آموزش فعال کردن حالت تاریک اندروید P برای بهینه سازی مصرف باتری

آموزش فعال کردن حالت تاریک اندروید P برای بهینه سازی مصرف باتری
آموزش فعال کردن حالت تم تاریک اندروید P

کاربران اندروید مدت زمان زیادی است که به دنبال اضافه شدن حالت تاریک به این سیستم عامل هستند. در اندروید ۸ یک حالت تاریک براساس تصویر زمینه مورد استفاده وجود داشت که در اندروید ۹ گوگل این ویژگی را حذف کرد. با انتشار اندروید P گوگل در نهایت یک حالت تاریک را در دسترس کاربران قرار داد که بسیار کاربردی و جالب به نظر می‌رسد. و البته طبق گفته گوگل این ویژگی در بهینه سازی مصرف باتری دستگاه نیز مفید است. در این نوشته تصمیم داریم آموزش قدم به قدم فعال کردن حالت تاریک اندروید P برای بهبود مشاهده صفحه نمایش در شب، تنوع در رابط کاربری و بهینه سازی مصرف باتری را منتشر کنیم. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

باکس دانلود
تبلیغات

همان طور که گفته شد این ویژگی علاوه بر این که به مشاهده صفحه نمایش در شب و تنوع در رابط کاربری کمک می‌کند، علاوه بر این عمر باتری را نیز کاهش می‌دهد. تمامی فضای خالی سفید رابط کاربری که گوگل و اپل طی چند سال گذشته از آن استفاده کرده اند فقط و فقط عمر باتری شما را کاهش می‌دهد که با فعال کردن حالت تاریک در اندروید P می‌توانید به بهینه سازی و عمر باتری خود کمک کنید زیرا رابط کاربری تیره انرژی کمتری را مصرف می‌کند.

 

آموزش فعال کردن حالت تاریک اندروید P

 برای فعال سازی این قابلیت ابتدا برنامه تنظیمات یا Settings را باز کرده و به بخش Display مراجعه کنید. در این بخش گزینه Advanced را انتخاب کرده و بر روی Device theme ضربه بزنید. در نهایت از پنجره پاپ آپ باز شده گزینه Dark را انتخاب کنید.

Settings > Display > Advanced > Device theme > Dark

آموزش فعال کردن حالت تاریک اندروید P
مراحل فعال کردن تم تاریک در اندروید پای

 

امیدواریم با استفاده از حالت تم تاریک اندروید پای در بهینه سازی مصرف باتری و بهبود مشاهده صفحه نمایش در شب کمک کرده باشیم.

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه با گویا تک باشید.

موفق و پیروز باشید.

منبع cnet
ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.