ترفند سفر به اولین روزهای تولد گوگل در سال ۱۹۹۸

نزدیک به ۲۱ سال است که گوگل در دنیای اینترنت وجود دارد. گوگل در ابتدا تنها یک موتور جستجوی ساده بود که به مرور امکانات و خدمات متنوع و کاربردی زیادی به آن افزوده شد. در صورتی که دوست دارید ببینید ظاهر گوگل در سال ۱۹۹۸ به چه شکل بوده است ما شما را با یک ترفند ساده به اولین روزهای تولد گوگل خواهیم برد. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

ترفند سفر به اولین روزهای تولد گوگل در سال 1998

 

باکس دانلود
تبلیغات

گوگل…

گوگل در ابتدا یک پروژه تحقیقاتی بود که در سال ۱۹۹۶ توسط سرگئی برین و لری پیچ که دانشجوی دکتری در دانشگاه استندفورد بودند کلید خورد. پروژه‌ی گوگل در ابتدا “BackRub” نام داشت و علت این نام‌گذاری هم بررسی لینک‌های پشتیبانی سایت ها و قرار دادن در نتایج جستجو بر حسب میزان اهمیت بود.

نکته‌ی جالب در رابطه با دامنه‌‌ی گوگل این است که این موتور جستجو ابتدا با دامنه google.stanford.edu راه اندازی شد و سپس در سال ۱۹۹۷ دامنه google.com ثبت شد و در سال ۱۹۹۸ نخستین دفتر کار گوگل راه‌اندازی و این شرکت رسماً به ثبت رسید.

لازم به ذکر است که واژه گوگل در واقع بر گرفته شده از کلمه گوگول به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» می‌باشد.

 

اما گوگل در سال ۱۹۹۸ به چه شکل بود؟

برای فهمیدن این سوال ابتدا به موتور جستجوی گوگل به آدرس “Google.com” مراجعه نمایید.

سپس عبارت “google in 1998” را در کادر تایپ کرده و آن را جستجو کنید.

 

گوگل در سال 1998

 

اکنون ظاهر موتور جستجوی گوگل در سال ۱۹۹۸ برای شما نمایان خواهد شد. در این تصویر شما یک موتور جستجوی ساده، سبک و بدون گرافیک مشاهده می‌کنید که دلیل آن هم چیزی جز پایین بودن سرعت اینترنت و عدم پیشرفت تکنیک های طراحی سایت در ۲۰ سال گذشته می‌باشد.

 

گوگل در سال 1998 - google in 1998

 

گوگل سال ۱۹۹۸ در گوشی های هوشمند

ترفند “google in 1998” در مرورگرهای گوشی‌های هوشمند غیر قابل انجام است! شاید دلیل آن عدم وجود گوشی‌های هوشمند در آن زمان می‌باشد. پس برای مشاهده ظاهر جستجوگر گوگل در ۲۰ سال گذشته حتما با یک رایانه این ترفند را انجام دهید.

 

گوگل در سال 1998 - google in 1998 در گوشی‌های هوشمند

 

امیدواریم این ترفند و آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه با ما باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.