Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش فعال کردن گزینه برنامه نویسان Developer Options در اندروید

اندروید یکی از سیستم عامل های متن باز و قابل توسعه برای برنامه نویسان است که به آن ها این امکان را می دهد تا به راحتی هرچه تمام تر کد های این سیستم عامل را ویرایش و دستکاری کنند.همچنین یک گزینه با نام گزینه برنامه نویسان یا Developer Options در اندروید وجود دارد اما به صورت مخفی که اغلب برای توسعه دهندگان این سیستم عامل کاربرد دارد. البته این گزینه تنها برای توسعه دهندگان اندروید خلاصه نشده و کاربران معمولی نیز در برخی موارد به آن نیاز دارند.

به عنوان مثال برای انجام عملیات هایی نظیر روت کردن , استفاده از adb , نصب کاستوم رام ، اتصال و تبادل اطلاعات گوشی با کامپیوتر و بسیاری دیگر نیاز است که ابتدا گزینه گزینه برنامه نویسان Developer Options را فعال کنید.

امروز قصد داریم نحوه فعال کردن گزینه برنامه نویسان Developer Options در اندروید را به صورت گام به گام و تصویری خدمت شما منتشر نموده ایم که در ادامه می توانید از آن استفاده کنید. این گزینه بسیار بسیار کاربردی است و برای انجام کارهای کامپیوتری به آن نیاز خواهید داشت.

 

آموزش فعال کردن گزینه برنامه نویسان یا Developer Options

 

آموزش آشکار کردن و فعال سازی گزینه برنامه نویسان Developer Options در اندروید

مرحله اول: ابتدا به Settings یا تنظیمات اندروید مراجعه کنید.

مرحله دوم: از پایین صفحه بر روی گزینه About phone ضربه بزنید.

 

فعال کردن Developer Options از تنظیمات

 

مرحله سوم: اکنون گزینه Build number را پیدا کرده و ۷ بار پشت سر هم آن را لمس کنید.

 

آموزش فعالسازی گزینه Developer Options گزینه برنامه نویسان

 

پس از مشاهده پیغام “You are now a developer” که به معنی ” شما اکنون یک توسعه دهنده هستید” می باشد. می توانید از صفحه اصلی تنظیمات اندروید به بخش Developer Options دسترسی و از آن برای مقاصد توسعه و غیره استفاده کنید.

 

فعال کردن گزینه Developer Options

 

در ادامه آموزش های اندروید گزینه های مهم بخش برنامه نویسان مثل USB Debugging را خدمت شما منتشر کرده ایم که از این لینک می توانید به آن مراجعه کنید. گزینه USB Debugging برای اتصال گوشی به کامپیوتر کاربرد دارد که پیشنیاز آن فعال کردن گزینه برنامه نویسان است. همچنین در صورتی که برای فعال سازی این بخش سوالی دارید یا در هنگام انجام فرآید به مشکل برخورده اید، از بخش نظرات این آموزش همراه گویا تک باشید.

مطالب مرتبط

نحوه مشاهده نوع پردازنده اندروید (ARM، ARM64 یا x8... با انتشار اندروید لالی پاپ روند نصب فریم ورک ها کمی پیچیده تر شده است. نه تنها از یک برنامه نسخه های مختلف برای هر ورژن اندروید وجود دارد، بلکه شما نی...
آموزش پیدا کردن شناسه دستگاه (Device ID) در اندروی... تمامی دستگاه های اندرویدی دارای یک شناسه 16 کاراکتری (شامل حروف و اعداد) هستند که به آن شناسه‌ی دستگاه یا Device ID گفته می شود. در این مقاله تصمیم دا...
استفاده از فلش دوربین به عنوان چراغ هشدار در اندرو... فلش دوربین موجود در گوشی های اندروید به غیر از استفاده هایی که برای عکس برداری و چراغ قوه دارد به عنوان چراغ هشدار نیز می توان از آن استفاده نمود. زما...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.