌دهد. همچنین اگر شما قسمتی از یک واژه را همانند «فار» تایپ کنید، پیشنهاد گوگل واژه های پیشنهادی از قبیل «فارس» و «فارسی» را برای شما نمایش می دهد.

قابلیت پیشنهاد گوگل هم اکنون از اکثر زبان ها از جلمه فارسی پشتیبانی می کند. این ویژگی نخستین بار در سال ۲۰۰۵ رونمایی شد.

 

چگونه قابلیت پیشنهاد گوگل را در مرورگر فایرفاکس غیر فعال کنیم؟

 

آموزش غیر فعال کردن قابلیت پیشنهاد گوگل در مرورگر فایرفاکس

  • ابتدا مرورگر فایرفاکس را اجرا کرده و در نوار آدرس عبارت زیر را وارد و به آن مراجعه کنید:

about:preferences#search

غیر فعال کردن قابلیت پیشنهاد گوگل در فایرفاکس

 

  • اکنون به دنبال گزینه‌ی Provide search suggestions بگردید و تیک آن را بردارید.

 

غیر فعال کردن قابلیت پیشنهاد گوگل

 

با انجام مراحل بالا، دیگر کلمات پیشنهادی در هنگام جستجوی گوگل برای شما نمایش داده نمی شود.

 

جمع بندی:

در این آموزش نحوه غیر فعال کردن قابلیت پیشنهاد گوگل یا Search Suggestions را برای شما شرح دادیم. در صورتی که گمان می کنید این ویژگی بی فایده و فقط باعث ایجاد مزاحمت در هنگام جستجو می کند، به راحتی می توان آن را غیر فعال نمود. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.