کم کردن روشنایی صفحه نمایش تا کمترین حد ممکن

بدون شک کار کردن در اتاق تاریک و شب با توجه به اینکه نور زیادی را صفحه نمایش لپ تاپ و یا مانیتور رایانه پخش می کند، کار سخت و آزار دهنده ای است که موجب اذیت شدن چشم شما و عوارضی همانند بی خوابی و سردرد می شود. البته شما می توانید اقدام به کم کردن روشنایی صفحه نمایش تا حدی قابل قبولی نمایید. اما با توجه به اینکه باز هم این روشنایی ممکن است شما را اذیت کند، این امکان وجود دارد تا روشنایی صفحه نمایش را به کم ترین حد ممکن که ۹۰% است برسانید.

اگرچه قابلیت کم کردن روشنایی صفحه نمایش تا کمترین حد ممکن در خود ویندوز وجود ندارد ولی شما می توانید با استفاده از ابزاری که در این پست به شما معرفی می کنیم، این عمل را انجام دهید. برای دانلود برنامه DimScreen و مشاهده نحوه‌ی استفاده از آن در ادامه همراه ما باشید.

 

کم کردن روشنایی صفحه نمایش تا کمترین حد

 

آموزش کم کردن روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ و کامپیوتر تا کمترین حد ممکن

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد. کاهش دادن نور صفحه نمایش رایانه به کمترین حد ممکن در خود ویندوز وجود ندارد و شما بایستی از برنامه های جانبی مانند DimScreen استفاده کنید. این برنامه بسیار کم حجم است و نحوه کار با آن نیز خیلی ساده است. برای این منظور ابتدا برنامه را از انتهای این مطلب دانلود کنید.

 

پس از دانلود فایل برنامه را از حالت فشرده و Zip خارج کنید. با دوبار کلیک برنامه DimScreen که نیاز به نصب ندارد اجرا می شود.

 

آموزش کم کردن روشنایی صفحه نمایش

 

اکنون آیکون برنامه در نوار وظیفه و بخش سینی سیستم ظاهر خواهد شد. بر روی آیکون آن راست کلیک کنید.

 

نرم افزار کم کردن روشنایی صفحه نمایش

 

اکنون منوی این برنامه برای شما نمایان خواهد شد. با انتخاب یکی از اعداد بالا که از ۰ تا ۹۰ درصد است می توانید روشنایی صفحه نمایش خود را تنظیم کنید.

لازم به ذکر است که ۰% بیشترین روشنایی و ۹۰% کمترین روشنایی را دارا می باشد. به زبان ساده تر شما با انتخاب گزینه ۹۰% نور صفحه نمایش خود را خیلی کم و تاریک خواهید کرد.

 

کم کردن روشنایی صفحه نمایش با dimscreen

 

امیدواریم آموزش و نرم افزار معرفی شده در بالا برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه پرسش یا مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همگام با ما باشید.

 

?دریافت نرم افزار DimScreen از لینک زیر?

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    آقا من بسیار ممنونم جواب داد و نور صفحه خیلی خوب تنظیم میشه خیلی راهای دیگه ای امتحان کردم ولی این جواب داد