معرفی پیش شماره تلفن ثابت استان‌ها در ایران

پیش شماره تلفن ثابت استان‌ها برای تماس از طریق تلفن همراه و تماس برون استانی کاربرد دارد. در طرح همکد سازی خطوط تلفن ثابت ایران که از سال ۱۳۹۰ آغاز شد. تمامی  کدهای ثابت شهرستانی حذف شد و استان‌ها دارای یک کد تلفن ثابت شدند. در این طرح هر استان دارای یک کد سه رقمی (به عنوان مثال کد استان گلستان ۰۱۷ است) می‌باشد و تمامی شماره تلفن‌ها ۸ رقمی شدند. پس از انجام این طرح برای شماره‌گیری از تلفن ثابت یک شهرستان به شهرستان دیگری در همان استان، نیازی به گرفتن پیش‌شماره نمی‌باشد. در این نوشته تصمیم داریم به معرفی پیش شماره تلفن ثابت استان‌ها در ایران بپردازیم تا به وسیله این مطلب بفهمید که شماره‌ ثابت تماس گرفته با شما از کدام استان کشور است.

در ادامه همراه با گویاتک باشید…

باکس دانلود
تبلیغات

معرفی پیش شماره تلفن ثابت استان‌ها در ایران

 

معرفی پیش شماره تلفن ثابت استان‌های ایران به صورت جدول

در گذشته و در مطلب ” معرفی پیش شماره و کد تلفن‌های همراه ” پیش شماره‌های موبایلی را خدمت شما معرفی نمودیم. در این نوشته تصمیم داریم کدهای سه رقمی تلفن ثابت در استان‌ها را خدمت شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که برای تماس گرفتن از تلفن ثابت به یک تلفن ثابت دیگر در همان استان نیازی به این کدها نیست و شما تنها باید شماره تلفن ۸ رقمی که شامل کد شهرستان و شماره تلفن است را شماره گیری کنید. کدهای استان‌ها به شرح زیر است:

 

نام استان کد
آذربایجان شرقی ۰۴۱
آذربایجان غربی ۰۴۴
اردبیل ۰۴۵
اصفهان ۰۳۱
البرز ۰۲۶
ایلام ۰۸۴
بوشهر ۰۷۷
تهران ۰۲۱
چهارمحال و بختیاری ۰۳۸
خراسان جنوبی ۰۵۶
خراسان رضوی ۰۵۱
خراسان شمالی ۰۵۸
خوزستان ۰۶۱
زنجان ۰۲۴
سمنان ۰۲۳
سیستان و بلوچستان ۰۵۴
فارس ۰۷۱
قزوین ۰۲۸
قم ۰۲۵
کردستان ۰۸۷
کرمان ۰۳۴
کرمانشاه ۰۸۳
کهگیلویه و بویراحمد ۰۷۴
گلستان ۰۱۷
گیلان ۰۱۳
لرستان ۰۶۶
مازندران ۰۱۱
مرکزی ۰۸۶
هرمزگان ۰۷۶
همدان ۰۸۱
یزد ۰۳۵

 

  • برای شماره‌گیری یک شماره از خط ثابت به خط ثابت دیگر در همان استان، تنها شماره محلی هشت رقمی مقصد موردنیاز است (نیاز به گرفتن کد سه رقمی استانی نیست).
  • برای شماره‌گیری یک شماره از خط ثابت به خط ثابت دیگری در استان دیگر، کد سه رقمی استان مقصد و شماره محلی هشت رقمی مقصد مورد نیاز است.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم اطلاعات نوشته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم به شما کمکی کرده باشیم.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. محمد احمدی می گوید

    استان البروز کرج