آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge

بازیابی تب مرورگر یکی از قابلیت‌های مرورگر Edge است که مرورگر پیشفرض ویندوز ۱۰ می‌باشد. با فعال کردن این قابلیت هنگامی که شما مرورگر Edge را ببندید یا این که ویندوز خود را ریستارت کنید، پس از اجرای دوباره مرورگر Edge این تب‌ها بازیابی شده و دوباره لود می‌شوند. در این نوشته تصمیم داریم آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge یا ریستارت رایانه را به صورت تصویری خدمت شما منتشر کنیم.

بیایید شروع کنیم 🙋‍♂️

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge

 

آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن اِج

How to Make Edge Always Open with Your Previously Open Tabs

اِج (Microsoft Edge) یک مرورگر وب توسعه داده شده توسط شرکت مایکروسافت می‌باشد. مایکروسافت اج نخستین بار در سال ۲۰۱۵ برای ویندوز ۱۰ منتشر شد. مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ میلادی با به‌روزرسانی جدیدی با موتور کرومیوم ارائه کرد. به زبان ساده تر مرورگر اِج براساس و با هسته مرورگر کروم می‌باشد. برای این منظور:

  • ابتدا مرورگر Edge را در ویندوز اجرا کنید.
  • سپس از بالای صفحه بر روی گزینه منو (سه نقطه) کلیک کنید.
  • در ادامه گزینه Settings را انتخاب کنید.

آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge

  • در تنظیمات مرورگر به روی بخش “On startup” کلیک کنید.

آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge

  • اکنون در صفحه باز شده گزینه “Continue where you left off” را انتخاب کنید.

آموزش بازیابی تب مرورگر پس از بسته شدن Edge

با انجام مراحل بالا، هنگامی که مرورگر اِج را همراه با تب باز شده ببندید، پس از اجرای دوباره تب‌های در حال اجرا بازیابی شده و دوباره بارگذاری خواهند شد.

برای غیرفعال کردن این قابلیت کافیست مراحل بالا را دوباره طی کنید Settings > On startup و سپس گزینه Open a specific page or pages را انتخاب کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این آموزش مرورگر Edge برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” چگونه سایت‌های قدیمی را با اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ باز کنیم؟ ” و ” آموزش استخراج صفحات PDF در ویندوز ۱۰ ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید ❤

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.