آموزش حل مشکل اسکرین شات در تلگرام

مشکل اسکرین شات در تلگرام زمانی پیش می آید که شما قابلیت Passcode Lock را در تلگرام خود فعال کرده باشید که باعث می شود در هنگام گرفتم اسکرین شات با خطا مواجه شوید. در تلگرام نیز مانند سایز بخش های گوشی هوشمند این امکان وجود دارد که از چت ها و پیام ها یا پست کانال ها اسکرین شات (عکس) تهیه کرده و برای شخص دیگر ارسال کنید. ما در این پست قصد داریم آموزش حل مشکل اسکرین شات در تلگرام را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 

حل مشکل گرفته نشدن اسکرین شات در تلگرام

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش حل مشکل اسکرین شات در تلگرام

معمولا مشکل گرفته نشدن اسکرین شات در تلگرام بیشتر به بخش Passcode Lock ارتباط دارد. ما در مطلب « آموزش گذاشتن رمز عبور روی تلگرام » توضیحاتی را در رابطه با این قابلیت امنیتی تلگرام خدمت شما آموزش دادیم که با مراجعه به آن می توانید مطالعه کنید.

اما مشکل گرفته نشدن اسکرین شات در تلگرام چه ارتباطی با این قابلیت دارد؟ در نسخه های پیشین تلگرام این مشکل وجود نداشت اما پس از بروزرسانی ممکن است با پیغام “Unable to capture screenshot. Prevented by security policy” مواجه شوید که به شما اجازه‌ی تهیه اسکرین شات از چت های تلگرام را نمی دهد. این مشکل زمانی به وجود می آید که شما بر روی تلگرام خود رمز عبور «Passcode» گذاشته باشید و به دلیل سیاست های امنیتی تلگرام اجازه اسکرین شات به شما داده نمی شود. البته این مشکل قابل رفع است و شما کافیست مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: ابتدا به تنطیمات تلگرام (Settings) مراجعه کنید.

مرحله دوم: اکنون در تنظیمات تلگرام به بخش (Privacy & Security) مراجعه نمایید.

مرحله سوم: در این مرحله گزینه (Passcode Lock) را انتخاب کرده و رمز تلگرام را یکبار وارد کنید.

مرحله چهارم: اکنون با تصویری مشابه تصویر زیر که در این مطلب از سایت گویا تک قرار داده ایم مواجه خواهید شد. مطالبق شکل زیر گزینه Allow Screen Capture را فعال کنید.

 

حل مشکل اسکرین شات در تلگرام

 

با انجام مراحل بالا و کمک از تصویر، مشکل گرفته نشدن اسکرین شات در تلگرام حل خواهد شد. در صورتی که در این زمینه دارای سوال و مشکلی هستید می توانید از بخش دیدگاه ها برای ما یک نظر (سوال) ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود. همچنین شما می توانید سایر مطلب مربوط به تلگرام را از اینجا مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.