Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش اضافه کردن فونت فارسی به ویندوز

اضافه کردن فونت فارسی یکی از مواردی است که بایستی پس از نصب ویندوز جدید بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود انجام دهید. اگر دقت کرده باشید، سیستم عامل ویندوز به صورت پیشفرض فاقد فونت فارسی حرفه ای است و شما بایستی به صورت دستی فونت های فارسی را دانلود کرده و روی ویندوز خود نصب کنید. اما شاید از خود بپرسید که چه لزومی دارد ما فونت های فارسی را روی ویندوز و کامپیوتر خود اضافه کنیم؟ در صورتی که شاغل یا محصل باشید، برای نامه نگاری های اداری یا انجام امور درسی مانند مقاله، پایان نامه و… نیاز است که از یکسری فونت های فارسی مخصوص استفاده کنید. ما در این پست از سایت گویا تک یک یک مجموعه از برترین فونت های فارسی را برای دانلود قرار داده ایم که پس از دانلود این مجموعه فونت فارسی می توانید با استفاده از آموزش اضافه کردن فونت فارسی و دیگر فونت ها به ویندوز که در همین مطلب قرار داده شده است، از فونت های فارسی بر روی ویندوز خود بهره ببرید. در ادامه همراه ما باشید.

 

آموزش اضافه کردن فونت فارسی به ویندوز

 

آموزش اضافه کردن فونت فارسی به ویندوز

در ابتدای کار، مجموعه‌ی برترین فونت های فارسی را از لینک زیر دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید (حجم این فایل ۴ مگابایت می باشد):

? دانلود مجموعه فونت فارسی

پس از اینکه پوشه‌ی فونت ها را از حالت فشرده خارج نمودید، به آن مراجعه کنید. برای نصب فونت ها روی آن ها راست کلیک کرده و گزینه Install را انتخاب کنید.

راهنما: شما می توانید چند یا همه‌ی فونت ها را به حالت انتخاب در آورده و پس از راست کلید، با انتخاب گزینه Install فونت های انتخاب شده را همزمان نصب کنید.

 

دانلود فونت فارسی و نصب آن روی ویندوز

 

بسته به تعداد فونت ها بایستی کمی منتظر بمانید تا بر روی ویندوز نصب شوند…

 

نصب فونت فارسی روی ویندوز

 

جمع بندی:

با استفاده از این پست سایت گویا تک به راحتی می توانید فونت های برتر فارسی را روی ویندوز خود نصب کرده و در مواردی همانند نامه نگاری، نویسندگی، مقاله نویسی ، پایان نامه و … از آن ها استفاده کنید. از فونت های معروف این مجموعه می توان به فونت نستعلیق و ب نازنین اشاره نمود. در صورتی که نسبت به این پست دارای سوال و مشکلی هستید با ارسال یک دیدگاه از ما راهنمایی بخواهید.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.