آموزش پاک کردن کش مرورگر – Hard Refresh

گاهی مواقع آنطور که انتظار داریم یک وبسایت برای ما نمایش داده نمی‌شود و اطلاعات قدیمی را برای ما نمایش می‌دهد. این روزها اکثر مرورگرها بسیاری از منابع مانند فایل‌های جاوا اسکریپت، CSS و سایر موارد را در حافظه کش ذخیره می‌کند و هنگام لود صفحه این موارد را از کامپیوتر بارگزاری می‌کند. حال اگر این منابع تغییر کرده باشند، تغییرات جدید برای ما نمایش داده نمی‌شود و باید حافظه کش مرورگر را Hard Refresh یا پاک کنیم. در این نوشته تصمیم گرفتیم به آموزش بارگذاری مجدد و پاک کردن کش مرورگر یا Hard Refresh بپردازیم.

در ادامه همراه گویاتک باشید….

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش پاک کردن کش مرورگر - Hard Refresh

 

کش در مرورگر چیست؟

برای سرعت دادن به مرورگر و لود سریع سایت‌ها، مرورگر بخشی از اطلاعات سایت‌ها را در محلی به نام کش ذخیره می‌کند و هنگامی که یک وبسایت لود می‌شود، اطلاعاتی که در کش ذخیره کرده را فرامی‌خواند و از آن‌ها استفاده می‌کند.

به طور معمول وقتی یک سایت تغییراتی را اعمال می‌کند، این تغییرات در حافظه کش نیز تغییر می‌کند و با نسخه جدید بروزرسانی می‌شود. اما گاهی ممکن است این اطلاعات به درستی جایگزین نشوند و در نتیجه نسخه قدیمی وبسایت برای ما نمایش داده شود. بخصوص این مورد برای برنامه‌نویسان وب بسیار حائز اهمیت است.

برای حل این مساله باید مرورگر را مجبور کنیم تا همه‌ی داده‌ها را مستقیما از سرور دریافت کند و از حافظه کش استفاده نکند.

 

پاک کردن کش مرورگر – Hard Refresh

ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد این است که کلید Shift را نگه داشته و سپس بر روی آیکن بارگذاری مجدد کلیک کنید.

پاک کردن کش مرورگر – Hard Refresh

علاوه بر این می‌توانید از کلیدهای میانبر نیز استفاده کنید که این کلیدهای میانبر در مرورگرهای مختلف عبارتند از :

  • Chrome, Firefox, Edge در ویندوز : Ctrl+F5 و در صورتی که کار نکرد از Shift+F5 یا  Ctrl+Shift+R استفاده کنید.
  • Chrome, Firefox, Edge در مک :  Shift+Command+R
  • Safari در مک : با استفاده از Command+Option+E حافظه کش را خالی کنید و سپس کلید Shift را نگه داشته و بر روی آیکن بارگذاری مجدد کلیک کنید.

بعد از پاک کردن حافظه کش مرورگر و Hard Refresh صفحه وب دوباره بارگذاری می‌شود و ممکن است بیش از دفعه‌های قبلی زمان ببرد و این بخاطر این است که همه‌ی داده‌ها از سرور فراخوانی می‌شود.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود از نوشته ” آموزش پاک کردن کش یک سایت خاص در مرورگر گوگل کروم ” دیدن فرمایید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.