Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام برای افراد غریبه

وضعیت آنلاین تلگرام در حالت پیشفرض بر روی Everybody قرار دارد که تمامی کاربران در این حالت می توانند آخرین وضعیت آنلاین بودن شما در تلگرام را مشاهده کنند. اما همانطور که می دانید تلگرام دارای امکانات بسیار زیادی در رابطه با حریم خصوصی کاربران است و شما می توانید وضعیت آنلاین تلگرام خود را برای افراد غریبه یا همه غیر فعال کنید. لازم به ذکر است که آخرین زمان بازدید کاربران در پیام رسان تلگرام با اصطلاح لست سین (Last Seen) بیان می‌شود که ما در این پست از سایت گویا تک تصمیم داریم نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام را برای افراد غریبه یا همه را آموزش دهیم. با فعال کردن حالت لست سین به جای آخرین زمان بازدید شما عبارت Last Seen Recently نمایش داده می شود. در ادامه همراه ما باشید.

 

آموزش مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام برای افراد غریبه

 

مقدمه ای در رابطه با وضعیت آنلاین تلگرام

تلگرام یکی از پیام رسان های مطرح در دنیا است. در این پیام رسان می توانید آخرین زمان آنلاین دوستان و کاربران را مشاهده کنید. البته دوستان و دیگر کاربران نیز در حالت پیشفرض می توانند آخرین زمان آنلاین بودن شما را هم بفهمند. برای مشاهده آخرین زمان آنلاین می توانید با مراجعه به بخش مخاطبین تلگرام یا صفحه پروفایل دوستان آن را مشاهده کنید.

اما همانطور که قبلا نیز گفته شد تلگرام به حریم خصوصی کاربران خیلی اهمیت می دهد و با قابلیت Last Seen که در بخش تنظیمات امنیتی آن وجود دارد می توانید تعیین کنید که وضعیت آنلاین تلگرام شما برای همه و مخاطبین نمایش داده شود یا اینکه تعیین کنید که اصلا وضعیت آنلاین شما برای هیچکس نمایش داده نشود.

زمانی که آخرین زمان آنلاین بودن خود را مخفی کنید، کاربران وقتی به پروفایل شما مراجعه می کنند به جای زمان آنلاین شما با عبارت Last Seen Recently مواجه می شود که معنی آن «اخیرا دیده شده» می باشد. ما در ادامه نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد:

 

آموزش مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام برای افراد غریبه و تمامی کاربران

در مرحله اول تلگرام را باز کرده و به بخش تنظیمات آن مراجعه کنید.

در تنظیمات به بخش Privacy and Security مراجعه کنید.

 

آموزش مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام

 

مطابق با راهنمایی عکس زیر گویا تک به بخش Last Seen مراجعه نمایید.

 

مخفی کردن آنلاین تلگرام

 

در بخش Who can see your Last Seen time? شما سه گزینه‌ی زیر را مشاهده خواهید نمود:

  • Everybody: وضعیت آنلاین تلگرام شما برای همه نمایش داده می شود.
  • My contacts: وضعیت زمان آنلاین شما فقط برای مخاطبینتان نمایش داده می شود و برای افراد غریبه که شماره اش را ندارید نمایش داده نمی شود.
  • Nobody: وضعیت آنلاین شما برای هیچکس نمایش داده نمی شود و شما هم نمی توانید افرادی که آنلاین هستند را مشاهده کنید.

 

تنظیمات لست سین تلگرام

 

به عنوان مثال ما قصد داریم وضعیت آنلاین ما برای هیچکس نمایش داده نشود. برای همین منظور گزینه Nobody را انتخاب می کنیم.

راهنما: شما از بخش Always Share With می توانید کاربرای که دوست دارید آنلاین شما را ببنند را وارد لیست سفید کنید.

 

عدم نمایش وضعیت آنلاین در تلگرام

 

پس از انتخاب گزینه بالا با پیغام زیر مواجه می شوید که باید با انتخاب گزینه OK آن را تایید کنید.

 

مخفی کردن آخرین زمان آنلاین تلگرام

 

لازم به ذکر است در صورتی که وضعیت آنلاین خود را مخفی کنید با حالت های اخیرا (Recently) ، در این هفته (Within a week)، در این ماه (Within a month) و خیلی مدت ها پیش (A long time ago) مواجه خواهید شد ولی ساعت و تاریخ دقیق نمایش داده نمی شود.

البته ممکن است توسط فردی بلاک شوید که در آن صورت به جای زمان آنلاین عبارت Last seen a long time ago نمایش داده می شود.

 

ما در این پست نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین تلگرام را در این پست خدمت شما آموزش دادیم. چنانچه در رابطه با هریک از بخش های این آموزش دارای پرسش یا مشکلی هستید از بخش دیدگاه ها برای ما یک نظر (سوال) ارسال کنید تا به آن پاسخ داده شود.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.