کلید میانبر تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

مایکروسافت ورد (Microsoft Word) بهترین و پر استفاده‌ترین نرم‌افزار واژه پرداز در رایانه‌های شخصی و اداری است. این برنامه در سال ۱۹۸۳ و در ابتدا با نام “مالتی‌تول ورد” منتشر شد. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید اقدام به ایجاد و ویرایش اسناد، نامه اداری، مقاله و پایان نامه کنید. همان‌طور که می‌دانید برخی از سند‌های رسمی نیاز به یک ساختار مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال در پایان نامه‌ها حتما بایستی از قلم B-nazanin برای نگارش استفاده کنید و همچنین فاصله بین خطوط متن نیز اهمیت بسزایی دارید. در این مقاله‌ی آموزشی تصمیم داریم نحوه تغییر فاصله بین خطوط در نرم افزار Microsoft Word را با استفاده از مراحل اصلی و کلیدهای میانبر منتشر کنیم. همراه با گویا تک باشید.

 

کلید میانبر تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

 

باکس دانلود
تبلیغات

مقدمه‌ای در رابطه با تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

برنامه‌ی مایکروسافت ورد به شما اجازه می‌دهد که فاصله بین خطوط را متناسب با نوع سند و ساختار آن تغییر دهید. در واقع فاصله بین خطوط همان فضای خالی بین دو خط در یک پاراگراف است. فاصله بین خطوط را می‌توانید از حالت عادی (یک خط بالا) به یک و نیم یا دو و چند برابر تغییر دهید.

 

آموزش تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

قبل از این که میانبرهای تغییر فاصله سطرها در برنامه Word را آموزش دهیم، ابتدا مراحل عادی تغییر فاصله را شرح می‌دهیم. برای این منظور:

قدم اول: ابتدا متن یا پاراگراف مورد نظر خود را به حالت انتخاب در آورید.

قدم دوم: سپس به سربرگ Home مراجعه کنید.

قدم سوم: از بخش Paragraph بر روی نماد Line and Paragraph Spacing کلیک کرده و فاصله مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

آموزش تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

 

معرفی کلید میانبر تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

برای استفاده از میانبر تغییر فاصله ابتدا متن یا پاراگراف مورد نظر خود را به حالت انتخاب در آورید. سپس با توجه به فاصله مورد نیاز یکی از کلیدهای میانبر زیر را فشار دهید:

  • Ctrl+5 : یک و نیم برابر کردن فاصله بین خطوط
  • Ctrl+2 : دو برابر کردن فاصله بین خطوط
  • Ctrl+1 : فاصله عادی بین خطوط

نکته: برای فشردن میانبها حتما از اعداد صفحه کلید حروف استفاده کنید و صفحه کلید عددی برای این میانبرها کاربردی ندارد.

 

معرفی کلید میانبر تغییر فاصله بین خطوط در Microsoft Word

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید با فراگیری ترفندهای نرم افزار مایکروسافت ورد به سرعت عمل و حرفه‌ای بودن خود در این برنامه بیافزایید. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در زمینه برنامه‌های Office از جمله Word از بخش دیدگاه‌های مختص هر مطلب برای ما سوال خود را ارسال کنید تا به آن در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.