آموزش تشخیص گوشی های گواهی شده توسط گوگل در اندروید

گوگل با شروع سال ۲۰۱۸، قانون مسدود کردن دسترسی برخی از دستگاه ها به فروشگاه Google Play و سایر سرویس های Google را آغاز کرده است. طبق این قانون گوشی های اندرویدی که گواهی نشده هستند امکان دانلود و استفاده از فروشگاه گوگل و سایر برنامه های گوگل برای آن ها میسر نیست. در این مقاله آموزش تشخیص گوشی های گواهی شده توسط گوگل در اندروید را برای شما منتشر می‌کنیم که توسط آن می‌توانید از Certified بود گوشی خود اطمینان حاصل کنید. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

 

آموزش تشخیص گوشی های گواهی شده توسط گوگل در اندروید

 

باکس دانلود
تبلیغات

مقدمه‌ای در رابطه با گوشی های گواهی شده توسط گوگل در اندروید

گوگل از ماه مارس ۲۰۱۸ طی یک اقدام از نصب برنامه توسط فروشگاه گوگل (Play Store) و استفاده از برنامه های اختصاصی خود در گوشی های گواهی نشده جلوگیری می‌کند. با این که بسیاری از گوشی های اندرویدی در سراسر دنیا از دیگر مارکت ها برای نصب برنامه ها استفاده می‌کنند، اما گوگل پلی مرجع اصلی برنامه ها است و در برخی مواقع نیاز داریم تا از آن استفاده کنیم. در حالت عادی گوشی های بدون دستکاری که از رام اصلی و برنامه های مجاز استفاده می‌کنند، گوشی های گواهی شده هستند.

لازم به ذکر است که گوشی های گواهی نشده، به دستگاه های اندروید با رام شخصی و ویرایش شده یا گوشی های که قفل OEM آن ها شکسته شده است گفته می‌شود. در بخش بعدی نحوه‌ی تشخیص گوشی های گواهی شده را شرح می‌دهیم.

 

آموزش تشخیص گوشی های گواهی شده در اندروید

قدم اول: فروشگاه Google Play را در گوشی اندرویدی خود اجرا کنید.

قدم دوم: بر روی گزینه منو (سه نقطه روی هم) ضربه بزنید.

 

آموزش تشخیص گوشی های گواهی شده در اندروید

 

قدم سوم: از گزینه های موجود روی Settings ضربه بزنید.

 

پلی استور گواهی شده

 

قدم چهارم: اکنون از انتهای صفحه و بخش Device Certification می‌توانید وضعیت گوشی خود را مشاهده کنید:

Certifie: گواهی شده – تایید شده

Uncertified: گواهی نشده – تایید نشده

 

گوشی های تایید شده توسط گوگل

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه با ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.